Skocz do zawartości


Szurek

Rejestracja: 06 sty 2012
OFFLINE Ostatnio: 28 06 2012 21:58
-----

Moje tematy

Sterownik ciągle się psuje

25 01 2012 - 15:12

Witam, Z jakiegoś powodu ciągle psuje mi się sterownik do karty dźwiękowej, czasem wszystkie dźwięki przestają działać, czasem niektóre tzn, mogę np. słuchać muzyki, ale filmików na necie to już nie słychać i chyba zawsze działają dźwięki systemowe.
Ciekawe jest jeszcze to ,że kiedy sterownik się "psuje" to wygląd menu start na chwile zmienia się na " standardowy" i wtedy jak np. wyłączę odtwarzacz mp3 i włączę to już nie odtworzy dźwięku.
wyskakuje komunikat jakbym nie miał sterownika do karty dźwiękowej, np:

"Program Windows Media Player nie może odtworzyć pliku, ponieważ wystąpił problem z urządzeniem dźwiękowym. Urządzenie dźwiękowe może nie być zainstalowane na komputerze, może ono być używane przez inny program lub może nie działać prawidłowo."

Wie ktoś jaka może być przyczyna i jak temu zaradzić? bo codzienne instalowanie i konfigurowanie sterownika to nie jest zbyt dobre wyjście O_o.

Aplikacja nie została właściwie zainicjowana (oxc0000135)

15 01 2012 - 01:06

Mam problem z uruchomieniem niektórych gier lub programów, np. WinToBootic, wyskakuje komunikat o błędzie "Aplikacja nie została właściwie zainicjowana (oxc0000135)" Gdzieś czytałem ,że .Net Framework może w tym pomóc ale próbowałem z kilku stron ściągnąć i żadna się nie chce włączyć, pewnie znowu złapałem jakiegoś wirusa, wiecie co to może być?

do tej pory zrobiłem coś takiego:
Chciałem pobrać kaspersky Lab Net-Worm.Win32.kido removing tool, jednak virus zablokował dostęp do strony, otworzyłem cmd (start/Uruchom/cmd) i wpisałem NET STOP DNSCACHE, wtedy mogłem pobrać plik http://data2.kaspersky.com:8080/special/KK_v3.4.6.zip
znalazło coś takiego jak svchost, po 2 skanowaniu nic nie wykrywało
Ściagnąłem USbFix, uruchomiłem(wcześniej sformatowałem pendrive'y) i zaznaczyłem opcję "Deletion', potem
"vaccinate"
teraz udało mi się pobrać .Net Framework, instaluje się.
Powinienem zrobić coś jeszcze?

Właśnie włączyłem Menadżer Zadań i zobaczyłem tam coś takiego(Załącznik "MZ"), to chyba znaczy ,że virus dalej jest...

jak próbowałem wyłączyć któryś z tych svchost.exe to zaczęło się odliczanie i zrestartowało mi kompa d-_-b

MSI K9NU NEO-VnVIDIA - sterowniki karta sieciowa

14 01 2012 - 00:30

Więc robiłem foramta u kolegi, wcześniej zgrałem wszystkie sterowniki do płyty głównej( MSI K9NU NEO-VnVIDIA )stąd:
http://www.msi.com/product/mb/K9NU-Neo-V.html#/?div=Driver&os=XP%2032
jednak jest taki problem ,że nie czyta sterowników do karty sieciowej.
Gdy wchodzę w Menadżer Urządzeń jest tam Ethernet Kontroler z takim żółtym wykrzyknikiem, próbowałem też z niego zainstalować wskazując folders z sterownikiem "NVIDIA_M1697_2K_XP\Floppy\WIN_XP" jednak nie mogło zainstalować urządzenia.
Macie jakieś pomysły?

Problem z jakością dźwięku słuchawek

08 01 2012 - 20:39

Mam problem z jakością Dźwięku słuchawek Creative Fatal1ty, gdy podepnę je do innego komputera, lub chociaż by nawet do zwykłej mp3 to jakość dźwięku jest o wiele lepsza, a jak podpinam do swojego kompa to brakuje tego P(!@#$%lnięcia, czyli bas dużo słabszy i znacznie ciszej( W regulacji głośności wszystko ustawione na full).
Sterowniki niby ściągałem więc powinno być ok , a jak ktoś proponuje ściągnąć jakieś inne to prosiłbym o link :P

Karta dźwiękowa:
Realtek High Definition Audio

Sterownik:
Dostawca Sterownika-Realtek Semiconductor Corp.
Data Sterownika-2011-08-30
Wersja Sterownika-5.10.0.6449
Podpis Cyfrowy-Microsoft Windows Hardware Compatibility Publisher

Logi - CZy to wirus Sality

06 01 2012 - 13:48

Witam, Tak jak w opisie, nie mogę włączyć menadżera zadań ani edytora rejestru, oprócz tego nie mogę normalnie wejść na dysk, tzn Mój komputer i 2x klik na dysk nie działa ; p, wcześniej gdy tak robiłem pojawiało się coś takiego jak "uruchom jako" i był tam spis programów, to samo jak dawałem prawy i otwórz, natomiast teraz 2x klik nie działa (nic się nie dzieje)a gdy nacisnę prawy i otwórz to normalnie się włącza(możliwe ,że przez to ,ze próbowałem coś tam zdziałać skanując).
Tak więc jak to naprawić bez konieczności formatowania?
Jeżeli faktycznie jest to wirus satelity i nie ma możliwości wyleczenia bez formata(z tego co wiem trzeba by było formatować wszystkie partycje ;/) Czy mogę to zrobić za pomocą Windows MX którego mam zapisanego na dysku jako format ISO ? tzn, skopiować na zwykłą płytę i dopiero wtedy, tylko ,że czy on nie będzie zainfekowany? Wiem ,że wirus satelity infekuje pliki wykonalne .exe i jakieś tam jeszcze, ale nie wiem co z ISO
z Góry Wielkie dzięki za odpowiedź