Skocz do zawartości


Zdjęcie

[Problem] Duże zużycie procesora 100% w IDLE


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 lysyadin

lysyadin

    Początkujący

  • 21 postów

Napisano 28 05 2012 - 10:42

Witajcie,

Posiadam lapka HP Pavilion DV7 3010ew:
parametry:
HP DV7-3010EW • ProLine.pl Najlepszy Internetowy Sklep Komputerowy Wrocław

Windows 7 x64 oryginalny, tzn z plyt przywracania, robilem kopie po kupieniu komputera jakies 2 lata temu.

Od pewnego czasu komputer zaczął dziwnie używać procesor, na wlączonym świeżo systemie potrafi zużywać od 0 do 100%, do tego wiatraczek zaczyna głośno chodzić etc... Początkowo myslałem, że to kwestia kurzu, więc delikatnie wyciagnąłem "koty" odkurzaczem, fakt troszkę tego było, no ale niestety nie pomogło. Skanowałem kilkoma antywirusami online, czy instalowałem po kolei kilka AVAST, KAV, NOD etc, niestety bezskutecznie, SPYBOOT ani inne tego typu programy również nic nie znalazły. Okurzacz czy CCleaner nie pomogły, defragmantacja programami dedykowanymi również.
Komputer służy mi i do pracy i do "zabawy" mam troche filmów, programów czy gier jak najmniej. Dyski nie są przepelnione, a sam komputer na bieżąco czyszczony z niepotrzebnych programów czy gier. Nawet MOHAA w trybie multiplayer się przycina, gdzie jakieś 2-3 miesiące temu chodziło wszystko płynnie.

Zainstalowałe później HiJackThis, znalazl kilka wpisów, zazwyczaj toolbar więc usunąłem co niepotrzebne i co pokazało na stronce producenta. Pomogło, komputer chodził sprawnie i cichutko. Niestety nie minęły 2 tygodnie problem sie powtarza. Strony włączają sie wolno (internet 50 MB/s) przez Firefox czy Opere, włączając przegladarke od razu wchodzi na obroty, wielkie zuzycie procesora. O rozpakowaniu pliku dajmy 5 GB nie wpominam, bo nic wiecej nie mozna zrobic.. gdzie kiedyś mogłem rozpakować kilka plików na raz i swobodnie pracować..

Nie chciałbym formatować, bo mam dużo programów zwiazanych z moja praca, o robieniu kopii zapasowych nie wpominajac, no ale chyba czas na formata, bo juz nie mam pomyslow.
Chciałbym, zebyscie odczytali cos z logow poleconych przez was programow.
Komputer nigdy mnie nie zawiodl, zawsze chodzil szybko i sprawnie, nigdy sie nie zawiesil, no niestety ostatnio pracuje dosc niestabilnie, zatem proszę o pomoc. Czym go przeskanować oraz od czego potrzebujecie logów ??

Jesli powinienem pisać w dziale Windows 7, bardzo przepraszam i prosze o przeniesienie.

Użytkownik qauke edytował ten post 28 05 2012 - 11:19

  • 0

#2 Aleksander89

Aleksander89

    Początkujący

  • 127 postów

Napisano 28 05 2012 - 11:14

Wszystkie skanowania wykonałeś a nie sprawdziłeś co zabiera tyle procka ? wywal wszystko z uruchamiania w msconfigu, następnie monitoruj menadżer zadań i temperaturę podzespołów everestem albo aidą.
Jeśli to nie pomoże Ci rozwiązać problemu, to może być zużyte/uszkodzone chłodzenie. Żeby je całkowicie wykluczyć radzę zrobić tego formata (masz jedną partycję że taki problem z backupem? )
po 2 latach użytkowania system może być po prostu zjeżdżony, ma dużo śmieci których cleanery nie usuną bo są plikami systemowymi - przyda mu się odświeżenie.

Użytkownik qauke edytował ten post 28 05 2012 - 23:02

  • 0

#3 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 28 05 2012 - 11:16

Wejdź w menadżer zadań i sprawdź który proces/program zżera Ci tyle procka
Możesz wejść w start ---> uruchom ---> msconfig ---> uruchamianie i wyłączyć nie potrzebne programy uruchamiające się razem z systemem. Podaj również temperatury z programu everest .
  • 0

#4 lysyadin

lysyadin

    Początkujący

  • 21 postów

Napisano 28 05 2012 - 11:26

Panowie w msconfig mam tylko podstawowe programy, od touchpada, czy dotykowych guziczkow, no wiadomo antywira i w sumie nic wiecej, zadnych gg ani takich tam.


Partycji mam kilka, ale pracuje na lapku codziennie od rana do wieczora prawie... Wiec spisac i posciagac programy, zrobic kopie zapasowe, pozniej poinstalowac zajmuje no jakies 3-4 godzinki, ktorych aktualnie nie mam :/
A system ma ok roku, zlapalem tez jakiegos wira, ale zablokowal mi wszystkie exe wiec musialem sformatowac.
Co do chlodzienia... Po wyczyszczeniu HiJackThis, chodzil ladnie spokojnie, To nie kwestia ze wentylatorek dziwnie halasuje, bardziej chodzi jakby mial co chwila 100 % procesora... Chodzi glosno, za chwile znow cicho, jak sprawdzam zuzycie procka, to skacze, nawet jak tylko system jest wlaczony, cos go ewidentnie boli, ale nie wiem co :)

A dziwne to, że właśnie programy nie zzreraja mi duzo procka, bardziej RAMU, kazda przegladarka ok 300 Mb... :|

a procesor raz zalapie i chodzi na maksa raz znow spada i nie idzie tego wyczaic, bo jak juz chodzi glosno, to tak sie 'wiesza' ze nie moge sprawdzic a jak juz wejde, to wszystko wraca do normy...

Temperatury:

PROCESOR 51 "C
DYSKI: 36 "C

Użytkownik lysyadin edytował ten post 28 05 2012 - 11:33

  • 0

#5 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 28 05 2012 - 11:36

Proponuję przywrócić system z ukrytej partycji recovery , nie stracisz przy tym żadnych danych oczywiście jeśli tylko wybierzesz przywracanie z partycji systemowej .

Podczas ponownego uruchamiania się laptopa wciskaj F12 i postępuj zgodnie z instrukcją . Powinno na 100% pomoc :)
  • 1

#6 lysyadin

lysyadin

    Początkujący

  • 21 postów

Napisano 28 05 2012 - 11:41

Qauke no właśnie miałem z tą partycją problem, bo coś nie działało po nagraniu płyt, wiec ja sformatowałem, no ale mam na płytach odealną kopię partycji,
Też nad tym myślałem, jednak chyba wole go sformatować przynajmniej wyczyszczę wszystkie śmieci..
Ale dzięki za pomysł

Użytkownik qauke edytował ten post 28 05 2012 - 11:46

  • 0

#7 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 28 05 2012 - 11:48

Skorzystaj z tego i daj znać czy pomogło .

JAK: U�ywanie narz�dzia Kopia zapasowa do przywracania plik�w i folder�w na komputerze
http://windows.microsoft.com/pl-pl/windows7/Restore-your-computer-from-a-system-image-backup

Użytkownik qauke edytował ten post 28 05 2012 - 11:51

  • 0

#8 lysyadin

lysyadin

    Początkujący

  • 21 postów

Napisano 28 05 2012 - 12:37

OK OK,

Jak tylko znajdę chwilkę, zrobie jak polecasz.

Dzięki :)
  • 0

#9 Aleksander89

Aleksander89

    Początkujący

  • 127 postów

Napisano 28 05 2012 - 12:51

Proponujesz przywracanie z partycji recovery - przywrócisz w ten sposób system ze wszystkimi śmieciowymi aplikacjami dodawanymi przez producenta a reszta z partycji systemowej zostanie skasowana, lepszym rozwiązanie będzie świeża instalacja windows.
Drugą opcją jest przywrócenie z kopii zapasowej o której mówił autor tematu - i doradzam to zrobić, ale jeśli okażę się że i to nie pomoże to pozostaje FORMAT

Użytkownik qauke edytował ten post 28 05 2012 - 23:03

  • 0

#10 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 28 05 2012 - 14:14

Następnie proponujesz przywracanie z partycji recovery - przywrócisz w ten sposób system ze wszystkimi śmieciowymi aplikacjami dodawanymi przez producenta


Zgadza się wszystko się przywróci razem różnymi aplikacjami od producenta .

a reszta z partycji systemowej zostanie skasowana


Nie została by skasowana tylko zastąpiona . Natomiast dane z innych partycji nie zostały by naruszone . Przerabiałem już to i komputer mi tak elegancko chodził tak jakbym zrobił format . Więc myślę ze to by było najlepsze rozwiązanie jakby lysyadin miał partycję recovery na dysku .

Użytkownik qauke edytował ten post 30 05 2012 - 18:07
zamykam // jeśli będzie potrzeba otwracia tematu proszę o kontakt na PW

  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: zacinanie komputera przycinanie komputera zużycie procesora 100% procesora IDLE



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych