Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem z dyskiem twardym szwagra


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 mariusz_92

mariusz_92

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 16 11 2008 - 14:49

Witam. Mam taki problem: szwagier przywiózł do mnie swój komputer żebym go sformatował, bo od dłuższego czasu już to planował a nie zna sie na tym i zlecił to mi. A wiec podlaczylem jego jednostke do mojego monitora,ustawiam bootowanie w biosie na cd, wkladam plytke z xp pro. Po wgraniu wszystkich sterownikow, instalator przechodzi do czesci gdzie powinienem wybrac dysk, na ktorym chce zainstalwoac xp. Ku mojemu zdziwieniu nie ma tu ani jednego dysku! Wywala tylko komunikat, że instalator nie może wykryć dysku i mam wcisnac F3 w celu zakonczenia instalacji.
Po chwili zastanowienia, postanowiłem ze sformatuje jego dysk za pomoca mojego komputera, zeby sprawdzic czy u mnie go wykryje i czyja to wina: komputera czy dysku. Okazalo sie, ze u mnie wszystko smiga, sformatowalem caly dysk, wgralem Xp, ktory dziala, moge go wlaczyc. Przelozylem dysk spowrotem do komputera szwagra, wlaczam. Pokazuje sie ekran ładowania windows (z tym paskim który lata w prawo). Trwa to odpowiednio długo i nagle wywala mi bluescreen z kodem 0x(kilka zer)7B i pisze ze mam sprawdzic czy moj dysk nie jest uszkodzony. Nie da sie uruchomic komputera w trybie awaryjnym, ani normalnym. Dodam, że poprzednim systemem na tym komputerze był Millenium, dysk to ATA DiamondMax Plus 8 - 40GB, komputer jest dosc stary, niestety nie wiem jak sprawdzic jego specyfikacji, jedyne co moge zrobic, to wrzucic tu zdjecia jego "wnetrznosci". Prosze o pomoc! Co zrobic, zeby szlo uruchomic XP na tym komputerze jak najszybciej?? Z góry dziekuje

  • 0

#2 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 16 11 2008 - 15:34

Oczywiście przed formatem, dysk był rozpoznawany i nie było z nim problemu, jeśli tak to wpierw spróbuj sformatować dysk programem GParted. Polecam zakup tego czasopisma jest tam płyta ratunkowa zawsze się przyda ja mam podobną: Link.

  • 0

#3 Tai

Tai

    Stały użytkownik

  • 294 postów

Napisano 16 11 2008 - 16:57

Też miałem coś takiego i okazało się że szelka ATA się zepsuła a bardzo łatwo się psuje już 3 rozwaliłem :/
  • 0

#4 mariusz_92

mariusz_92

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 16 11 2008 - 17:48

@up: niemozliwe.. Jezeli zaczyna czytac widnowsa z dysku to jest niemozliwe zeby byla zepsuta magistrala..

Jak sie obsluguje tego GParteda? Nagrałem go na plytke, bootuje kompa z niej i daje Auto config (czy cos takiego, pierwsze z gory). Dobrze robie? Co mam dalej robic? Mam teraz w moim kompie podpiete dwa dyski - moj i szwagra, chce sformatowac jedna partycje z dysku szwagra. Jest przypisana do litery F. Prosze o łopatologiczne wytlumaczenie...
  • 0

#5 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 16 11 2008 - 18:06

Nie pamiętam dokładnie która to opcja ale po wczytaniu GParteda, to trzecia czy czwarta opcja jest właśnie do kasowania i formatowania dysku, musisz popróbować, jak już uaktywnisz właściwą opcję to tam będzie wszystko wyraźnie przedstawione i wiadomo operujesz tylko na partycji F. Do puki nie zatwierdzisz zmian do puty nie zatwierdzisz zmiany.
Jeszcze jedno po sformatowaniu przez GParted to w Windowsa instalujesz na tym formacie, sprawdź w jakim systemie masz format i w takim systemie formatujesz partycję np. NTFS to tka powinna być partycja.
  • 0

#6 mariusz_92

mariusz_92

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 16 11 2008 - 18:34

Format za pomoca GParted zakonczony pomyslnie. Przepiąłem dysk do komputera szwagra w celu zainstalowania Windowsa, i nadal to samo - instalator nie widzi ani jednej partycji.... Co mam robic?

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych