Skocz do zawartości


Zdjęcie

[PROBLEM] Komputer się nie uruchamia po zmianie pamięci RAM


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 maccloy

maccloy

    Początkujący

  • 10 postów

Napisano 30 05 2012 - 23:00

Hej

Rzadko bywam w domu. Pewnego pięknego dnia stwierdziłem, że pożyczę od kolegi ram ddr2 i wrzucę do swojego starego PC (miałem 1 GB, kolega 2 GB na dwóch kościach) i zobaczę "jak będzie hulać". Coś mi sie zdrowo popierdzieliło, bo byłem święcie przekonany, że moja stara płyta obsługuje ddr2. Oczywiście obsługuje ddr1 3200, 400 mhz.

Wiadomo- ddr1 od ddr2 różnią się kształtem, więc nie wciśnie się ich w sloty... ale nie do końca. Wcisnąłem ram, usłyszałem kliknięcie i stwierdziłem, że siedzi. Dodatkowo nie za bardzo się przyglądałem- słabe światło w pokoju.

Włączam PC, czuje smród. Od razu wyłączyłem kompa na zasilaczu, podłączam stare ramy, odpalam kompa. Nie wstaje. Już nic nie śmierdzi, wszystko na płycie gra, ale PC nie żyje (brak odzewu na monitorze). Ogarnąłem się w swojej głupocie, zorientowałem się, co zrobiłem i pojawia się pierwsza myśl: kości krzywo włożone, więc szlag trafił kontroler pamięci, czyli płyta główna do wymiany.

Długo się nie zastanawiając podłączam inny zestaw. Druga płyta główna + inna kość ram + nowy procek. Został ten sam twardziel, stary zasilacz (jakiś szajs ProComp) i karta graf. Problem pojawia się ten sam. Dodatkowo zauważyłem, że dysk twardy nie wstaje, tak jakby nie dostawał zasilania (sprawdziłem na innym dysku- to samo).

Teraz pytanie: co nie żyje?

- raczej nie karta graficzna, ale czy na pewno?
- zasilacz?
- wszystko szlag trafił?

Użytkownik Celdur edytował ten post 31 05 2012 - 07:57
Chyba nie rozumiem problemu? Jakim cudem można wsadzić DDR2 do slotu DDR?

  • 0

#2 kosa006

kosa006

    Rap Fanatyk

  • 761 postów

Napisano 30 05 2012 - 23:15

Myślę że poszła Ci płyta i zasilacz na bank. Podłącz inny zasilacz do tej drugiej działającej płyty głównej.

  • 0

#3 -AssassiN-

-AssassiN-

    Profesjonalista

  • 1 322 postów

Napisano 31 05 2012 - 06:56

I tu mamy przykład co się dzieje gdy mamy nie markowy zasilacz. U Ciebie pewnie najpierw strzelił zasilacz, potem przeszło to na płytę. Co do karty graficznej nie jestem pewny.

  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: uszkodzenie RAM problem pamięć RAM uruchomienie komputera włączenie komputera nie uruchamia się komputer



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych