Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problemy z komputerem- na monitorze pojawia sie czarny ekran bądź kreski.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 LadyMeby

LadyMeby

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 01 02 2012 - 16:35

Czesc! Jestem nowa na forum dlatego jesli nie wsadziłam pod ten dział to przepraszam.
W wakacje zaczął mi wariowac komp. Mianowicie zaczął sie robic czarny ekran, kreski i nie dało się w nic zagrac.
Kupiłam nowy monitor. I było ok na tydzien po tygodniu na nowym zaczeło sie dziac gorzej poniewaz pojawiało się ,,analog RGB'' cośtam cośtam nie pamietam. I trzeba było instalowac system od nowa. I tak w kółko. Sprawdzalismy u informatykow i karte graficzną i to i czy komputer jest sprawny. Wybuliliśmy duzo kasy. Nie chce kupowac nowego bo ten jest sprawny. Podłączyłam znow stary ekran. I mmam od nowego monitora kabel do podłączenia komputera z monitorem. Tylko nnie wiem czy on mi jakiejs usterki nie spowodje( boje sie bo gdy byłam mniejsza to już zrobiłam boom i zepsułam kompa)
Przedstawie teraz dane:
MONITORA NOWEGO- medion md 32119 PR
to co pisze na kablu od mediona:
voltage computer cable space shuttle csa ll806 71 awm IIa/B 80stopni celsiusza 150 v fti
I napisze ze nie podlaczałam tego kabla.

  • 0

#2 Sicknature

Sicknature

    A$AP Rocky - Peso

  • 1 648 postów

Napisano 01 02 2012 - 18:19

Masa nieistotnych informacji jak zawsze a brak istotnych ;)
- kompletne info o podzespołach komputerowych
- kompletne info o stanie i temeraturach karty graficznej
- kompletne info o systemie i sterownikach graficznych

Kreski masz czyli dokładnie co?
- zdjęcie najlepiej tych "kresek"
- nieco więcej informacji: kiedy to sie pojawia, czy w czasie próby uruchomienia jakiejkolwiek gry, czy losowo...

Napisz o co poprosiłem to będzie mozliwe zweryfikowanie problemu. Podłączając monitor nic mu sie nie stanie ani tym bardziej komputerowi.... :E nie bulcie kasy u informatyków bo ci zazwyczaj mało rozgarnięci w dziedzinie idioci często nawet nie patrzą do zostawienoego sprzętu ;) a 100zł idzie za "naprawę"

PS: wypisując sprzęt poprosze o dokładne nazwy podzespołów a nie kilometry zbędnych danych typu log z programu Everest...

Użytkownik Sicknature edytował ten post 01 02 2012 - 18:20

  • 0

#3 Abback

Abback

    Ojciec Dyrektor

  • 514 postów

Napisano 04 02 2012 - 14:18

Wybulić kasę za zrobienie "niczego" horror.....

A więc skoro kupiłaś nowy monitor to z monitorem powinno być wszystko dobrze więc wina leży po stronie samej karty graficznej/sterowników albo systemu. Jak kolega wyżej napisał podaj to o Co prosił :E

  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: czarny ekran monitor się nie włącza artefakty karty graficznej paski na ekranie



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych