Skocz do zawartości


Wookie

Rejestracja: 04 lut 2008
OFFLINE Ostatnio: 09 02 2008 01:16
-----

Moje tematy

Przejscie z Visty na XP, konieczna zmiana BIOSu?

04 02 2008 - 22:22

Witam serdecznie.

Problem generalnie dotyczy zagadnienia laptop z Visty na XP czyli:
czy nazlezy zmieniac/flashowac BIOS w laptopie dedykowanym na Viste zeby poprawnie zainstalowac na nim sterowniki(do plyty, kart itp) pod XP.

Mam laptopa fujitsu-siemens v5545.
Ma on naklejke Windows Vista, czyli jest przystosowany do Visty ktorej nie chce.
Zainstalowalem na nim Windows XP SP2 ze sterownikami do intelowskiego SATA, bez ktorych instalacja nie rozpoznawala dysku w trybie AHCI.

Problemy pojawiaja sie dalej, po instalacji systemu XP, niestety tak jak sie obawialem.
Obaw nabralem czytajac przerozne wypowiedzi ludzi probujacych instalowac sterowniki do swoich lapow na XP, ktore to sterowniki pomimo tego ze sa dedykowane na XP (sciagniete ze strony producenta), nie dzialaja prawidlowo na laptopach dedykowanych pod Viste, albo wogole sie nie instaluja.

W moim przypadku gdy zainstalowalem pierwszy sterownik "Chipset" do V5545 ze strony producenta, po restarcie komputer przestal widziec pendrive a w menedzeze urzadzen kontrolery USB zastalem z wykrzyknikami.

Gdzies wyczytalem ze jedynym sposobem zeby zainstalowac poprawnie sterowniki na XP na takim sprzecie to flashowanie/zmiana BIOSu.

Poprawcie mnie jezeli jestem w bledzie i jest na to inny sposob.

Ponadto nie wiem czy zmiana BIOSu jest bezpieczna i czy wogole cos da, mozliwe ewentualne efekty uboczne?

Jestem w tym temacie laikiem i nigdy tego nie robilem. Moze nie zdaje sobie sprawy na co sie porywam, to mi odradzcie.

Na stronie Fujitsu-siemens jest cala gama sterownikow typu BIOS FLASH do XP w formie bootowalnych CD lub innych formach z instrukcjami wykonania.

Prosze o rady.