Skocz do zawartości


ciq

Rejestracja: 12 lis 2008
OFFLINE Ostatnio: 16 11 2008 17:36
-----

Moje tematy

[Pomoc] Tp-Link TL-WR543G i 2 kompy - wolny internet

12 11 2008 - 00:26

Witam :)

Od dobrego miesiaca mam problem z polaczeniem internetowym. Internet mam z Multimedii - 1Mbit/s download, 256kbit/s upload, router taki jak w tytule, do tego podlaczone 2 komputery (kabelkiem). Problem polega na tym, ze gdy ja np. sciagam przegladarka plik (srednio z predkoscia ok 50 kB/s - uzywam programu ograniczajacych transfer dla mojego komputera - Traffic Shaper XP), to na drugim komputerze brat ma wielki problem z gra (Tales Of Pirates, choc to chyab nie ma znaczenia :D) - wielkie lagi, nie da sie grac, tak samo jest gdy przegladam strony i akurat wczytuje sie jakas obszerniejsza.

Co moze byc tego przyczyna? DO routera wgralem ostatnio najnowszy firmware, ale problem wciaz jest :). Dlaczego jest tak, ze przy wykorzystaniu zaledwie polowy lacza (ostatnio sciagalem z predkoscia 20kB/s - to samo :/) pojawiaja sie takie lagi? Problemu nie ma gdy nic nie robie (chociaz roznie bywa, czasem gdy zakoncze sciaganie brat musi odczekac dobre 5 minut zanim mu zaskoczy gra), lub gdy brat podlaczy sie bezposrednio do modemu. Inna sprawa gdy walcze torrenta, ktory wykorzystujac tez ok 20% lacza, zamula internet na dobre, oczywiscie na drugim komputerze, u mnie nie ma problemow.

Co prawda komputer brata jest podlaczony dluuuuugim kablem w stosunku do mojego, ale to chyba nie ma az takiego znaczenia?

Z gory dziekuje za odpowiedzi :D, dodam ze kolega powiedzial, zebym wyrzucil ten szajs i kupil sobie linksysa wrt54gl, warto? Czy bedzie to lekarstwem na te problemy? :)