Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zawieszanie się systemu przy włączeniu filmów dvd i divx


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 rabinowsky

rabinowsky

    Początkujący

  • 14 postów

Napisano 19 02 2007 - 17:38

Witam! juz od dłuższego czasu mam taki problem:
Mam trochę filmów na dysku i rzecz w tym że niektóre się otwierają a niektóre nie ... A nawet ingerują w explorer.exe. moze opisze całą sytuację.

Otwieram folder z filmami (podgląd ustawiony na "miniaturki") w tym momencie explorer.exe zostaje zamknięty i odpala się na nowo analogicznie folder z filmami zostaje zamkniety. Jezli podgląd mam ustawiony na inny np. lista lub kafelki problem nie występuje.

Druga rzecz. Używam allplayera do odtwarzania i kodeków ACE Mega Codec Pack 5.50 PROXP.EXE. niektóre filmy zaskakują normalnie a niektóre po otwarciu ich w allplayerze (nie tylko, media player tez) zamykają odtwarzacz i explorer.exe

Troche to denerwujące gdyż nie wszystkie filmy można obejżeć ...

Czy wina lezy po stronie kodeków czy może coś siedzi w systemie? Dzieki za pomoc

  • 0

#2 ykoops

ykoops

    Stały użytkownik

  • 377 postów

Napisano 19 02 2007 - 19:38

Wygląda to na kodeki. Odinstaluj tę paczkę ACE, zainstaluj windows media playera (jeśli brak nowszej wersji wybierz "napraw instalację" w opcjach instalatora, głównie chodzi o przeinstalowanie podstawowych kodeków avi/asf/wmv), poszukaj innego kodecpacka, swego czasu używałem kodeków dołączonych do subedita i chodziły wszystkie divixy. Nie wiem jak sprawa wygląda z najnowszymi kodekami mp4/H264 itp.

  • 0

#3 uczaj21

uczaj21

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 25 07 2007 - 11:36

Witam serdecznie mam pewien problem zwiazany z zawieszaniem sie systemu kiedy wlacze film dvd lub plik divix.Wgralem wszystkie kodeki.Kiedy wlacze film dvd system zawiesza sie kiedy go odwiesze kombinacja alt+ctrl+del program zakonczy sie lecz system nadal zawiesza sie zacina co pare sec oraz obraz walcza sie i wylacza czyli czarny ekran.Komputer byl kupiony niedawno jest nowy.Moze chodzi o sterowniki karty graficznej.Prosze o pomoc
  • 0

#4 Aman

Aman

    Windows 98/XP/Vista/Ubuntu

  • 955 postów

Napisano 25 07 2007 - 12:05

Jaką masz konfiguracje komputera? Te filmy otwierasz z dysku czy z płyty CD? Zainstaluj najnowsze sterowniki do karty graficznej, również DirectX. Usuń wszystkie kodeki i zainstaluj tylko TE. Jeżeli jest dużo niepotrzebnych kodeków na dysku mogą występować pewno komplikacje i problemy. W rejestrze możesz jeszcze zmienić jeden wpis aby trochę zwiększyć oglądalność filmu, nie będzie sie wtedy przycinał: start -> uruchom -> regedit -> HKEY_CLASSES_ROOT\SystemFileAssociations\.avi\shellex\PropertyHandler, kliknij na znajdującą się tam wartość i wybierz z menu Edycja i polecenie Usuń. To pewnie nie pomoże ale zawsze może sie przydać.

  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: miniatury wyświetlanie miniatur naprawa miniatur



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych