Skocz do zawartości


PcPc

Rejestracja: 02 kwi 2015
OFFLINE Ostatnio: 22 04 2015 02:12
-----

Moje tematy

Czy te kosci beda dzialac pod tym sprzetem? DDR2 / 800 MHz

04 04 2015 - 20:01

Witam mam problem z dopasowaniem odpowiedniego modelu kosci pamieci do mojego sprzetu i jego wielkosci taktowania

 

chcialem dodac do laptopa wiecej ramu i zmienic dysk na SSD

 

 

Obecnie mam na dualu 2GB+1GB = 3GB RAM

 

pomysl mam na dokupienie jednej kosci 4GB i zastawienie mojej 2GB pamieci w drugiej szynie i bede mial = 6GB RAM - oczywiscie jesli sie da...

 

a jak nie da sie to na dualu dokupic 2x2=4GB lub dopasowac druga do istniejacej mojej co bedzie raczej problemem przy dualu :(

i mysle ze komp dostanie mocy przy obecnych aplikacjach bo czuc brak RAM tak z 1GB przy wiekszej ilosci wlaczonych aplikacji

 

 

To jest moj procek:

link do niego Intel® Core™2 Duo Processor T8300 (3M Cache, 2.40 GHz, 800 MHz FSB)

 

 

Jakie wg was kosci RAM powinienem kupic? bo troche sie pogubilem :P  np. takie beda dobre? DDR2 4GB 2x2GB/800 MHz

 

 

 

screen ponizej paramtrow obecnej pamieci 2GB RAM

 

Załączony plik  ram-my.jpg   52,07 KB   20 Ilość pobrań


Co sadzicie o takim zestawie na i7? do malego over-clockingu na poczatek

02 04 2015 - 00:08

Witam

Wybralem narazie taki zestaw do malego over-clockingu na poczatek (zastosowanie - grafika 2D,3D, czasami mala obrobka video, czasami gra, ogolnie ma sie nie pocic przy sporej ilosci otwartych programow (nie zawsze kolosow)

prosze o Wasze opinie co o tym sadzicie i pomoc w doborze reszty extra_redface.gif


***************

1. Procesor - intel i7- Core i7-4790K

2. Plyta glowna raczej na chipsecie Z97 - jeszcze mysle medzy - ASRock, ASUS np.

ASRock Z97 EXTREME4 - wolalbym ASrocka moze jakis inny model?
Asus Z97M-PLUS lub Asus MAXIMUS VII RANGER
podobno Asusy maja problemy ze sterownikami pod windows 7 prawda to??? ze slabe wsparcie

i ATX czy microATX? - kwota max 600zl

3. Karta graficzna - prezent wiec narazie odpada...

4. Zasilacz / elektrownia - firmy ktore mnie interesuja to Corsair, Chieftec, Be quiet! lub cos innego wartego polecenia, lecz nie wiem jaki model, ale minimum to 500W na linii 12V z systemem modulowym + zalezy mi tez na zabezpieceniach spadku/wzrostu napiecia ewentualnej ochronie przy problemach uszkodzenia reszty zestawu - cena max 350zl

5. Chlodzenie procesora - mysle nad SCYTHE GRAND KAMA CROSS 2 lub ewentualnie cos innego

6. Dysk - mysle ze bedzie dobry Crucial SSD MX100 256GB na SATA3 MLC 7mm

7. Ram - mysle nad G.Skill RipjawsX, Corsair albo Patriot - 2x4GB dual channel DDR3 - taktowanie 2133MHz
np. model: G.Skill RipjawsX DDR3 2x4GB 2133MHz CL9 F3-17000CL9D-8GBXM.
lub
2x8GB dual channel DDR3 - taktowanie 1600MHz / 2133MHz
nie wiem czy az 16GB bede ciagnal extra_pruchno.gif

8. Obudowa - Gladius X60 Pure Black (GD-X60) lub cos innego o poodobnych paramtrach do karty nie malej i sporego coolera na procek - max 300zl

***************



No i chyba narazie byloby tyle...