Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zasilacz , a moze cos innego?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 dahdah

dahdah

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 25 09 2011 - 21:03

Witam serdecznie ,
Od razu powiem że tekst będzie długi i z góry dziękuję za ewentualnie udzieloną pomoc lub wskazówkę.
Jeżeli chcecie opuścić tak zwaną , świetną historyjkę przewincie ją na sam dół.

Mniej więcej pod koniec ubiegłego tygodnia czwartek,piątek włączyłem komputer tak jak każdego innego dnia. Jako że na szybko chciałem uzyskać dostęp do poczty , (pilna potrzeba) na szybko od razu po uruchomieniu się systemu odpaliłem przeglądarkę , czekam czekam czekam myśle co jest. Ctrl+Alt+Del i te sprawy - nic po 5 minutach restartuje komputer, myślałem że to załatwi sprawę a to był dopiero początek męki.

Jakież było moje zdziwienie kiedy system (świecidełka Windows 7) kręciły się w nieskończoność , czekam czekam i nic. Już nerw co jest , kolejny res - wyskoczyło powiadomienie o błędzie systemu oraz o tym by odpalić narzędzie do usuwania błędów - mówie spoko rób daje OK. Po kolejnych minutach narzędzie zakończyło działanie , myślicie że koniec?Ha ha ha... dobre , restart po wykonaniu działania i co ? JEST TAK SAMO , wykonałem "naprawę" systemu trzykrotnie i nie pomogło. Jedynym rozwiązaniem okazał się reinstal systemu.

Mówie , dobra nieszkodzi najwyżej stracę kilka pliczków i tak na partycji C stoi sam system.
Na dokumenty mam osobny dysk. Reinstal odbył się bez problemów elegancko zainstalowana siódemka sterowniki i te sprawy. Na drugi dzień miałem chętkę w coś zaciupać a że na dysku nie miałem gier zainstalowałem na szybko Counter Stike'a - dawno grałem myśle - Ok.Instalacja - te sprawy , Steam. Wchodzę na obojetnie jaki serwer i co widzę ? Że gra sprzed 10 lat zacina się. Dobra nieważne może ping , może komputer coś zwieche łapie zagram kiedy indziej. Po około trzech godzinach ponownie zasiadam do komputera i niestety ta sama historia.

Instaluje inną - Modern Warfare 2 dalej to samo , zacinki gry - wszystko na LOW , TO SAMO.
Na prawdę już zażenowany całą tą sytuacją , wyjmuję gdzieś głęboko z szafy jest! Windows XP , zainstaluje pomyślałem ( miałem zamiar wcześniej to zrobić ponieważ przypomnę że niebawem wychodzi BF3 i wypadało by zagrać ) Wrzucam płytkę do napędu , instalacja przebiega pomyślnie do momentu kiedy przychodzi czas na ustawienia daty , użytkownika itp. Komputer wyłącza się , klne pod nosem jak szewc. Odstawiłem go na parę minut niech odpocznie , zadziałało chłopak odpoczął i poszło. Sterowniki , i te sprawy bez przeszkód przebiegły.

Dobra , myślę może w końcu coś się powiodło.Odpalam rzeczonego CS niby nie tnie ping też dobrze.Pograłem znudziłem się , to dajemy z grubej rury coś - MW 2 i co ? Dalej się zacina!
Myślę ,dobra bez lipy moze to lagi na serwerach czy coś , ściągne coś nowego FIFA 12 Demo. Proszę bardzo , instalacja wszystko ok wybieranie drużyn - itp itp , prezentowanie drużyn wychodzą z tunelu i w tym momencie chyba moje głośne wulgarne słowo na "K" usłyszała cała dzielnica. Komputer wyłaczył się , po prostu.Postanowiłem to gdzieś opisać a Ty to właśnie czytasz , daleko zaszedłeś jeżeli jeszcze tak.

Snuje domysły , no co jest? Karta? kupina rok temu ATI RADEON HD4850 1 GB więc odpada na wejściu. Ramy? Geile ileśtam Mhz 2x1 Gb , nieznam się raczej nie. Procesor ? Intel Core 2 Duo nie podkręcany ni nic 2.6 @ 2.7 E8200. Może pasta termoprzewodząca? Niewiem , komputer był składany w 08' (wymieniana tylko karta) roku nic wymieniane oprócz wymiany kurzu nie było. Może się przegrzewa? Ale to nie sądze temperatury w normie.Dopiero się spojrzałem , zasilacz? 400 W Ibox , google -> i co ? okazuje się że to bomba zegarowa, i to że stara karta padła to przez niego , mówie ku*wa go mać.Googluje szukam informacji zacinanie się gier, wyłaczanie. I wszystko wskazuje na to że ten szmelc który podkreśle wytrzymuje czwarty rok już zdycha.Tak żeby nie było hejtu na mnie , wtedy jeszcze nie ogarniałem spraw związanych z komputerami i składał go zaufany kolega ojca , który gdzieś tam pracował z komputerami. Mniejsza z tym.

A to wszystko przed wyjsciem fajnych strzelanek (tak , fanem nich) BF3 i MW3 już nie będę się rozpisywał ale jeżeli koledzy kupują którąś to i ja najzwyczajniej przez internet pykamy , mniejsza z tym wybór padł na MW3.Ja odliczam czas do premiery a tutaj takie coś? Chyba coś mi się zdaje że zamówiony preorder zostanie anulowany , ponieważ na tym sprzęcie najwyżej mogę pisać o tym problemie.

KONIEC HISTORYJKI , tak dla tych którzy ją omijają.

I teraz ,jeżeli jeszcze czytasz i dotarłeś aż tutaj - Moje pytanie i snucie domysłów , co może być przyczyną w/w problemów , czy czeka mnie nowy zakup zasilacza , a jeżeli tak to na jaki muszę go wymienić , ponieważ nie jestem za bardzo zaawansowany w tych sprawach , przedział cenowy 150 zł i to jest max.O ile to chodzi o zasilacz , ponieważ do końca sam nie wiem dlatego bym nie pisał.
Jeżeli nie to to niewiem.Proszę o pomoc , najzwyczajniej w świecie. Niżej wymienie jeszcze raz podzespoły swojego komputerka.Jeżeli coś trzeba to proszę pisać to wszystko podam , jestem zdesperowany aby wyeliminować problem.

Procesor:Intel Core 2 Duo E8200 (2.66@2.67)
Ramy: 2 GB z firmy Geil (niepamietam Mhz)
Płyta główna:Gigabyte-P35-DS3L
Karta graficzna:Asus Radeon HD 4850 1 GB Glaciator
Zasilacz przeklęty Ibox 400W.
Obudowa jakaś śmiechowa
MODECOM TRANSFORMERS.

Nic nie podkręcane i podobnych rzeczy.


Jeżeli ktoś doczytał do końca - i chce pomóc w czymkolwiek , malutką wskazóweczkę - jestem bardzo wdzięczny każdemu!

Pozdrawiam.

Użytkownik Abback edytował ten post 12 10 2011 - 16:54

  • 0

#2 fernandez

fernandez

    150% normy

  • 1 866 postów

Napisano 25 09 2011 - 21:12

wszystko co opisales wskazuje na problemy z zasilaczem

wystarczy Ci taki, o ile nie bedziesz zbytnio podkrecal:
http://www.net-s.pl/index.php?id=3&c=31&s=212&g=132455&n=Zasilacz-ATX-AEROCOOL-VP-450-450W-aktywne-PFC-bez-kabla-zasilajacego-bulk-&w=c

  • 1

#3 dahdah

dahdah

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 25 09 2011 - 21:27

Podkręcać , po pierwsze nie umiem , po drugie boje się.

Dziękuje bardzo za pomoc kolego.
  • 0

#4 Ataken

Ataken

    Masz gume?! o.O

  • 443 postów

Napisano 25 09 2011 - 22:44

Polecił bym skan anty-virusem na tym dysku z dokumentami i wymianę zasilacza.

Osobiście polecił bym: Corsair 430W za 186zł (wiem że powyżej 150zł, ale marka zaufana i warta swojej ceny).

Użytkownik Ataken edytował ten post 25 09 2011 - 22:46

  • 1

#5 liptonsky77

liptonsky77

    Początkujący

  • 24 postów

Napisano 25 11 2011 - 14:05

Za ok. 200zł dobrą propozycją do rozważenia będzie też XFX Pro 450W, elektrycznie bardzo dobra i stabilna jednostka.

  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: FIFA 12



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych