Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problemy z dźwiękiem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 pjotr

pjotr

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 04 01 2009 - 23:38

Witam.

Proszę o pomoc w następującej sprawie:

Mój sprzęt to laptop TOSHIBA Satellite L30, Microsoft Windows XP Home Edition 5.1, Intel Celeron M processor 1.60 GHz, 222 MB RAM, Plik stronicowania 425 MB (171 dostępnych), DirectX 9.0c; Karta dźwiękowa- Realtek HD Audio output, sterowniki karty- RtkHDAud.sys v. 5.10.0000.5257.

Korzystam z programu Pure Data tworząc multimedialne projekty muzyczne. Ostatnio, testując dość skomplikowany projekt napotkałem na następujący problem: program działał stabilnie mając wyłączony dźwięk (opcja 'compute audio'), jednak po włączeniu go i uruchomieniu projektu (odtwarzanie sampli z dysku, przetwarzanie dźwięku z urządzenia zewnętrznego) program zaczął zwalniać, zniekształcać dźwięk i odmawiać posłuszeństwa.

Czy można temu w jakiś sposób zaradzić? Czy ewentualna zmiana sterowników mogłaby pomóc, jeśli tak, to jakie byłyby najlepsze?

Ustawienia audio w PD: sample rate- 44100, delay (msec)- 70, input device- Realtek HD Audio Input, channels 2, output device- Realtek HD Audio Output, channels 2.

Będę wdzięczny za pomoc i radę.

  • 0

#2 #plus

#plus

    Uzależniony od forum

  • 1 315 postów

Napisano 07 01 2009 - 23:02

Start -> Uruchom -> dxdiag, w zakładce "Dźwięk" sprawdź czy masz ustawione pełne przyspieszenie.
Aktualizacja sterowników może częściowo rozwiązać problem, ale zintegrowane układy zazwyczaj nie mają wielkiego potencjału, zresztą o te przycięcia bardziej posądzałbym procesor. Włącz menedżer zadań, i doprowadź komputer do stanu w którym dźwięk się przycina, prawdopodobnie zauważysz wtedy że użycie procka jest na poziomie 100%.
Miałem taką sytuację przy komponowaniu muzyki, gdy któraś maszyna nadmiernie obciążała CPU, włączałem wtedy opcję debugowania (istnieje ona zależnie od programu na którym pracujesz).

  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: Realtek HD Audio



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych