Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem z laptopem Acer Aspire 5720Z karta graficzna


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 Housse

Housse

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 30 09 2010 - 13:29

Witam mam ostatnio problem z tym laptopem (Acer Aspire 5720Z), specyfikacja :
Intel Pentium Dual Core Processor T2310 1.46 GHZ, 533 Mhz, 1MB L2 Cache
Nvidia GeForce 8400m GS 256mb (w TurboCache to 512mb)
1GB DDR2 RAMU

Kilka dni temu grając w Call of Duty 4 : Modern Warfare na multiplayerze, zaciął mi się ekran tzn. Nic nie dało się zrobić nawet alt+ctrl+del, chociaż było słychać dźwięk, więc zrestartowałem laptopa przyciskiem, po ponownym uruchomienia na ekranie powitalnym acera pojawiły się pionowe spikselizowane paski i potem nie chciał się włączyć panel logowania, uruchomiłem więc Tryb Awaryjny odinstalowałem sterownik od karty graficznej i już wszszytko działało, zainstalowałem go ponownie (tego samego) i wszystko działało. Kolejnego dnia uruchomiłem inną gierkę (World of Warcraft) i stało się to samo, tym razem po resecie były kropki na ekranie powitalnym, ale wszystko działało, po za tym, że nie da się w nic grać ani filmów oglądać (ekran staje się czarny i pozostaje reset), rzeczy takie jak World, gg itp. działają i mogę tylko neta przeglądać. Próbowałem również reintalacji sterowników na inne, ale niestety nie pomogło.
Dużo czytałem na ten temat, że ta karta jest wadliwa itp. niektórym pomogło przeczyszczenie wnętrza i nasmarowanie pastą (ja jeszcze tego nie próbowałem).
Raz wyskoczył mi blue screen z błędem nv4_disp.
Na jednym z forów pisało, że może to być konflikt z kartą dźwiękową. Czasami zdarza się nawet przy przeglądaniu internetu że ekran chwilę miga i zacina się i za chwilę pisze przy ikonce karty dźwiękowej (Realtek HD Audio) Gniazdo zostało podłączone/odłączone, chociaż nic nie podłączałem/odłączałem, dosyć to dziwne.
Co sądzicie na ten temat?

Przedstawiam jeszcze temperatury :
Robione przy włączonym tylko Firefoxie
Dołączona grafika

Proszę o pomoc, pozdrawiam ;)

EDIT :
Podczas robienia testów grafiki temperatura :
Dołączona grafika

Gdy chciałem wejść w OpenGL w programie Everest dostałem Blue Screena :
Dołączona grafika

Uploaded with ImageShack.us

A Tak wygląda czasami Panel logowania :
Dołączona grafika

Uploaded with ImageShack.us

Obecnie instalowanie sterowników nie przynosi skutków, próbowałem chyba wszystkich ze strony Nvidii i zawsze przy panelu logowania wywala Blue Screena. Aktualnie jestem bez sterowników i wszystko w sumie działa (znaczy internet, filmy itp.). Choć kreski i paski nadal się pojawiają na ekranie startowym Acera.

Jeżeli to karta graficzna, to orientuje się ktoś ile wyniesie naprawa?

  • 0

#2 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 09 10 2010 - 10:16

Karta graficzna jest nadzwyczajniej w świecie uszkodzona, a dokładnie moduł GPU odpowiedzialny za akcelerację sprzętową 2D/3D grafiki, stąd też problem występujący w grach i przy oglądaniu filmów i już przy logowaniu. Możesz spróbować odinstalować sterowniki od karty muzycznej, ale obawiam się, że to nic nie pomoże.

Podobno model 5720Z ma karte graficzną w slocie, także spróbuj rozebrać laptopa i sprawdzić czy rzeczywiście znajduje się tam złącze PC-Express, jeśli tak to np. na allegro możesz kupić tanio dowolną kartę z symbolem "M" (mobilna), sugeruję też zapytać serwis Acera czy karta będzie kompatybilna. Uważaj tylko na karty wygrzewane, czyli takie które sprzedawane są jako nowe choć były naprawiane. Sprawdź po komentarzach użytkownika!

  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: Realtek HD Audio Acer 5720Z



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych