Skocz do zawartości


Zdjęcie

Piractwo


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
36 odpowiedzi w tym temacie

#1 pash

pash

    Zaawansowany użytkownik

  • 665 postów

Napisano 08 01 2008 - 21:26

Ciekawi mnie wasze stanowisko w sprawie piractwa komputerowego. Czy naprawde sądzicie, że np. ściaganie mp3 powinno być przestępstwem?
I tak samo z grami. Coraz częściej widze, że piraci nie są akceptowani na roznego rodzaju stronkach i forach ;) taki postępik?

  • 0

#2 Sanko

Sanko

    Pomocnik Tweaks.pl

  • 430 postów

Napisano 08 01 2008 - 21:27

poczekaj zaraz Bardock wpadnie to ci wytłumaczy ;)

  • 0

#3 Ziele

Ziele

    Biblioteka Zielińskiego

  • 1 812 postów

Napisano 08 01 2008 - 21:35

Jest nielegalne, ale bądźmy szczerzy każdy ściąga nielegalnie pliki nawet, ci którzy każą przestrzegać prawa i zabraniają tego ;)
  • 0

#4 Sanko

Sanko

    Pomocnik Tweaks.pl

  • 430 postów

Napisano 08 01 2008 - 21:39

kasuje to jeszcze kto wie komu odbije ;)
  • 0

#5 Ziele

Ziele

    Biblioteka Zielińskiego

  • 1 812 postów

Napisano 08 01 2008 - 21:42

Sanko się przyznał, że ściąga zaraz na kabluję zobaczysz ;)
Nie dobra bez jaj torrenty ostatnio są zamykane.. Coś zaczyna się chyba dziać, ale poczekajmy na rozwój sytuacji
  • 0

#6 Sanko

Sanko

    Pomocnik Tweaks.pl

  • 430 postów

Napisano 08 01 2008 - 21:44

jeszcze jest emule ;)
  • 0

#7 Ziele

Ziele

    Biblioteka Zielińskiego

  • 1 812 postów

Napisano 08 01 2008 - 21:47

emule to też p2p tylko trochę inaczej zbudowany według mnie ;)
  • 0

#8 Sanko

Sanko

    Pomocnik Tweaks.pl

  • 430 postów

Napisano 08 01 2008 - 21:54

ale też sasysa jak szalony ;)
  • 0

#9 Ziele

Ziele

    Biblioteka Zielińskiego

  • 1 812 postów

Napisano 08 01 2008 - 22:01

Przyśpiesza o 400% normalnie ;)
EMULE może fajne, ale tylko dla początkujących dzieci neo (polowy ekipy tweaks ;))
  • 0

#10 Tequila

Tequila

    Stały użytkownik

  • 386 postów

Napisano 08 01 2008 - 22:03

Dopóki będzie społeczne przyzwolenie na taki proceder piractwo jako takie będzie kwitło w najlepsze.

Gdzie sie na jakimś forum komputerowym nie ruszę to do najprostszych czynności widze jak polecane sa platne programy - co ma zrobić biedny uzytkownik ? Kombinuje i ściąga bo "spece na forum napisali, że inaczej sie nie da". A że łamie prawo przy okazji ? Specjaliści polecający mają to w nosie.
Rozglądnijcie sie po działach sprzętowych - kupa ludzi składa komputery - zapytał kto kiedy o sprzęt ale tak by w cenie wliczyć mu Windowsa ? Ludzie traktują oprogramowanie tak jakby im sie należało jak psu buda.
Nawet jak koszt oprogramowania zrobi sie niski (jak np Office za 199 zł na trzy komputery czy tez Photoshop dla niektórych za 175 zł) to i tak spiracą bo:
1. musza mieć wersje "super-hiper-full-wypas"
2. będzie taniej

Sprawa muzyki i filmów jest troszkę inna - ceny płytek są kretyńskie niekiedy a i tak twórcy niewiele z tego kasy mają - lwią część "zjada" koncern wydawniczy. Dopóki artyści nie zaczną robić tak jak ostatnio Radiohead zrobiło - dla niewiedzących - wystawiło płytę w internecie za "co łaska" i spotkało sie to z tak ogromna popularnością, że zarobili ogromne pieniądze (w końcu artyści a nie koncerny) do tej pory chcący muzyki posłuchac będą albo piracili albo płacili duże pieniądze albo - jak ja - ogranicza się do słuchania radia i oglądania telewizji (filmy i tak tam trafią - nie za rok to za dwa).
  • 0

#11 Bardock

Bardock

    Ocean of Apathy

  • 985 postów

Napisano 08 01 2008 - 22:07

poczekaj zaraz Bardock wpadnie to ci wytłumaczy ;)


Graba ;)

Otóż tak - piractwo samo w sobie nie jest aż takie złe (takie jak ściąganie plików dajmy na to przez emule), ale jeśli koleś wykorzystuje internet tylko do tego, to sorry, ale ja dziękuję, wszędzie pokazuje się z pirackimi plikami, czy to na forach, czy z płytką u kolegi, czy handlując.Ja jeśli coś pobieram to przez p2m - po co piracić? Lepiej wybrać mniejsze "zło" ;)

  • 0

#12 krzyhoo

krzyhoo

    Admin

  • 1 039 postów

Napisano 08 01 2008 - 22:21

Szczerze mówiąc to nawet jakbym nie miał co robić z pieniędzmi to nie latałbym do sklepu po płyte, żeby posłuchać z niej raz jednego utworu i rzucić ją w kąt. Poza tym co z programami/muzyką które nie są dostępne w polsce? jak je zdobyć? nie mamy innego wyjścia- tylko piractwo.

  • 0

#13 Bardock

Bardock

    Ocean of Apathy

  • 985 postów

Napisano 08 01 2008 - 22:24

Allegro, ebay ;) A tak poważnie to na moorhuncie coś się znajdzie a pobieranie przez ten program jest w Polsce legalne ;)
  • 0

#14 Tequila

Tequila

    Stały użytkownik

  • 386 postów

Napisano 08 01 2008 - 22:25

Które programy nie są dostepne w Polsce ?

Od jednego utworu też sa serwisy. Płacisz za pisenkę a nie płytę więc tłumaczenie o całej płycie dla jednego utworu to takie ... naciągane jest.
  • 0

#15 Bardock

Bardock

    Ocean of Apathy

  • 985 postów

Napisano 08 01 2008 - 22:28

Można też pobrać np. z mp3.wp.pl i po odsłuchaniu usunąć po 24 h lub nie rozprowadzać czyli mieć tylko do użytku domowego.
  • 0

#16 pash

pash

    Zaawansowany użytkownik

  • 665 postów

Napisano 08 01 2008 - 22:33

Graba ;)

czy z pytką u kolegi


Mam nadzieje, że chodzi ci o płytkę ;)

Widzę, że temacik was troche pobudził i dobrze takie powinny byc tematy.

Ale sprawa jest prosta: Dopóki piraci będą bezkarni piractwo będzie kwitło
Ściągnięcie pirackiego filmu jest szybsze, tansze, wygodniejsze (tak samo z grami i muzyką) więc jak niby nakłonić do płacenia ?
nie da sie i tyle
  • 0

#17 krzyhoo

krzyhoo

    Admin

  • 1 039 postów

Napisano 08 01 2008 - 22:34

Tequila kiedyś chciałem sobie kupić gre gearhead garage (serio) ale nigdy nie było jej w polskich sklepach.
  • 0

#18 Bardock

Bardock

    Ocean of Apathy

  • 985 postów

Napisano 08 01 2008 - 22:37

Mam nadzieje, że chodzi ci o płytkę ;)


WuTeeF, jakiś dowcipniś z redakcji usunął literkę ł ;)

krzychoo - rower, kawałek drogi, kupujesz za granicą lub pożyczasz od kolegi oryginała ;)
  • 0

#19 Piksel

Piksel

    Pax et Bonum...

  • 257 postów

Napisano 08 01 2008 - 22:41

A ja udzieliłbym rozgrzeszenia i nie uznał za grzech piractwa, ale jak ktoś czerpie już z niego korzyści materialne to dałbym mocną pokutę ;)
  • 0

#20 pash

pash

    Zaawansowany użytkownik

  • 665 postów

Napisano 08 01 2008 - 22:42

A ja udzieliłbym rozgrzeszenia i nie uznał za grzech piractwa, ale jak ktoś czerpie już z niego korzyści materialne to dałbym mocną pokutę ;)

Powiedzmy, że sie z tobą zgadzam

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych