Skocz do zawartości


Zdjęcie

Podział internetu na 2 PC


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 karim900

karim900

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 28 05 2012 - 16:10

Witam wszystkich,otóż mam problem posiadam internet radiowy, odbiornik jest na dachu kabel idzie przez wentylacje aż do Komputera stacjonarnego,w posiadaniu mam takie coś:150mbps Wireless N Router TL-WR740N(modem lub Router jest on od innego komputera) i chciałbym aby internet odbierał na drugim stacjonarnym komputerze(Windows 7) mógł by mi ktoś udzielić pomocy i napisać krok po kroku co zrobić aby internet odbierał na tym drugim komputerze z góry dziękuje i licze na pomoc ekspertów.

Załączone miniatury

  • tp.jpg

Użytkownik Celdur edytował ten post 28 05 2012 - 16:52

  • 0

#2 winylowicz

winylowicz

    Obserwator

  • 8 postów

Napisano 09 06 2012 - 07:35

Jeżeli masz router to nie ma nic prostszego: połączasz kabel ethernetowy (ten co jest wpięty do Twojego stacjonarnego kompa) do portu WAN w routerze. Następnie puszczasz dwa kabelki sieciowe z routera odpowiednio do komputerów i powinno być ok. Jeżeli nie chcesz się bawić w ciąganie kabli to kup sobie karty sieciowe wifi (pod usb czy pci) do kompów i ciesz się siecią bezprzewodową;) Jeśli chodzi o karty to z doświadczenia polecam Netgear WiFi-N (kupić z ceneo można już za 50zł) podpinaną pod usb. W każdym razie, nieważne jakie rozwiązanie zastosujesz pamiętam o założeniu hasła na wifi w routerze, ewentualnie o wyłączenie sieci bezprzewodowej żeby jakiś Kowalski Ci się nie podpinał pod neta;)

  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: TL-WR740N



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych