Skocz do zawartości


RadekX

Rejestracja: 30 maj 2013
OFFLINE Ostatnio: 26 06 2013 21:55
-----

Moje tematy

Odbiór internetu z Livebox poprzez WiFi do Tp-Link TD-W8961ND

16 06 2013 - 20:27

Witajcie ponownie. W związku z tym że każdy mój problem zostaje szybko rozwiązany tutaj na tym forum (z czego jestem b.zadowolony) mam kolejne pytanie.

 

Sprzęt:

Na parterze domu - Livebox 2.0

Na piętrze gdzie mam komp zasięg jest na poziomie 3(czasem) czterech kresek [skala na komputerze stacjonarnym]. Łączę sięz Liveboxem poprzez Adapter WiFi na USB marki Tracer W541U.

 

Moje pytanie brzmi. Czy jest fizycznie możliwa poprawa zasięgu w następujący sposób.

 

TP-Link TD-W8961 łączy się poprzez WiFi z Liveboxem 2.0 a potem już  podłączyć się do Tp-Link'a już kablem Ethernetowym do mojego komputera?

 

Proszę ponownie o pomoc.


Podkręcenie taktowania pamięci DDR3

15 06 2013 - 22:09

Witam ponownie. Problem mam następujący.

 

Posiadam płytę główną: ASRock 970 Pro3 R2.0 który obsługuje między innymi pamięci z taktowaniem 1600Mhz. Lecz przy tej liczbie jest dodane OC - co rozumiem, że aby otrzymać daną wartość należy w BIOS'ie ustawićręcznie taimingi pamięci.

 

Aktualnie w programie Everest czy 3D Mark pokazuje mi iż szybkośćpamięci to 800Mhz na każdej kości (2x4GB).

 

Pamięci które posiadam to: http://www.sferis.pl/produkt/34913-kingston-hyperx-ddr3-2x4gb-1600mhz-khx1600c9d3x2k2-8gx.html

 

Kingston HyperX DDR3 2x4GB KHX1600C9D3X2K2/8GX

 

Proszę o poradę jak krok po kroku zwiększyć taktowanie do 1600Mhz na płycie głównej którą posiadam.

 

 

Bardzo proszę o poradę :). Pozdrawiam.


Komputer się zawiesza cały czas

09 06 2013 - 20:10

Witam, zakupilem nowy procesor/plyte glowna/zasilacz/pamieci/kartę graficzną w piątek tj. 07.06.2013r

 

Podłączyłem wszystko + mój stary dysk Sata 250GB. Jeden dzień wszystko śmigało okej. A od soboty wieczora problem jest następujący.

 

1. Komputer się włącza - wyskakuje napis Zapraszamy!(Windows 7) - kółko przestaje się kręcić, kursor myszki nie działa, kombinacja CTRL+ALT+Delete nie działa (więc Klawiatura też nie działa) i pomaga tylko reset

 

2. Komputer się uruchomi z Windowsem ... działa 3 minutki i znowu się wiesza. Kursor nie działą, klawiatura też nie działa. Ale obydwie (diody na klaw i myszka - świecą czyli że jest prąd itp.

 

 

3. Próbowałem instalować od nowa Windows 7, komputer nawet w Biosie jak chciałem ustawić Bott z Stacji CD/DVD się zawieszał i znowu nie działa klawiatura i myszka (Bios to jest UEFI-graf. forma) i znów muszę resetować

 

4. Jak już się odpali cudem instalacja Windowsa 7 to przy punkcie: Trwa rozpakowywanie plików... dochodzi np do 35% i się wszystko zawiesza...., a za 10tym razem dochodzi do 5punktu instalacji i [beeep] znów się zawiesza i tylko restart pomaga

 

 

4. Czasem po resecie kompa przyciskiem, nic sie nei dzieje.. monitor sie nie uruchamia ani nic... dopiero jak wylacze na zasilaczu 1/0 i włącze to się znów komp włącza,

 

5. Ogólnie komp się resetuje nawet w trybie AWARYJNYM Windows 7. Bo próbowałem i w tym trybie Windowsa odpalić i to samo. Zamroził się na starcie

 

To co zrobiłem by zdiagnozować problem.

1. Odpialem jedną kosc ramu potem drugą i nic.... ten sam problem podczas instalacji windowsa

2. Odpialem nowa karte graficzna i podpialem starą karte graficzna.... i znów to samo.... instalacja się zawiesza

3. Probowalem podpiąć trzy różne dyski twarde 250GB/320GB/520GB i probowalem instalacji windowsa  i sie wieszało wszystko

4. Nagralem 3 rózne plyty z instalacją Windows 7 w celu wykluczenia błędów z Plyty DVD

 

I kurde znowu nie działa :( Doradźcie ;/

 

Mój sprzet:.

- Be Quiet Pure Power L8 630W - zasilacz
- ASRock 970 Pro3 R2.0 - płyta główna
- AMD FX-6300 3.5GHzz - procesor
- Kingston HyperX 2x4GB DDR3 Dual  1600Mhz CL9 240 - pamięć

- Gigabyte Radeon HD7850 2GB  256Bitów

 

 

Proszę o pomoc ;/