Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nie wczytujące się sterowniki do dzwięku


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 piotrek2308

piotrek2308

    Początkujący

  • 45 postów

Napisano 05 11 2009 - 13:55

Mam taki problem że jak zainstaluje sterowniki od karty dzwiękowej to wszystko jest ok muzyka chodzi. Wyłączam kompa włączam go puźniej i sterowników od dzwięku nie ma. Koło zegarka jest głośniczek z czerwonym krzyżykiem. I muszę od nowa stery instalować żeby muzyki posłuchać. Patrzyłem różne wersje sterowników od visty i do win7 wersje R1.94 i R2.35. Te sterowniki nie są usuwane z katalogu systm32\drivers cały czas tam są. Tylko nie chcą się załączyć podczas startu.
Mój sprzęt to:
athlon 3500+
asus A8V-VM-SE via k8m890ce
x1650 Pro 512 MB
karta dzwiękowa zintegrowana Realtek HD audio alc660

Czasami się zdarza że te sterowniki się załadują ale to bardzo rzadko.
może ktoś wie co zrobić.
Tak właściwe to co mam zainstalować mógłby mi ktoś powiedzić co. Ja instluje VIA_HyperionPro_V524A i do tego Vista/Win7_R2.36. czy to wystarcz?

  • 0

#2 fernandez

fernandez

    150% normy

  • 1 866 postów

Napisano 09 11 2009 - 12:53

via hyperion niby ok, ale z tymi audio czesto bywaja problemy (jak to z VIA :/)

sprobuj z tymi sterami: http://driverscollection.com/?H=VT8237A&By=VIA

to sa stery pod chipset oblsugujacy twoja zintegrowana dzwiekowke - moze same stery kodeka nie wystarcza..

oczywiscie odinstaluj to co masz, tzn. same stery audio


edit:
jak to nie pomoze to sproboj jeszcze z tymi sterami:
http://www.viaarena.com/Driver/HDA_V500b.zip

jest to starsza wersja tych samych sterow co podalem wyzej, ale podana na stronie VIA

  • 1

#3 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 09 11 2009 - 13:22

Dzieje się tak bo przy instalacji sterowników wpisy rejestrów nie wpisują się w tym miejscu co powinny i program/system wyznacza im komórki tymczasowe. Po wyłączeniu komputera wpisy są usuwane jedynie co można zrobić to sprawdzić zachowanie się zapisu danych w rejestrach po instalacji systemu i sterowników do płyty głównej. Nie zawsze system powiadomi o konflikcie z danym oprogramowaniem, wtedy mają miejsce właśnie takie problemy.
  • 0

#4 piotrek2308

piotrek2308

    Początkujący

  • 45 postów

Napisano 09 11 2009 - 16:49

sprobuj z tymi sterami: http://driverscollection.com/?H=VT8237A&By=VIA

jak to nie pomoze to sproboj jeszcze z tymi sterami:
http://www.viaarena.com/Driver/HDA_V500b.zip


Zarówno jedne ani drugie nie chcą się zainstalować

Dzieje się tak bo przy instalacji sterowników wpisy rejestrów nie wpisują się w tym miejscu co powinny i program/system wyznacza im komórki tymczasowe. Po wyłączeniu komputera wpisy są usuwane jedynie co można zrobić to sprawdzić zachowanie się zapisu danych w rejestrach po instalacji systemu i sterowników do płyty głównej. Nie zawsze system powiadomi o konflikcie z danym oprogramowaniem, wtedy mają miejsce właśnie takie problemy.


Nieda się tego jakoś naprawić?

Załączone miniatury

  • s.jpg

  • 0

#5 fernandez

fernandez

    150% normy

  • 1 866 postów

Napisano 09 11 2009 - 17:58

chyba linki mi sie porypaly :/

http://www.realtek.com.tw/DOWNLOADS/downloadsView.aspx?Langid=1&PNid=14&PFid=23&Level=4&Conn=3&DownTypeID=3&GetDown=false

na tej stronie musisz zaznaczyc ptaszkiem puste pole i potem kliknac Next

ukaze Ci sie strona ze sterownikami i wybierasz te na samej gorze czyli: Vista/Win7 (32/64 bits) Driver only (ZIP file)

rozpakowujesz i instalujesz


moze to pomoze..
  • 0

#6 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 09 11 2009 - 20:08

Tylko że informacja w kreatorze informacja informuje że nie może odczytać kompletu pliku, wygląda to tak jaby płyta miała w tym miejscu uszkodzenie.
Po drugie spróbuj zainstalować sterowniki z opcji Auto odtwarzania jeśli nie będzie poprawy to instaluj z opcji instalacji każdego pliku z osobna czyli Start/mój komputer i z opcji Otwórz, szukaj plików nazwa.exe .
  • 0

#7 piotrek2308

piotrek2308

    Początkujący

  • 45 postów

Napisano 10 11 2009 - 14:06

Tylko że informacja w kreatorze informacja informuje że nie może odczytać kompletu pliku, wygląda to tak jaby płyta miała w tym miejscu uszkodzenie.
Po drugie spróbuj zainstalować sterowniki z opcji Auto odtwarzania jeśli nie będzie poprawy to instaluj z opcji instalacji każdego pliku z osobna czyli Start/mój komputer i z opcji Otwórz, szukaj plików nazwa.exe .


Ja nie instaluje z płyty bo na płycie są sterowniki tylko do Xp'eka.

A te sterowniki ze strony realtek'a instalują się dobrze tylko po wyłączeniu kompa znikają.
  • 0

#8 fernandez

fernandez

    150% normy

  • 1 866 postów

Napisano 10 11 2009 - 14:46

a jak dasz "aktualizuj sterownik" i wybierzesz opcje "automatycznie" to czy znajduje odpowiednie stery??
  • 0

#9 piotrek2308

piotrek2308

    Początkujący

  • 45 postów

Napisano 10 11 2009 - 17:49

To wtedy instalują się winowsowe i pisze "urządzenie zgodne ze standardem HD" ale dziwęku nie ma, przy zagarku jes głąśniczek z czerwonym krzyżykiem
  • 0

#10 fernandez

fernandez

    150% normy

  • 1 866 postów

Napisano 10 11 2009 - 18:24

to moze sprobuj wtedy, zamist dac "automatycznie", zrobic to "manualnie" i podac sciezke do miejsca gdzie rozpakowujesz sterowniki (ktorys podkatalog musi zawierac stery)
  • 0

#11 piotrek2308

piotrek2308

    Początkujący

  • 45 postów

Napisano 11 11 2009 - 14:53

tak też robie i chodzi a po wyłączeniu już ich nie ma

  • 0

#12 fernandez

fernandez

    150% normy

  • 1 866 postów

Napisano 11 11 2009 - 15:31

tu konczy sie moja wiedza, poddaje sie :)

widac ze chipsety VIA i Windows 7 (moze tez Vista) sie "nie lubia"


edit:
jeszcze na jakims forum wyczytalme ze komus pomogly te stery od Asusa:
http://www.alphadownloads.com/drivers/sound-multimedia-drivers/asus-sound-max-audio-driver-v--a-860.html

  • 0

#13 piotrek2308

piotrek2308

    Początkujący

  • 45 postów

Napisano 16 11 2009 - 20:10

wyskakuje że to nie jest do mojego osprzętu czy coś takiego. To chyba nie są narazie kompatybilne, może kiedyś się to zmieni. Ale narazie dzięki za pomoc. Jak będzieci mieli jeszcze jakies pomysły to słucham.

  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: Realtek HD Audio



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych