Skocz do zawartości


ciq

Rejestracja: 12 lis 2008
OFFLINE Ostatnio: 16 11 2008 17:36
-----

Moje posty

W temacie: [Pomoc] Tp-Link TL-WR543G i 2 kompy - wolny internet

16 11 2008 - 13:32

Powiedz jeszcze na jakich sieciówkach są te kompy podpięte, bo to nie musi być problem z podziałem na routerze.
Generalnie jeśli do sieciówki Nvidi wgrasz stery (jakiś tam administrator manager - podczas instalowania sterowników do chipestu płyty pyta się czy to zainstalować) to są z nimi problemy.
Ja miałem tak, że gdy ściągałem coś przy prędkości 20-50KB/s (na łączu 128KB/s) to już nawet nie mogłem tweaks przeglądać. Odinstalowałem to cudactow Nvidi do zarządzania siecią i przeszło...
Celdur zresztą miał to samo, tyle, że on zwiątpił i wymienił sieciówkę na PCI ;)


Ja mam karte zintegrowana NVIDIA nForce MCP Networking Controller, brat rowniez ma zintegrowana, tyle ze firmy VIA. Zaznaczam jednak, ze problemu wczesniej nie bylo, wiec karty moznaby wykluczyc teoretycznie ;)

W temacie: [Pomoc] Tp-Link TL-WR543G i 2 kompy - wolny internet

13 11 2008 - 23:38

a ktory port nalezy do kogo??

PS. malo mozliwosci ma ten QoS :P
wrt54g/gl/gs bylyby lepsze pod tym wzgeldem, a te wersje w ktorych mozna uzywac niefirmowych firmware'ow uwazam za bezkonkurencyjne w swoim przedziale cenowym..


1 port oczywiscie brata :P

daltego wlasnie zastanawiam sie, czy wymiana routera nie bedzie lekarstwem na problemy ;]

W temacie: [Pomoc] Tp-Link TL-WR543G i 2 kompy - wolny internet

13 11 2008 - 13:52

Pod tym linkiem jest screen :)

http://img357.imageshack.us/my.php?image=qosei8.jpg

W temacie: [Pomoc] Tp-Link TL-WR543G i 2 kompy - wolny internet

13 11 2008 - 00:38

Mamy ustawiony QoS, a program ogranicza tylko transfer z mojego komputera :)

Co wiec moglbym zrobic zeby polepszyc transfer i jakosc polaczenia?