Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wybór Linuxa.


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
37 odpowiedzi w tym temacie

#1 majkel

majkel

    Obserwator

  • 7 postów

Napisano 13 08 2006 - 16:40

Witam.
Mam wielki problem. Nie wiem którego linuxa wybrać. Ubuntu Linux czy Mandriva Linux ? Który lepszy ? Może inaczej ... który łatwiejszy w obsłudze. Jestem kompletnym laikiem w sprawie linuxa więc przydałoby sie żeby nie był bardo skomplikowany. Z góry dzięki za pomoc :) Pozdrawiam, majkel :)

  • 0

#2 leshniak

leshniak

    Ekipa tweaks.pl

  • 60 postów

Napisano 13 08 2006 - 19:10

Polecam Ubuntu. Najlepiej rozwiąż ten quiz :)

  • 0

#3 Siwy123

Siwy123

    [S]pace[C]owboy

  • 924 postów

Napisano 13 08 2006 - 21:56

Leshniak dobrze ci radzi Ubuntu Linux to spoko systemik bawiłem się nim kiedyś u znajomego, naprawdę swietna sprawa :)

Ale podobno SUSE i Aurox tez sa niczego sobie
  • 0

#4 Waldemar

Waldemar

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 14 08 2006 - 00:40

Witam.
Mam wielki problem. Nie wiem którego linuxa wybrać. Ubuntu Linux czy Mandriva Linux ? Który lepszy ? Może inaczej ... który łatwiejszy w obsłudze. Jestem kompletnym laikiem w sprawie linuxa więc przydałoby sie żeby nie był bardo skomplikowany. Z góry dzięki za pomoc :) Pozdrawiam, majkel :)

Wyświetl post


Uważam, że instalacja Mandriva Linux będzie łatwiejsza, jednak użytkowanie Ubuntu/Kubuntu da więcej przyjemności. Warto jednak samemu doświadczyć obu dystrybucji.
  • 0

#5 polkO

polkO

    Początkujący

  • 20 postów

Napisano 14 08 2006 - 15:05

...Warto jednak samemu doświadczyć obu dystrybucji.

Na przykład uruchamiajac Live CD każdej z w/w dystrybucji.
  • 0

#6 leshniak

leshniak

    Ekipa tweaks.pl

  • 60 postów

Napisano 15 08 2006 - 10:29

Uważam, że instalacja Mandriva Linux będzie łatwiejsza...

Wyświetl post

Czy ja wiem, od wersji 6.06 Ubuntu ma na LiveCD ładny, graficzny instalatorek. IMHO łatwiejszy, niż w Windows :)
  • 0

#7 if22

if22

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 16 08 2006 - 09:51

Polecam Ubuntu, sam przez jakiś czas używałem, a co do instalacji to inne też nie są az tak trudne, najczęściej jest to dobrze opisane np. gentoo.
  • 0

#8 mgx8

mgx8

    Początkujący

  • 148 postów

Napisano 16 08 2006 - 09:56

Dla początkujących Ubuntu :D
  • 0

#9 webmajster

webmajster

    Obserwator

  • 6 postów

Napisano 16 08 2006 - 16:58

Ja ci polecam Mandrake Linux i Knoppix Linux

To są najlepsze w obsłudze i ładne graficznie.

//Ty też musisz mieć ładnie łeb zrypany, żeby taką czionką pisać :D

Użytkownik leshniak edytował ten post 17 08 2006 - 13:02

  • 0

#10 Aman

Aman

    Windows 98/XP/Vista/Ubuntu

  • 955 postów

Napisano 17 08 2006 - 10:38

Większej czcionki nie było?
  • 0

#11 Titter

Titter

    Linux I Sieć.

  • 237 postów

Napisano 22 08 2006 - 22:46

Na przykład uruchamiajac Live CD każdej z w/w dystrybucji.

Wyświetl post


Podzielam takie podejście, tym bardziej że teraz jest taka możliwość, bo kiedyś rzadko występowały Live CD! Najlepiej pobawić się tymi dystrybucjami na Live CD a potem zdecydować! każdemu odpowiada co innego. Osobiście używam najczęściej Mandrake'a ale tylko z tego względu że inne dystrybucje mam w starych wersjach :P

  • 0

#12 Maxgalley

Maxgalley

    Początkujący

  • 51 postów

Napisano 25 08 2006 - 12:23

Jeżeli chodzi o Auroxa to on sie bardzo dobrze sprawuje na laptopach.
Ja też teraz mam go zamiar zainstalowac w najbliższym czasie więc potem zdam osobistą relację z niego.

