Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem z włączeniem monitora (nieobsługiwany format)


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Terminator7

Terminator7

    Obserwator

  • 7 postów

Napisano 16 05 2012 - 20:31

Witam.

Mam Monitor/Tv Funai (modelu nie pamiętam) i mam z nim problem.
Otóż przez moje zabawy z rozdzielczością w ogóle nie da się już włączyć monitora normalnie.
Wszystko przez program ReForce (program do zmiany rozdzielczości), coś tam bezmyślnie powciskałem i stało się :).. Czarny ekran i napis ,,Nieobsługiwany format''.
Normalnie mogę wchodzić przez tryb VGA ale od początku wtedy trzeba rozdzielczość ustawiać.
Czy da się coś teraz zrobić z tym? By po włączeniu była normalna rozdzielczość a nie czarny ekran.

  • 0

#2 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 16 05 2012 - 20:41

Wejdź w tryb awaryjny otwórz okno rozdzielczość ekranu, klikając przycisk Start --> Panel sterowania, a następnie w obszarze--> Wygląd i personalizacja klikając pozycję Dopasuj rozdzielczość ekranu.

Kliknij listę rozwijaną obok opcji Rozdzielczość. Sprawdź, która rozdzielczość jest oznaczona jako (zalecana). To właśnie rozdzielczość macierzysta danego monitora LCD. Jest to zwykle najwyższa obsługiwana rozdzielczość.

Użytkownik qauke edytował ten post 16 05 2012 - 21:37

  • 0

#3 EmCe Jay

EmCe Jay

    Old school

  • 363 postów

Napisano 16 05 2012 - 22:14

Tak zupełnie na przyszłość, dlaczego chciałeś ustawić rozdzielczość inną niż wspieraną ? Każda niewspierana nie będzie pracować poprawnie, i poza tym programy tego typu od razu dodają wpisy do rejestru przez co trzeba się logować w tryb awaryjny aby przywrócić poprzednie ustawienia.
  • 0

#4 Terminator7

Terminator7

    Obserwator

  • 7 postów

Napisano 16 05 2012 - 22:20

Wiem, mój błąd. A chciałem zwiększyć rozdzielczość by pulpit ogólnie powiększyć (wiem, trochę głupio to brzmi ale ja nie lubię jak jest pulpit cały zasiany ikonami, a skasować nie mogę bo programy mi są potrzebne)

Wejdź w tryb awaryjny otwórz okno rozdzielczość ekranu, klikając przycisk Start --> Panel sterowania, a następnie w obszarze--> Wygląd i personalizacja klikając pozycję Dopasuj rozdzielczość ekranu.

Kliknij listę rozwijaną obok opcji Rozdzielczość. Sprawdź, która rozdzielczość jest oznaczona jako (zalecana). To właśnie rozdzielczość macierzysta danego monitora LCD. Jest to zwykle najwyższa obsługiwana rozdzielczość.

Wybacz ale ja mam Windows Home Edition, a ta instrukcja jest chyba pod Windows Vista/7.
Prosiłbym o instrukcję do mojego systemu.

Użytkownik Terminator7 edytował ten post 16 05 2012 - 22:25

  • 0

#5 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 16 05 2012 - 22:31

Wspomnę słowa kolegi powyżej jeśli ten program dodaje wpisy do rejestru to najlepszym rozwiązaniem było by przywrócić system z ostatniej dobrej konfiguracji .

http://www.centrumxp.pl/WindowsXP/1394,Przywracanie-systemu.aspx
http://www.poradykomputerowe.pl/awarie_windows/korzystanie_z_ostatniej_znanej_dobrej_konfiguracji_w_windows_xp-1903.html

Użytkownik qauke edytował ten post 16 05 2012 - 22:32

  • 1

#6 Terminator7

Terminator7

    Obserwator

  • 7 postów

Napisano 16 05 2012 - 22:56

Wielkie dzięki! Te przywrócenie komputera pomogło! Jestem ci niemiernie za to wdzięczny.
Plusik do Ciebie leci. :)
Jeszcze raz, Wielkie Dzięki.

[uwaga=qauke]
Problem rozwiązany, temat zamykam[/uwaga]

Użytkownik qauke edytował ten post 20 05 2012 - 15:44

  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: uruchomienie komputera włączenie komputera



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych