Skocz do zawartości


RadekX

Rejestracja: 30 maj 2013
OFFLINE Ostatnio: 26 06 2013 21:55
-----

Moje posty

W temacie: Podkręcenie taktowania pamięci DDR3

16 06 2013 - 17:41

Dzięki za odpowiedzi :)


W temacie: Podkręcenie taktowania pamięci DDR3

16 06 2013 - 16:21

Czyli poprostu jednym słowem, jest wszystko okej? DoubleDataRate czyli 800Mhz x 2 = 1600Mhz ?

 

Sory że tak pytam po dziesięć razy ale staram się to zrozumieć


W temacie: Podkręcenie taktowania pamięci DDR3

16 06 2013 - 15:06

Czyli jest szansa np. że przy wymagających aplikacjach czy grach same się podniosą do 1600Mhz każda?


W temacie: Podkręcenie taktowania pamięci DDR3

16 06 2013 - 11:04

Zamieszczam screeny.

 

 

I prosba o wytłumacznie. Co to znaczy że pracują z nominalną częstotliwością 800Mhz, skoro powinny działać 1600Mhz? :)

 

 

 


W temacie: Komputer się zawiesza cały czas

13 06 2013 - 20:53

A więc. Jużchyba na 99% wiem wszystko.

 

Ten komp przywiozłem z sklepu, gdzie zamontowali mi te części do komputera. I jak wyżej napisałem działało jeden dzień. Komputer był w sklepie (na naprawie) która tak naprawdę polegała na instalowaniu a raczej próbie instalacji 10razy Windowsa 7. Wkońcu się wkurzyłem i pojechałem do tego sklepu po komputer. Przywiozłem go do domu i spojrzałem dokładnie do wnętrza obudowy. I co zauważyłem:

 

- Karta graficzna była złym kablem podpięta. Taką złączką podpinaną do zasilania np. dysku twardego. A na zasilaczu który posiadam jest osobna wtyczką z napisem PCI-E i kablem dołączonym do tegoż zasilacza trzebabyło podłączyć zasilanie dodatkowe do karty graficznej i tak też zrobiłem

 

- Płyta główna była dokręcona 2 śrubkami do stelaża w obudowie

 

- Karta Grafiki zajmuje tak jakby dwa sloty PCI-E na płycie głównej, ponieważposiada chłodzenie przez co jest "gruba". Z tyłu obudowy popatrzyłem, i została wyłamana tylko jedna blaszka, w miejscu gdzie wychodzą wyjścia na monitor od karty graficznej. Natomiasta kolejna blaszka w obudowie nie została wyłamana - to jest tam gdzie z chłodzenia karty graficznej powietrze wylatuje za obudowe. Czyli: ujście gorącego powietrza z chłodzenia karty graficznej było cały czas zablokowane tą metalową zaślepką (napewno kojarzycie o co chodzi)

 

- Znajdujące sięna przodzie obudowy (chyba każdej). Standardowo znajdują się diody od Zasilania (czyli jak komputer jest włączony to świeci a jak wyłączony to nie świeci) oraz Dysk tward - ja to rozumiem tak. Kiedy  komputer czyta dane z dysku lub zapisuje na nim jakieśpliki to ta dioda [u mnie czerwona] mruga. Czyli że coś się dzieje z dyskiem. Zostały źle podpięte na płycie. Wiec, bo patrzyłem do instrukcji z płyty głównej.

 

- Zasilacz został źle przykręcony, ponieważ obudowa z starym zasilaczem [który był krótszy niż obecny] posiadała taki ogranicznik metalowy który był przykręcany śrubkami dwiema. W tym ograniczniku są oryginalnie szyny wycięte i wystarczy odkręcić lekko śrubki i  ten ogranicznik wysunąć do przodu lub do tyłu (w zależności od wielkości zasilacza). A zasilacz został przykręcony na ten ogranicznik, co skutkowało tym że nie leżał on równolegle do obudowy tylko był przekręcony.

 

W związku z powyższym zrobiłem tak:

- odkręciłem karte graficzna

- odpiąłem kości pamięci

- odczepiłem te wszystkie kostki z tych diód z przodu obudowy, wyjśćaudio oraz USB

- odpiałem dysk twardy

- odczepiłem wtyki z zasilacza od płyty głównej

- odkręciłem cały zasilacz

- odkręciłem całą płytę główną

 

- Odkurzyłem obudowę, płytę główną również.

- przykręciłem płytę główną do obudowy wszystkimi potrzebnymi śrubkami

- wożyłem kości pamięci

- przykręciłem dysk twardy

- przykręciłem zasilacz lecz tym razem przesuwając owy ogranicznik i zasilacz został przykręcony według instrukcji

- wpiąłem i przykręciłem kartę graficzną, uprzednio wyrwałem tą blaszkę z tyłu obudowy by ciepło z k.graficznej mogło "uciekać"

- wpiąłem całe potrzebne okablowanie z zasilacza według instrukcji

 

co nastąpiło.....

 

 

Do tej pory komputer działa b.dobrze. Szybko stabilnie, nie zacina się - wszystko w jaknajlepszym porządku. W sumie komputer cały wczorajszy dzień oraz dzisiaj od rana działa. I puściłem parę wymagających renderów do wygenerowania i wszystko ok. Komputer działa bardzo dobrze.

 

Podsumując:

Problem póki co został rozwiązany i można zamknąć ten temat, chociaż prosiłbym o zostawienie go z tydzień czasu. Wtedy mogę dopiero stwierdzić czy komputer już jest w b.dobrej kondycji.

 

Dziękuję wszystkim za chęć czytania tego i za podpowiedzi co mogło ulec awari.

 

Pozdrawiam , Radek :)