  • 0

#13 Gość_qescik_*

Gość_qescik_*

Napisano 04 09 2006 - 21:50

Ja osobiście radzę PLD, jest bardzo łatwy w obsłudze. Po konfiguracji poldka nie pownieneś mieć większych problemów z instalacją czego kolwiek bo wszystko robi się automatycznie. W dodatku jest to Polska dystrubucja, więc większość manuali jest napisanych w języku polskim.
  • 0

#14 Soundman

Soundman

    Jesteśmy tutaj, aby pomagać

  • 133 postów

Napisano 04 09 2006 - 21:56

Ubuntu - przyjazdny, oparty na Debianie , wystrzegaj się Mandrivy coraz bardziej upodabnia się do Windowsa ;)
  • 0

#15 XvAK

XvAK

    Początkujący

  • 15 postów

Napisano 19 09 2006 - 16:03

Poczytaj TU.

Ja polecam Mandriva, ponieważ jest to jedna z czołowych dystrybucji ogólnego użytku ostatnich lat. Nadaje się zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych użytkowników.
  • 0

#16 xamxxx

xamxxx

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 19 09 2006 - 19:33

Ja też polecam Mandrive. Jest to moim zdaniem najlepsza dystrybucja linuxa
  • 0

#17 tick

tick

    Początkujący

  • 12 postów

Napisano 25 09 2006 - 13:08

Allah

Ja powiem tak, wszystkie tu wymienione distra sa dobre na poczatek. Lecz popieram zdanie innych, ze lepiej zaczac od LiveCD, jakie?i czemu?
Wiec zazcne od distr: Aurox, Ubuntu, NavynOS, Knoppix, Kubuntu, KateOS Live, Slax, Hakin9, PHLAK i inne. Co dzieki tymi ditrami sie nauczysz? oj duzo, np. obsluga i dzialanie srodwisk graficznych typu fluxbox(moim zdaniem idealny;), Gnome, KDE
Oczywisice tutaj wymienione distra sa bazowane na innych np. NavynOS na Gentoo, Hakin9 na Auroxie itd. Mozesz tez sie dowiedziec dzialanie roznych platform. Mowiac jakiesj SAMA WIEDZA;)
A czemu lepiej LiveCD?
hmm proste pytanie, nic sobie nie spieprzysz w 2 systemie(windows), LiveCD jest bezpieczne, nie musisz sie bac ze cos nie tak wyjdzie. LiveCD nie potrzebuje dodatkowego miejsca na dysku. Jesli juz bedziesz gotow do instalacji linuksa na dysku, juz masz do wybory jaki to moze byc i z jakim srodowiskiem. Bo poznales je dzieki LiveCd.

Pozdrawiam
  • 0

#18 gallapagos

gallapagos

    Początkujący

  • 19 postów

Napisano 28 12 2006 - 15:10

[font=Arial] A moim zdaniem a raczej przetestowanym wyborem stal sie Aurox 12 . Czemu ? Mam neostrade w domu podlaczona do komputera. Wczesniejsze moje boje z udostepnieniem jej pod linuxem konczyly sie fiaskiem. Az tu nagle.. Aurox12 - skonfigurowanie polaczenia neostrady ? 2 klikniecia myszka. wlaczenie udostepnienia jej ? kolejne 2 klikniecia. Jedyne czego mi brakowalo to gmplayer ale szybko nadrobilem ten brak . w chwili obecnej jest on moim polem doswiadczalnym ( komputer z auroxem) i jednoczesnie routerem domowym i maszynka do ogladania filmow.
Tak wiec zachecam wlasnie do Auroxa.
  • 0

#19 leshniak

leshniak

    Ekipa tweaks.pl

  • 60 postów

Napisano 28 12 2006 - 16:00

to jakos slabo kombinowales z ta neo :glare:
  • 0

#20 gallapagos

gallapagos

    Początkujący

  • 19 postów

Napisano 28 12 2006 - 16:47

Slabo ? hm sadze ze to nie o to chodzi - poprostu zrazalo mnie to juz na samym poczatku. Kilka prob wg opisow w sieci nie dalo efektow zadnych.
Przypomne ze piszemy o osobie calkowicie poczatkujacej. Ktora drobne sukcesy zachecaja do dalszego poglebiania wiedzy. A ich calkowity brak odpycha od dystrybucji.
Dlatego tez zdecydowalem sie na auroxa - szybko udalo mi sie wszystko zrobic tzn odpalic polaczenie z internetem i udostepnic je dl pozostalych komputerow w domu.
I z tego wzgledu jak narazie pozostaje przy tym co pisalem wyzej.
Sadze ze z czasem przesiade sie na inna dystrybucje jednak na ta chwile i na moj poziom wiedzy
jest to najlepsze wg mnie rozwiazanie. Niestety brak czasu na rozgryzanie samodzielne tematu opoznia nauke.

Tak wiec zostaje przy Aurox 12.
Przynajmniej narazie.:)

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych