Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem karta graficzna - kolorowy ekran


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 kalaruch

kalaruch

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 15 05 2008 - 20:55

Witam !
Mam problem - chyba karta graficzna. Jest to GF 8800 GT z 1024 MB ramu na pokładzie Gainwarda. Problem zaczyna się tak około poł godziny od właczenia kompa. Kiedy swodobnie korzystam nic się w 80% przypadków nie dzieje, jak włączam jakąś grę, albo CADa to obraz zamienia się w jednolity kolor, różowy, beżowy lub czarny, w zależności od obrazu jaki był poprzednio * jaki kolor dominował *. Aha - w tle wszystko działa, dźwięk jest, procesy działają, tylko wyskakuje kolor. Po resecie, nie wiadomo jak długo by chodził, nie powtarza się to. Jedynie po długim czasie wyłączenia kompa.

Reszta to procesor C2D 2,2 GHz, 2 GB ramu, dysk WD 260 GB, plytka gigabyte'a.

Wydaje mi się że trzeba oddać kartę na gwarancji, ale ciekawi mnie cóż się stało.

Mam dość zapisywania co 10 minut robionych projektów ...

  • 0

#2 Drexos

Drexos

    Początkujący

  • 29 postów

Napisano 16 05 2008 - 09:31

Heh to częsta przypadłość geforce z rodziny 8800. Ja w moją oddałem na gwarancje. Jaką masz temperaturę w stresie i na idle ?

  • 0

#3 Weksel

Weksel

    Intel inside

  • 646 postów

Napisano 16 05 2008 - 11:58

Karta się przegrzewa - załatw sobie jakieś chłodzenie do karty i będzie po sprawie
  • 0

#4 kalaruch

kalaruch

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 16 05 2008 - 13:07

Stress ~52, na idle ~47

A jeśli chłodzenie to np jakie ? Ma sama wentylator na spodzie, do tego obudowa aero engine z wielkim wiatrakiem 25 cm.
Co myślicie jak dalej?
  • 0

#5 Drexos

Drexos

    Początkujący

  • 29 postów

Napisano 16 05 2008 - 13:16

Temperatura jest niska wiec nie ma mowy żeby ona była powodem. U mnie osiągała 80 stopni ;p Oddaj na gwarancje ja tak zrobiłem

  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: przekłamanie kolorów dziwne kolory monitor



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych