Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wymiana BOXowego chłodzenie na ADM Phenom II X4 955 BE.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Raquntish

Raquntish

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 03 01 2013 - 15:08

Witam!

Po roku korzystania z boxowego chłodzenia AMD phenom x4 955 BE jest coraz gorzej. Chłodzenie teraz w spoczynku zachowuje sie tak jak na poczatku korzystania w stresie - nawet po gruntownym czyszczeniu. Proszę Was o podanie dobrego chłodzenia na ten procek. Kwota: +/- 120 zł (łacznie z pasta jesli nie ma dobrej w zestawie z chłodzeniem). Na czym mi zależy? NA CISZYYYYY :<<< Oczywiscie wydajnosc rowniez - w skrocie procek ma miec komfort a moje uszy raj na ziemi.
Zalezy mi rowniez na tym abym mogl sam zmienic to chlodzenie z "ograniczonymi" zdolnosciami manualnymi :P .
Komputer stoi w małym pokoiku, zazwyczaj jest w nim cieplo.
Problemem jest jedna rzecz, mianowicie szerokosc obudowy - 18 cm. Odległosc od plyty glównej do boku obudowy - 15,3 cm, ale uznajmy za max 15 cm. Aktualnie od pol roku obudowa jest non-stop otwarta, jesli zajdzie taka koniecznosc moze ona nadal byc otwarta, ale nie ukrywam ze chcialbym ja zamknac po zmianie chlodzenia. W obudowie jest jeden wyntylator z tylu obudowy - nie ma miejsca na kolejne.

Proszę o podanie w miare mozliwosci chlodzenia ktore sie zmiesci w mojej obudowie, jesli nie znajdzie sie nic sensownego - moze byc i chlodzenie wychodzace poza obudowe.
Prosze rowniez o podanie konkretnych modeli, lub najlepiej linkow na allegro. Zadnych uzywanych chlodzen, nie mam zamiaru podkrecac procesora.
Pozdrawiam.

  • 0

#2 -AssassiN-

-AssassiN-

    Profesjonalista

  • 1 322 postów

Napisano 03 01 2013 - 15:14

Silentium PC Fortis lub Thermaltake Contac :)

  • 0

#3 Raquntish

Raquntish

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 03 01 2013 - 15:53

SilentiumPC Fortis he1225 tak? a dokładny model tego thermaltake?
  • 0

#4 -AssassiN-

-AssassiN-

    Profesjonalista

  • 1 322 postów

Napisano 03 01 2013 - 16:13

Weź Fortisa, tylko sprawdz na stronie producenta dokładne wymiary :)
  • 0

#5 viris33

viris33

    Administrator

  • 4 657 postów

Napisano 03 01 2013 - 19:27

Wymiana chłodzenia i otwarcie budy nie ma to kompletnie sensu, po 2 miesiącach bez panela bocznego będzie to samo co na Boxie, głośno i gorąco. Chyba że czyścisz PC w środku co miesiąc.
Fortis ma chyba 155mm wysokości więc może być problem. Zalman CNPS 10X Flex ma 151mm.
  • 0

#6 Raquntish

Raquntish

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 03 01 2013 - 21:55

Chyba zdecyduje się na Fortisa + wytnę w boku obudowy otwór, który trochę uwypuklę i w miejsce wycięcia wrzucę jakiś filtr powietrza + jakiś dodatkowy wentylator wdmuchujący powietrze wprost na radiator (filtr ograniczy wdmuchiwanie pyłów, kurzu - dobrze kombinuję? :) )Z tyłu obudowy mam wentylator wydmuchujący powietrze z wewnątrz.
Ewentualnie jeśli Fortis będzie "na styk" ze ścianką nie będę nic wycinał - ale czy nie przeszkadza to radiatorowi, że blaszka i radiator będą się stykać?
Dalej, oglądając filmik montażowy na stronie producenta, rozumiem że będę musiał wykręcić MoBo z obudowy, i dopiero będę mógł przystąpić do montażu tak? (odkręciłem własnie drugą sciankę - nie ma kompletnie dostępu do mobo od strony odwrotnej)
Montaż dokładnie tak jak na filmiku producenta czy macie Państwo jakieś rady :) ?

I ostatnie. Czy do tego chłodzenia dodawana jest dobra pasta? Jeśli nie jaką pastę dokupić, i jak ją nakładać? (trzeba zetrzeć starą pastę?)

@ -AssassiN- , widzę że masz to chłodzenie, jak jest z hałasem w stresie? (Weźmy na przykład granie w Assassins Creed 3 :P)

Użytkownik Raquntish edytował ten post 03 01 2013 - 21:57

  • 0

#7 -AssassiN-

-AssassiN-

    Profesjonalista

  • 1 322 postów

Napisano 03 01 2013 - 23:10

Możesz nałożyć tą fabryczną, ja mam wersję z innym wentylatorem ale miałem i z tym standardowym. Ogólnie jest znośny w stresie :)
  • 0

#8 Sicknature

Sicknature

    A$AP Rocky - Peso

  • 1 648 postów

Napisano 04 01 2013 - 01:05

Flex ma lepszy montaż i pastę w zestawie.

  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: AMD Phenom II X4



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych