Skocz do zawartości


Zdjęcie

Piractwo


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
36 odpowiedzi w tym temacie

#21 Tequila

Tequila

    Stały użytkownik

  • 386 postów

Napisano 08 01 2008 - 22:47

A tak poważnie to na moorhuncie coś się znajdzie a pobieranie przez ten program jest w Polsce legalne ;)

Nie jest to do końca prawda. Nie wiem dokładnie jak z muzyka/filmami ale z softem sprawa jest jasna - nie ma legalnego programu do jego pobierania. Bo problem nie w programie do pobierania a w fakcie pobrania - programy p2p są oczywiście legalne - nielegalney jest soft nimi ściągnięty (oczywiście nie cały ;) )


Tequila kiedyś chciałem sobie kupić gre gearhead garage (serio) ale nigdy nie było jej w polskich sklepach.

Chyba bardzo kiedyś.
http://www.gearheadgarage.com/order.htm - zakup Online -

Yes, we ship to Poland on a daily basis.

;)

  • 0

#22 krzyhoo

krzyhoo

    Admin

  • 1 039 postów

Napisano 08 01 2008 - 22:52

krzyhoo
Skąd: Kraków
Bardock chyba trochę daleko bym miał na rowerku ;)
Tequila nie umiem zbytnio po angielsku, a gierkę chciałem kupić 4-5 lat temu

  • 0

#23 Tequila

Tequila

    Stały użytkownik

  • 386 postów

Napisano 08 01 2008 - 23:02

Tequila nie umiem zbytnio po angielsku (...)

A gierka jest po polsku ? ;)

(...) a gierkę chciałem kupić 4-5 lat temu

No tak - co było wtedy - nie sprawdzę.
  • 0

#24 krzyhoo

krzyhoo

    Admin

  • 1 039 postów

Napisano 08 01 2008 - 23:06

nie, gierka była po angielsku, ale części z wyglądu to nawet po chińsku Ci rozpoznam ;)
  • 0

#25 Sanko

Sanko

    Pomocnik Tweaks.pl

  • 430 postów

Napisano 09 01 2008 - 08:43

A ja udzieliłbym rozgrzeszenia i nie uznał za grzech piractwa, ale jak ktoś czerpie już z niego korzyści materialne to dałbym mocną pokutę ;)


dobra dobra jak ja zassam film którego jeszcze niema w wypożyczalni albo jest i kosztuje 8 zł a ja ten sam film mam i opi....le go za 4 zł i kasiora leci ;)

a takich osób jest w bród po 4 zł i taki gostek za 8 zł ma 2 filmy ;)

a piractwo było jest i będzie i nikt tego nie zmieni choć by sie ze...ł ;)
  • 0

#26 Nurek

Nurek

    Nie ma jutra bez komputra

  • 3 586 postów

Napisano 09 01 2008 - 11:33

Niekoniecznie, wszystko zalezy od tego ile zarabiamy i jakie są ceny filmów/muzyki/gier. Ja osobiście wolałbym iśc do kina na ten film, a nie ogladać kręconą kamera kinówkę na ekranie monitora i pewnie podobne zdanie ma 90% innych ludzi. Podobnie z grami - gdyby oryginały były w cenach 20-30 zł to jak dla mnie nie byłoby sensu zeby cokolwiek ściągać czy kupowac od piratów, ewentualnie na zasadzie sciągnę/zobaczę czy mi się podoba i kupuję oryginał. Mam pełno gier z serii extra klasyka itp. bo uważam że warto je kupic - nawet jak juz w coś nie gram, a kiedyś zawzięcie grałem i widze ta grę tanio to kupuję, żeby coś z tego producent miał. Natomiast na nowości po 150 zł szkoda wydać kasę, nie bardzo tez widze sens ich kupowania bo za pół roku beda za 50 zł, a za rok za 20 - zwłaszcza że większość nowych gier to 20-30 godzin zabawy, a później nawet nie chce się do nich wracać. Warto tez zwrócić uwagę na jedną rzecz, gra np. w empiku 129 zł a na allegro 69 - widać jak zdzierają posrednicy, dalczego mamy za to płacić?
Ostatnio czytałem jakis wywiad z jakąś szychą MS w Polsce, wypowiadał się na temat sprzedaży Office w wersji Home (tego za 199zł) - nie chciał podac dokładnie ile poszło, ale stwierdził że sprzedaż jest "bardzo zadowalająca" I tu widze sposób na walkę z piractwem - obnizenie cen. Oczywiścei zawsze się znajdzie ktoś komu nawet tych paru złotych bedzie szkoda ale takich mam nadzieje jest mało.
  • 0

#27 Bardock

Bardock

    Ocean of Apathy

  • 985 postów

Napisano 09 01 2008 - 16:34

Nie jest to do końca prawda.


To samo mógłbym napisać o Twoim poście, czytałem dokładnie pewien art i wiem co piszę ;)

krzychoo - sport to zdrowie, ćwicz kondycję ;)
  • 0

#28 Tequila

Tequila

    Stały użytkownik

  • 386 postów

Napisano 09 01 2008 - 22:25

Możesz go podlinkowac ? Bądź zacytować fragment mówiący o pobieraniu oprogramowania (nie muzyki czy filmów) ?
  • 0

#29 Bardock

Bardock

    Ocean of Apathy

  • 985 postów

Napisano 10 01 2008 - 18:21

Kurczę, nie pamiętam a nie chcę ściemniać, ale jak znajdę link to obiecuje, że podeślę :)
  • 0

#30 Jotgie

Jotgie

    Zorientowany

  • 905 postów

Napisano 10 01 2008 - 18:39

Przyśpiesza o 400% normalnie :)
Emule może fajne, ale tylko dla początkujących dzieci neo (polowy ekipy tweaks ;))


Jako moderator nie powinieneś pisać takich tekstów! Ja używam e-Mule a nie uważam się za dzieci NEO - w końcu swoje latka mam i dwójkę pełnoletnich dzieci. Dla mnie nazwa - bo do tego się to sprowadza - NeoKids jest obraźliwa! Znam sytuację, kiedy jeden z użytkowników jednogo z forów za takie sformułowanie w stosunku do innego użytkownika dostał bana. I słusznie.

Ale...
wracając do tematu to ściąganie plików mp3 i avi nie jest nielegalne, nielegalne jest ich udostępnianie. Nie dotyczy to programów. A że przy korzystaniu z P2P się także udostępnia to już co innego.
Można to sprawdzić - jest dokładnie wytłumaczone przez prawników na portalu (nie chcę złamać regulaminu forum), który określa się, że ma same DOBRE programy... Poszukajcie sami.
  • 0

#31 krzyhoo

krzyhoo

    Admin

  • 1 039 postów

Napisano 10 01 2008 - 18:42

Przyśpiesza o 400% normalnie
Emule może fajne, ale tylko dla początkujących dzieci neo

emule to prosty program dla każdego kto nie chce gdzieś łazić po ruskich serwach i szukać filmów, sam go używam + bitcomet'a.

  • 0

#32 Bardock

Bardock

    Ocean of Apathy

  • 985 postów

Napisano 10 01 2008 - 18:47

Gwoli ścisłości Ziele to administrator, nie moderator :)
Musze przyznać Ci rację Jotgie, w twoim poście znajdują się prawdziwe słowa...

  • 0

#33 Tequila

Tequila

    Stały użytkownik

  • 386 postów

Napisano 10 01 2008 - 18:51

Bardock - które ? Te o oprogramowaniu ? Jak tak to jak teraz wygląda wg Ciebie kwestia ściągania via p2m ? :)
  • 0

#34 Bardock

Bardock

    Ocean of Apathy

  • 985 postów

Napisano 10 01 2008 - 18:57

ściąganie plików mp3 i avi nie jest nielegalne, nielegalne jest ich udostępnianie


Chodzi mi o to.
  • 0

#35 Tequila

Tequila

    Stały użytkownik

  • 386 postów

Napisano 10 01 2008 - 19:27

No ta interpretacje znam :D
Mi sie rozbija o oprogramowanie cały czas ...
  • 0

#36 Marcin5214

Marcin5214

    Początkujący

  • 70 postów

Napisano 15 01 2008 - 16:38

Piractwo będzie zawsze i wszędzie, w każdej dziedzinie. Nie znam nikogo kto ma wszystko oryginalne... :banana:
  • 0

#37 krzyhoo

krzyhoo

    Admin

  • 1 039 postów

Napisano 15 01 2008 - 22:06

mój kolega ma wszystko oryginalne, normalnie nie rozumiem gościa....

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych