Skocz do zawartości


Raynus

Rejestracja: 23 sty 2013
OFFLINE Ostatnio: 10 02 2013 12:17
***--

Moje posty

W temacie: komputer się zawiesza, zniekształca się obraz.

25 01 2013 - 22:21

Dobrze, dziękuję za odpowiedź i za śledzenie jak i pomoc przy moim problemie. Myślę, że na forum zagnieżdżę się na dłużej. Pozdrawiam i jeszcze raz - Dzięki! :)

W temacie: komputer się zawiesza, zniekształca się obraz.

25 01 2013 - 19:29

Diagnostyka się skończyła. Uszkodzone dane to 0,1%, czyli te dwa malutkie sektory. Nie ma możliwości, aby naprawić to lżejszymi środkami? W końcu to nie całe 300mb z 500gb dysku, a niestety nie mam żadnego zewnętrznego twardziela na backup.

W temacie: komputer się zawiesza, zniekształca się obraz.

25 01 2013 - 18:33

Niestety ze względów finansowych wymiana dysku nie wchodzi w grę. Czy mógłbyś objaśnić szerzej co robić w tej sytuacji? Czy nie ma szans, iż są to jedynie bad sectory logiczne?
Czytałem iż można zmniejszyć wielkość partycji pomijając dany bad sector. W moim przypadku ten bad sector to góra 300mb.


@Edit: Screen z diagnostyki, która dotychczas przebiegła.
http://fooh.pl/pokaz/1981418456.JPG

W temacie: komputer się zawiesza, zniekształca się obraz.

25 01 2013 - 16:42

Sciągnij program CrystalDiskInfo i wrzuć ponownie screena z programu.

Nie przeczytałeś całości mojego postu:

@CrystalDiskInfo zachowuje się całkiem podobnie. Stukanie > Zamuła > Jedynie zabicie procesu pomaga > Stukanie i zamuła ustają.

CrystalDiskInfo wysypuje się tak samo, jak reszta.

Error scan się właśnie robi i już 2 kwadraciki czerwone mi wskoczyły.



W wikipedii czytam sobie o bad-sectorach, znalazłem przy tym jeden z objawów:
możliwość zawieszania się dysku podczas próby odczytu danych ze złego sektora (słychać wtedy charakterystyczne "cykanie") - Dokładnie to występuje u mnie.

W temacie: komputer się zawiesza, zniekształca się obraz.

25 01 2013 - 16:10

Tak. to raczej typowa praca komputera. Grafika lubi sobie podskoczyć oczywiście podczas wymagających gierek, ale jest to w granicach raczej max 70 stopni (co i tak rzadko się zdarza).

Za chwilę dorzucę screeny.

Zakłada Health:
Spoiler