Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wyciszanie Gigabyte Luxo M1000


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Silverek

Silverek

    Początkujący

  • 29 postów

Napisano 31 10 2010 - 14:02

Witam
Kupiłem nowy komputer. Oto podzespoły:
PROC: AMD Athlon II x4 640 (3.0GHz)
MOBO: ASUS M4A785TD-V EVO
RAM: Kingston DDR3 1333MHz 2GB
ZASILKA: OCZ ModXStream Pro 500w
OBUDOWA: Gigabyte Luxo M1000 Czarna
oraz dysk ze starego komputera ATA 80GB.

Na sprzęcie pracowałem ok miesiąca, teraz uzbierałem troche kasy i chcę kupić dysk, bo ten strasznie "buczy". Co możecie CICHEGO polecić ? 500GB wystarczy, może być nawet mniej. Cena na dysk ok. 150zł. Oprócz dysku hałasuje także wiatraczek na procku. I tu kolejne pytanie: Ile trzeba minimum wydać, żeby kupić jakieś sensowne chłodzenie CPU? Podkreślam, że priorytetem jest cisza, nie mam zamiaru narazie kręcić proca. Aha i czy wystarczy wymiana samego wiatraka, czy radiator ma też wpływ na głośność pracy? I ostatnie pytanie odnośnie mat wygłuszających. Patrzyłem ceny to zestaw mat od bequieta do obudowy Midi tower kosztuje ok 100zł. Czy to opłacalne? Dodam, że w obudowie mam też dwa wiatraki chyba 120mm (wieksze od tego wiatraka na procu). Gigabyte (były już w obudowie przy zakupie), które też są troche słyszalne, taki szum. Czy lepiej wyjdzie zamontowanie mat i pozostawienie tych wiatraków, czy może zmienić obydwa wiatraki, albo wyjąć dwa i dokupić jeden, jeżeli w gre nie wchodzi oc. Co o tym myslicie?

Użytkownik Silverek edytował ten post 31 10 2010 - 14:23

  • 0

#2 jackass

jackass

    Staruszek Jack

  • 8 823 postów

Napisano 31 10 2010 - 17:44

Dysk Samsung F3 500GB , co do chłodzenia to jakie masz teraz ? jab boxowe to lipa bo musisz całość wymienić , jeśli ma byćcisza to musisz coś z cichym wentylatorem brać , jeśli bez OC to jak wziąłbyś jakiś porządny radiator to i w pasywie ( bez wentyla ) może dało by rade działać . Jak wyciszać bude to przedewszystkim dać dobre wentyle , bo te fabryczne prakrtycznie w każdej budzie są lipne , nawet w tych za 400zł. Tylko dobry wentyl to znów ok 35-40zł za sztuke. Maty raczej nic nie dadzą.

Użytkownik jackass edytował ten post 31 10 2010 - 17:47

  • 0

#3 Silverek

Silverek

    Początkujący

  • 29 postów

Napisano 31 10 2010 - 22:04

Dzieki za odpowiedz. Dysk wezme tego samsunga, opinie ma same pozytywne. A co do chłodzenia CPU mozesz cos polecic ? Pamietaj, ze priorytetem jest cisza. I apropo wiatraków. Odłączyłem te dwa wiatraki 120mm, jest troche szumu mniej, teraz wyraźniej słysze chłodzenie CPU i buczenie dysku. Co do temperatur to prawie się nie zmieniły, dalej po 15-17 stopni na rdzeniu i 30 stopni mobo. Mysle, ze po wymianie dysku i chlodzenia cpu komputer juz bedzie malo slyszalny, a za jakis czas moge sobie dokupic wiatraki 120mm, jakies porządne. Tak więc czy moglbys cos z chlodzenia polecic? Cos mozliwie najtanszego

EDIT: Popracowałem troche na kompie bez wiatraków i temp. wzrosły mobo o 5 stopni, a rdzenie o 4-5. Chyba nie ma to dużego wpływu na wydajnosc ?

Użytkownik Silverek edytował ten post 31 10 2010 - 22:41

  • 0

#4 jackass

jackass

    Staruszek Jack

  • 8 823 postów

Napisano 31 10 2010 - 22:46

17st na rdzeniu ?? to jest niemożliwe i nie realne chociaż że masz 3st w pokoju.

no chłodzenie tanie nie jest z tańszych to SilentiumPC Fortis HE1225 ~130zł + zmiana wentyla na jakiegoś Noiseblockera 120mm
  • 0

#5 Silverek

Silverek

    Początkujący

  • 29 postów

Napisano 31 10 2010 - 23:20

Tak mi pokazywał EVEREST Ultimate TRIAL. Teraz przeinstalowałem i z wiatrakami podłączonymi jest 19-20 na rdzeniu, i 31 mobo, a bez wiatrakow mobo o jakies 1-2 st cieplejsze, i srednio 22 st na rdzeniu. Myśle, że nie warto zostawiać podłączonych wiatraków dla tych 2-3 stopni, gdyż one strasznie hałasują. A tego chłodzenia nie dałoby się taniej zrobić? Narazie mam 200zł, 140zł pójdzie na dysk i zostanie mi 60zł na chłodzenie. Patrzyłem Cooler Master Hyper TX3, kosztuje ~50zł, co sądzisz o tym chłodzeniu? Za 35zł moge dostać Arctic Cooling Alpine 64 GT, czytalem, że chłodzi średnio, ale za to jest bardzo ciche. Jak myślisz o ile temperatury różniły by się od tych na boxie? Czy to jest opłacalne?

EDIT: Raz jeszcze otworzyłem bude i wsłuchałem się w szum. Jednak "buczenie" rówież pochodzi od boxowego chłodzenia. Zdecydowałem się poświęcić na chłodzenie ok. 180zł. Możecie polecić coś dobrego? Priorytet CISZA.

Użytkownik Silverek edytował ten post 01 11 2010 - 15:21

  • 0

#6 jackass

jackass

    Staruszek Jack

  • 8 823 postów

Napisano 01 11 2010 - 18:08

tak jak wcześnie fortis + zmiana wentyla na Noiseblocker BlackSilent XLP PWM ( 120mm )
  • 0

#7 Silverek

Silverek

    Początkujący

  • 29 postów

Napisano 01 11 2010 - 23:40

A czy ten fortis zmieści się w budzie Gigabte Luxo M1000? I czy duża różnica będzie na wiatraku który dołączony jest do fortisa (to jest chyba Zephyr, nie ?) a tym Noiseblockerem? Chodzi mi oczywiscie o głośność zarówno w idle oraz stresie.
  • 0

#8 jackass

jackass

    Staruszek Jack

  • 8 823 postów

Napisano 02 11 2010 - 11:03

Noiseblocker to jeden z najcichszych wentyli , Zephyr jakiś mocno głośny nie jest ale do najcichszych też nie należy , wejść raczej wejdzie zresztą zmierz czy Ci wejdzie

  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: AMD Phenom II X4



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych