Skocz do zawartości


Wookie

Rejestracja: 04 lut 2008
OFFLINE Ostatnio: 09 02 2008 01:16
-----

Moje posty

W temacie: Przejscie z Visty na XP, konieczna zmiana BIOSu?

07 02 2008 - 18:42

narazie nie zmienialem biosu.

zainstalowalem aktualizacje kb888111.

Pozniej sterownik audio, ale w trakcie setup wyskakuje blad: blad instalacji sterownika: brak urzadzenia obslugiwanego przez ten sterownik

a kiedy probowalem zainstalowac go "na sile" w menedzeze to wyskoczyl niebieski ekran na sekunde i restet!

W temacie: Przejscie z Visty na XP, konieczna zmiana BIOSu?

06 02 2008 - 18:35

Tutaj tylko trzeba wybracd mojego lapa tzn:

notebooks, esprimo mobiles, esprimo mobile v5545, potem plaforme XP, albo Vista

Dla porownania BIOSy do przypadkowo wybranego ACERa TUTAJ (tez niby takie same pliki)

Skoro bede uzywal BIOSu napisanego pod moj model to chyba nic nie powinno sie uwalic? ;)

W temacie: Przejscie z Visty na XP, konieczna zmiana BIOSu?

06 02 2008 - 00:05

A czy to przypadkiem nie sa te same pliki? Ściągnij oba i porównaj rozmiary - pewnie będą się zgadzać co do bajta.


Fakt zgadzaja sie pod wzgledem wielkosci, nazwy, nawet pliku txt... ale czy sa do konca takie same, tego nie potrafie stwierdzic, pewnie mozna to jakos sprawdzic.

Na stronie ACERa tez podaja do sciagniecia osobno jeden pod drugim BIOS do XP i do Visty. Tez niby niczym sie nie roznia, tylko po co tak robia?

Mysle ze jednak sa roznice.

W kazdym razie zmienie BIOS, nic do stracenia. Jak nie pomorze, to problem tkwi gdzie indziej.

W temacie: Przejscie z Visty na XP, konieczna zmiana BIOSu?

05 02 2008 - 14:49

Ja po wylaczeniu tej opcji w biosie dalej nie moglem zainstalowac xp. Pomogła mi dopiero moja metoda


Fakt, to nie zawsze dziala. Trzeba bylo zintegrowac XPSP2 ze strami SATA i z glowy. Mozna tez wcisnac F6 podczas instalacji i dograc stery SATA z dyskietek, tyle ze w przypadku laptopow ktore przewaznie nie maja stacji... ;)


Ale nie to jest tutaj problemem.

W temacie: Przejscie z Visty na XP, konieczna zmiana BIOSu?

05 02 2008 - 14:34

W tym lapku masz dysk SAta? Probowales instalowac na czysty dysk tzn. po formacie? XP nie da sie zainstalowac majac juz zainstalowana viste chyba ze bedziesz mial stery na plytce albo skorzystasz z kopii swojego sterego systemu. Ja tak zrobilem, skopiowalem obraz partycji i nie musialem formatowac tej z vistą.


Da sie. Wystarczy w BIOSie wylaczyc tryb AHCI/SATA i juz formatujesz i instalujesz co chcesz.

Ale ja zrobilem inaczej tak jak juz wczesniej pisalem, doczytaj.