Skocz do zawartości


PcPc

Rejestracja: 02 kwi 2015
OFFLINE Ostatnio: 22 04 2015 02:12
-----

Moje posty

W temacie: Czy te kosci beda dzialac pod tym sprzetem? DDR2 / 800 MHz

07 04 2015 - 13:29

 

Ale też nie wiem jaki sens ma taka zmiana, u siebie w laptopie miałem fabrycznie 3GB zmieniłem drugą kość na 2GB (w sumie 4GB)  i nie czuje różnicy. Zainwestuj w ten SSD lepiej, da większego kopa niż Ram.  

 

Jaki masz system teraz na tym kompie z 4GB?

 

 

 

ok bede mial to na uwadze zeby szukac o tych samych parametrach kosc...a zalezy mi na 2x2GB bo przy systemie 64bit da sie odczuc ten zapas 1GB gdyz win7 64bit pro na wstepie zabiera z tego juz wiecej niz systemy 32bit

w tym wlasnie cala rzecz...a dla 64bit 4gb to tak na styk, gdy nie szalejesz oczywiscie :P - sadze ze dobrze mysle a RAM 2GB DDR2 w dobrej cenie i na moja kosc 1GB mam kupca do innego laptopa gdzie max ciagnie 2GB, a ta osoba ma 1GB Hynix wiec to tez dobrze sie sklada jesli one wspolpracuja na dualu z innymi Firmami kosci tzn QIMONDA...a SSD fakt doda mocy 10x to minimum maszynie wiec tu sprawa jest raczej jasna :yes:

 

poza tym pracuje teraz na 32bit xp i viscie 32bit i sporo RAMU zostaje w naddatku max zuzywam nawet przy pracy w Photoshopie 75%, ale wiem ze zasluga takiego stanu sa RAMY z karty itd., procek...

 

Jeszcze pytanie mam rozumiec ze jedna szyna nie obsluzy kosci 4gb w tym komputerze / gdyz chipset nie pociagnie jej czy pociagnei jedna kosc 4GB na jednej szynie? bo nic nie wypowiadaliscie sie i nei daje mi to spokoju...

 

 

 

OK to chyba wszystko jest jasne dam znac jak po zmianach komp zaczal smigac...az sam nie moge sie doczekac jak na tym procku bedzie smigal win7 pro 64bit z tymi zmianami

 

 

 

pozdrawiam...


W temacie: Czy te kosci beda dzialac pod tym sprzetem? DDR2 / 800 MHz

07 04 2015 - 01:36

No fakt tez dalem ciala, Chipset duzo ci powie, ale tak to jest jak sie z obiegu wyszlo na jakis czas :P

 

Reasumujac, a co z koscia 4gb na 1 szyne? bo w dobrej cenie moge miec :P to tez raczej odpada bo nie pociagnie jedna szyna?

 

oczywiscie wole i tak na Dual channel 2x2GB DDR2 szybciej bedzie pracowac Ram - tak tylko pytam na zas :E

 

 

 

Reasumujac jesli mam taka obecna pamiec 2GB:

 

Manufacturer (ID) Qimonda (7F7F7F7F7F510000)
Size 2048 MBytes  - Max bandwidth PC2-5300 (333 MHz)

serial number: 2A004E16

 

 

To zeby miec duala 2x2GB to musze szukac tej samej firmy zeby zatrybila ta kosc z ta ktora mam? czy inna tez o tych samych parametrach bedzie smigac z ta na dualu?

poza tym one maja taktowanie max 667 MHz? czy 333MHz bo juz sie zamotalem :P

 

 

 

 

pozdrawiam...


W temacie: Co sadzicie o takim zestawie na i7? do malego over-clockingu na poczatek

07 04 2015 - 01:18

Witam

co do chlodzenia to nie ze sie napalilem tylko czytalem sporo testow o tym chlodzeniu i o 10-15% lepiej chlodzil innym procki od kwadraciakow do tego kat pozwoli radiatora ma znaczenie na bezproblemowe wlozenie wyzszych kosci z radiatorem :P

poza tym wg ciebie nie bedzie roznicy w pracy jesli kupie RAM z taktowaniem mniejszym niz 2133MHz??? i nie ma sensu doplacac do wyzszych wartosci?
i jakie ty bys kupil kosci model/firmy?


co do plyty to mam 2 na uwadze czytalem ze ta Extreme4 lubi sie grzac :panika: ale mysle ze mozna zaryzykowac bo max 50stopni, a bede mial 5 wentylatorow i radiator na procku ktory bedzie chlodzil tez plyte wiec moze bedzie lepiej:

ASRock Z97 Extreme4 - ta plyta kiedys kosztowala 500zl :( a teraz prawie 580zl a dolar  leci w dol bez komentarza...
ASRock Z97X KILLER Fatal1ty

Ktora wg was lepsza?

patrze jeszcze sobie hehe na ASUSA :jezor: i musze przyznac ze do 600zl maja sporo modeli :P ASROCK tyle nie ma, ale moze to dobrze bo skupili sie na kilku konkretnych i moze dopracowane sa bardziej...


Takie jeszcze wazne pytanie czy w tym zasilaczu Antec EDGE Gold 550 nie wystapi ponizszy problem?

"Przez ostatnie tygodnie było głośno w serwisach branżowych o problemach z słabymi i niestabilnymi zasilaczami...
Czy nasz zasilacz będzie odpowiedni dla nowych procesorów? W większości przypadków markowe zasilacze spełniają nowe standardy. Jednak by być w 100% pewnym, należy sprawdzić czy nasz zasilacz wspiera dla szyny 12V lub 12V2 (jeśli występuje więcej niż jedna szyna 12V) obciążenie minimalne na poziomie 0,05A (Amper). Jeśli takiej informacji nie możemy znaleźć na jednostce lub stronie producenta a nasz komputer się resetuje, możemy w BIOS-ie płyty głównej wyłączyć stany C6 oraz C7 i cieszyć się z wydajności najnowszych procesorów Haswell. Dla bardziej wnikliwych czytelników zamieszczamy małe porównanie z aktualnie sprzedawanymi procesorami Intel. Stan bezczynności Ivy Bridge 12V / 0,5A = 6W, Haswell 12V / 0,05A = 0,6W."


tak poza tym to juz mnie glowa boli :P od tych wszystkich informacji osz ta technologia potrafi dac po bance :P z drugiej strony tyle dzieki niej fajnych rzeczy powstaje :P

pozdrawiam...


W temacie: Co sadzicie o takim zestawie na i7? do malego over-clockingu na poczatek

06 04 2015 - 19:30

Witam ponownie

no to spoko bo mialem dylemat a tak sadze ze to sie zgra z caloscia zestawu - a ten zasilacz to kozak czytalem jego test rozwala system i mam nadzieje ze 550W mi wystarczy a karty nie bede mial jakiejs wypasionej

REASUMUJAC STAN NA DZISIAJ ZESTAWU WYGLADA TAK:



1. Procesor - intel i7- Core i7-4790K

2. Plyta glowna raczej na chipsecie Z97 - ASRock - kwota max 600zl - Teraz jaki model z ATX mysle najlepiej - tu dalej sprawdzam roznice miedzy modelami ASRocka

3. Karta graficzna - nie dotyczy tymczasowo...

4. Zasilacz / elektrownia - Antec EDGE Gold 550

5. Chlodzenie procesora - mysle nad SCYTHE GRAND KAMA CROSS 2 - podobno fajnie chlodzi tez boki poza procekiem i ten ksztalt jest nie bez kozery tego radiatora ;) - narazie zostaje przy nim

6. Dysk - Crucial SSD MX100 256GB na SATA3 MLC 7mm

7. Ram - G.Skill RipjawsX DDR3 2x4GB 2133MHz CL9 - mysle ze sa wporzadku i nie maja czesto awarii

8. Obudowa - Gladius X60 Pure Black (GD-X60) lub cos innego o poodobnych paramtrach - szukam jeszcze inne...

poza tym o czyms waznym jeszcze zapomnialem? wyszlo cos do zestawow komputerowych ciekawego i godnego uwagi co mozna dokupuc wg was?



pozdrawiam...

W temacie: Czy te kosci beda dzialac pod tym sprzetem? DDR2 / 800 MHz

06 04 2015 - 19:01

Witam

 

o to mnie zmartwiles :( myslalem ze cos zaszaleje ;/, a po czym poznales to ze max 4GB do niego wchodzi? ktoras ze zmiennych ktora podalem jest tego oznaczeniem?

 

i mam rozumiec ze max 2GB na szyne? czyli jak kupie 4GB kosc to jedna szyna nie odczyta mi tej pamieci? a jak juz to szukac 2GB? identyk jak ta co mam a mam QIMONDA z tego co widze

 

poza tym kosci Ram z czestotliwoscia 800 MHz tez beda dobre? bo obsluguje wstecz 667MHz?

 

Dodam ze mysle nad wgraniem mu win7 64bit PRO - bo procek obsluguje 64bit system sadzisz ze nie bedzie zamulal i da sobei RADE LAPTOP przy zmianie RAMU i dysku na SSD 128GB???

Grafike mam na DDR3 i jedna z mocniejszych w laptopach wiec powinna sie odnalzesc na win7.

 

 

 

pozdrawiam i dzieki za pomocne info!