Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem z prawidłowym włączaniem komputera


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 kamix6

kamix6

    Obserwator

  • 7 postów

Napisano 08 09 2010 - 18:12

Witam!

Mam problem z komputerem. Ostatnio często zdarza mi się, że komputer włącza się, a ekran jest cały czarny, bądź wszystko jest niby OK, ale przy pokazaniu się pierwszego logo (nazwa plyty głownej itd) zatrzymuje się i nie da rady dalej ruszyć. Resety nic nie dają. Wyskoczył mi raz komunikat : "the system has experienced boot failures because of overclocking". Nie mam pojęcia o co chodzi. Z tego co zrozumiałem czytając na internecie, to wina taktowania RAM'u i napięcia (za niskie?)

Wstawiam fotkę z programu Everest z taktowaniem procka, ramu i grafiki (taktowanie nie wiem czemu zmienia się automatycznie, choć w BIOS'ie mam ustawione na manual wszystko. Zwóccie uwagę na taktowanie RAM'u typu 9-9-9-24 a mam ustawione jakoś nisko.

Jeżeli coś, prosze pisac a wrzuce ss'y z BIOS'u i podam dokladne parametry komputera. Proszę o wypowiedzi osob ktore cos o tym wiedza i podanie co i jak ustawic, jakie napiecie itd.

Screen z Everesta : http://img251.imageshack.us/f/beztytuukfa.png/


Oto co najważniejsze w moim kompie :

Phenom 965 3.4gHz
Gigabyte GA-790XT-USB3
DDR III 1333mhz 2x2gb

  • 0

#2 Jochnka

Jochnka

    Selfie

  • 356 postów

Napisano 10 09 2010 - 14:55

Podaj nazwę zasilacza.

  • 0

#3 kamix6

kamix6

    Obserwator

  • 7 postów

Napisano 12 09 2010 - 19:02

beQuite 530W. Nie wiem co się dzieje, ale jak mam włożone 2g RAMU odpala się od razu, a jak 4gb to nie koniecznie.. (kości i wejścia sprawne) Czy może sformatować kompa?

  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: uruchomienie komputera włączenie komputera komputer nie włącza się



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych