Skocz do zawartości


Ryusse

Rejestracja: 26 sty 2016
OFFLINE Ostatnio: 28 01 2016 16:42
-----

Moje tematy

Od czego zacząć składać nowy komputer do gier posiadając część starych części.Pytania o...

26 01 2016 - 00:06

Cześć.

Zamierzam w przeciągu kilku miesięcy złożyć wydajny komputer do grania.CPU,MOBO i GPU nie będę wymieniał przynajmniej przez 5 lat.Cena nie jest zdefiniowana.Myślałem nad 4690K oraz GTX970.W tym wypadku budżet na pewno przekroczy 3 tys. zł.Ale nie to jest w tym momencie najważniejsze.

Od czego zacząć składać nowy komputer?Posiadam stary, z którego mogę użyć jedynie HDD i nagrywarkę.I tak później bym to wymienił,ale żeby nie wydawać na raz całych oszczędności mogę poczekać.Reszta części do wymiany(mają około 7,8 lat).

 

Mogę jednak nieco się wycwanić i część nowych i część starych części włożyć do nowej obudowy.Mam na myśli nowy HDD,SDD,nagrywarkę,?zasilacz?.

Aktualny zestaw:

MOBO:Gigabyte G31M-S2L 

CPU:Intel Pentium E2200

GPU:Nvidia GeForce GT9600

Obudowa na płytę micro ATX

podstawowa nagrywarka

podstawowy HDD 1 TB

zasilacz musiałbym sprawdzić na tabliczce

pamięć 4GB starego DDR

Od czego zacząć przebudowę komputera?Myślałem żeby na pierwszym miejscu zakupić obudowę.Płyta i cała reszta wejdzie.Później tak jak napisałem wymienić HDD i nagrywarkę oraz dorzucić SSD. Następnie w miarę wysokości budżetu kupić MOBO,CPU,GPU,pamięć.

Czy połączenie takich nowych technologii(SSD) ze starym komputerem będzie w pełni działało?Nic nie będzie się psuło,wcześniej niszczyło?Co z zasilaczem i jego mocą?

 

Z procesorem i grafiką myślę, że najlepiej będzie poczekać i monitorować rynek.W tym momencie części są drogie a na tańszych podzespołach tak tego nie odczuję.

 

Pytania późniejsze:

-jak bardzo widoczna jest różnica między kościami w różnych częstotliwościach?
-lepiej kupić 2x4GB i w późniejszym czasie rozszerzyć o kolejne 2x4GB czy zakupić 1x8GB i rozszerzyć o 1x8GB?Ma takie działanie sens?

-który GTX najlepszy?Duża jest między nimi różnica w wydajności, czy po prostu wybrać taką z odpowiadającą mi kulturą pracy i kolorystyką?

-jeżeli nie będę nic wymieniał przez 5 lat warto wybrać 4690K?Czy wystarczy procesor z zablokowanym mnożnikiem?

-4690K, czy może coś nowszego?
-potrzebuję więcej miejsca na pulpicie.Zakupić monitor około 20", połączyć ze starszym Asusem również 20",czy kupić jeden większy?

Zapraszam do dyskusji i liczę na ciekawe odpowiedzi smile.png