Skocz do zawartości


Zdjęcie

Regulacja obrotow 3-pinowych wentylatorow


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 lexcaliber

lexcaliber

    Początkujący

  • 88 postów

Napisano 16 03 2012 - 05:39

Witam!

Tu jest screen z biosa ( nie ma innej opcji sterowania wentylatorami jak CPU smart fan ) :

Dołączona grafika

Widac ze obroty wentylatorow na procesorze sa duze ( ponad 1800 rpm ) pomimo tego ze ustalilem min fan speed na 25% - o co tu chodzi i czy mozna to jakos inaczej ustawic ( podpialem ten cooler Noctua przez rozdzielacz 4-pin na 2x4-pin ).

Te sys fan1 i sys fan2 to sa rowniez wentylatory NOCTUA ( notabene z PWM 3-pinowe ) podpiete do plyty i tez nie wiem dlaczego, ale rowniez obracaja sie z max predkoscia ( wydaje mi sie ze plyta glowa powinna sterowac napieciem i regulowac ich obroty ??? ).
Czy jest wogole jakas mozliwosc regulacji obrotow wentylatorow 3-pinowych ( nie mowie tu o programie speedfan ) i jak ustawic ( w biosie, albo gdziekolwiek ) zeby wentylatory na procesorze jednak uzywaly PWM ???

Dzieki

  • 0

#2 anduvir

anduvir

    Zaawansowany użytkownik

  • 952 postów

Napisano 16 03 2012 - 07:48

Jak chcesz zmniejszyć obroty jak ustawiasz minimalne nie maksymalne?

  • 0

#3 Weksel

Weksel

    Intel inside

  • 646 postów

Napisano 16 03 2012 - 15:28

Zwiększ CPU Smart Fan Target.
Chodzi na 1800 ponieważ procek ma 51C, a od 50C ma się zwiększać do 100% szybkość wiatraka.
Poniżej 50C ma być 25%.
Proste i logiczne.
  • 0

#4 lexcaliber

lexcaliber

    Początkujący

  • 88 postów

Napisano 17 03 2012 - 01:38

Jak chcesz zmniejszyć obroty jak ustawiasz minimalne nie maksymalne?


To ze niby jak mam ustawic max obroty ( podnoszac fan target do 70 C - to raczej na swoim procesorze takie ustawienie zastosuj )

Zwiększ CPU Smart Fan Target.
Chodzi na 1800 ponieważ procek ma 51C, a od 50C ma się zwiększać do 100% szybkość wiatraka.
Poniżej 50C ma być 25%.
Proste i logiczne.


Nie jest takie logiczne bo caly czas mam wyskokei obroty bez wzgledu na temperature !!! ( screen ponizej ) i nie za bardzo mi pomoze zwiekszenie CPU smart target na wyzsza temp skoro przy 47 jak i nizszych obroty sa maksymalne !!!

Dołączona grafika

  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: AMD Phenom II X4



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych