Skocz do zawartości


Raynus

Rejestracja: 23 sty 2013
OFFLINE Ostatnio: 10 02 2013 12:17
***--

Moje tematy

komputer się zawiesza, zniekształca się obraz.

23 01 2013 - 16:11

Witajcie, użytkownicy tweaks.pl. To mój pierwszy post w tym miejscu.

Od dłuższego czasu miewałem problem, który jest już na tym forum opisany w innym topicu, chodzi dokładniej o to, że karta potrafi nagle zrobić cyrk, wszystko się zawiesza, monitor gaśnie i dźwięk zamienia się w śmieszną wycinankę (spowolnienie około 200 razy).
Nie jest to jednak mój główny problem. Wczoraj, gdy relaksowałem się przy gierce, karta graficzna po raz kolejny poszła spać, zareagowałem oczywiście resetem. Tym razem jednak, po uruchomieniu zaczęły się dziać śmieszne rzeczy. Na początek aplikacja GG wypłakała się raportem o tym, że jest zepsuta, zaś Skype nie włączał się. Przeinstalowałem wówczas obie aplikacje. Po ponownym uruchomieniu komputera okazało się, że mimo wyczyszczenia wszelkich plików GG (również w %localappdata%), aplikacja wciąż się wykrzacza. Mimo to, Skype jednak GG bije na głowę, ponieważ, gdy ten się włącza, cały system wariuje. Wszelkie procesy spowalniają praktycznie do 0, Skype ładuje się w nieskończoność, tamuje w ten sam sposób jakiekolwiek akcje na komputerze, nie raz po prostu go zawieszając. Działania gier jeszcze nie testowałem, zedytuję post gdy to zrobię.

Z tego miejsca proszę Was, użytkowników (czy też administrację) o pomoc. Jak przywrócić do działania te aplikacje?

Dodam jeszcze parę informacji na koniec:
- Posiadam antywirus, Eset Smart Security
- Windows 7 Ultimate x86
- Wcześniej aplikacje te nie miały takich problemów
- Sprzęt jest w miarę nowy, tj. Wystarczający

Z góry dziękuję!


@Edit: Gierki działają na wysokich detalach bez problemu, grafika nie sprawia aktualnie kłopotu.