Skocz do zawartości


animashi

Rejestracja: 06 gru 2007
OFFLINE Ostatnio: 23 08 2014 21:25
-----

Moje tematy

[do 3000 zł] Laptop biurowy +CAD +Photoshop

22 08 2014 - 23:09

Witam, planuję zakup laptopa, jednak mam dylemat odnośnie wyboru. Sprzęt pełniłby funkcję komputera domowego, sporadycznie korzystałbym z niego na zewnątrz, ale chciałbym aby był w miarę mobilny (ekran 15,6", niezbyt ciężki). Przeznaczenie to głównie przeglądanie internetu (wbrew pozorom potrafi to zamulić komputer, przy 30 zakładkach, youtube, itd.), najbardziej wymagającymi programami będzie oprogramowanie typu CAD oraz Photoshop. Chciałbym, aby wszystko działało płynnie. Nie gram w gry, więc nie stanowi to kryterium wyboru. Po długich poszukiwaniach znalazłem następujące modele, różniące się ceną i nieznacznie parametrami:
 
 
Moje główne pytanie dotyczy tego, który z modeli wybrać, gdyż sam nie jestem pewien jakiej mocy potrzebuję. Nie chciałbym, aby komputer zamulał, ale z drugiej strony po co płacić za wydajność, z której nie skorzystam. Lepiej dopłacić parę stówek i mieć spokój oraz wygodę?
 
Kolejna sprawa, biorę pod uwagę możliwość, że za 2-3 lata będę chciał sprzedać komputer - to nie jest pewne, bo jeśli będę zadowolony z pracy komputera i nie będę miał takiej potrzeby to zostanie, jednak zakładam możliwość sprzedaży. Moim zdaniem, łatwiej byłoby sprzedać tańszy komputer, bo ludzie kupując sprzęt z rynku wtórnego, w większości patrzą na cenę, a później na parametry.
 
Wybrałem Asusa, ze względu na przyzwoity stosunek ceny do jakości. Jeśli macie jakieś ciekawsze propozycje w przystępnej cenie, proszę o informacje, z chęcią sprawdzę.
 
Zależy mi na mocnej grafice, pamięci min. 6-8 GB, procesor min. i5. Dysk nie jest istotny, bo montuję osobno SSD zamiast HDD.