Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nagrywaka CD i DVD


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

#1 timmy

timmy

    Zaawansowany użytkownik

  • 624 postów

Napisano 29 04 2008 - 11:14

Witam. mam taki problem ze wykrywa mi napedy ale nie widac ich w moj komputer ani nie da sie zaaktualizowac sterownika wychodzi taki napis


System Windows nie może załadować sterownika urządzenia dla tego sprzętu. Sterownik może być uszkodzony lub nieobecny. (Kod 39)

Aby uruchomić narzędzie do rozwiązywania problemów przeznaczone dla tego urządzenia, kliknij Narzędzie do rozwiązywania problemów.



posiadam 2 nagrywarki CD i CD/DVD

i w tym samym momecie by sie 2 nie zepsuły moze wylaczylem jakas obsługe albo cos???
albo w biosie cos moze zmienic trzeba?



pomocy



aha jak dałem Dodaj nowy Sprzet to wyszukało mi ten CDrom i DVDrom z wykrzyknik i jeszcze
z wykrzyknikiem wykryło cos takiego o nazwie GY5044M UEJ633R SCSI CdRom Device co to jest?? pomocy

jak próbuje zainstalowac ten plik to wychodzi to co wyzej kod 39


czyli


System Windows nie może załadować sterownika urządzenia dla tego sprzętu. Sterownik może być uszkodzony lub nieobecny. (Kod 39)

Aby uruchomić narzędzie do rozwiązywania problemów przeznaczone dla tego urządzenia, kliknij Narzędzie do rozwiązywania problemów.


jak daje Przywróć sterownik to wychodzi napis ze nie moze przywrócic sterownika :turned: i przenosi mnie do pomocy

i niech ktos zmieni nazwe tematu bo brakuje r xD

  • 0

#2 Nurek

Nurek

    Nie ma jutra bez komputra

  • 3 586 postów

Napisano 29 04 2008 - 12:56

Masz zainstalowanego daemona, alcohola albo coś w tym stylu?

  • 0

#3 timmy

timmy

    Zaawansowany użytkownik

  • 624 postów

Napisano 29 04 2008 - 13:05

Tak to i to

mam juz od jakiegos czasu :turned: te 2 programy


prosił bym o szybka pomoc bo jak tata przyjedzie to mnie chyba Zabije ^^

ok ja Lece spać bo grałem w nocy


prosze o napisanie kazdej mozliwosci jak to naprawic jak sie obudze to wszystkie wypróbuje i odpisze czy działą czy nie
  • 0

#4 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 29 04 2008 - 19:16

Witam; całe zamieszanie jest przez program aklohol więc zrób tak zrób kopie dany tych których nie możesz ściągnąć z internetu czyli twoje zdjęcia, dokumenty itp., wykasuj partycje systemową np. C. Programem GParted lub innym który da się uruchomić z pod BIOS-a, sprawdź czy masz na dysku oprócz partycji podstawowych, partycję 8MB free jeśli tak to ją wykasuj i połącz z inną partycją. Zrób format i zainstaluj na nowo Windowsa bez korzystania z opcji formatu i zainstaluj pozostałe programy. Alkohol podkręca nagrywarki i nie każda to wytrzymuje zwłaszcza jeśli jest słaby (złej jakości) zasilacz.
  • 0

#5 timmy

timmy

    Zaawansowany użytkownik

  • 624 postów

Napisano 29 04 2008 - 19:36

a moge bez tego programu ? sam format

a jak to uruchomic zpod tego biosa :turned:


albo mozna bez Formata(nowej instalacji windowsa) to naprawic?? jesli tak to prosze o napisanie jak to zrobic

ja mam zasilacz Q-TEc 400w Gold Fan


a nagrywarke kupilem miecha temu DVD LG jakas
  • 0

#6 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 29 04 2008 - 22:12

O nagrywarce to zostawię bez komentarza, masz co chciałeś. Musisz sprawdzić nagrywarki na innym komputerze i czy żadnej płyty nie odczytuje CD/DVD napisz coś więcej. Jeśli nie czyta żadnej z płyt to znaczy że nagrywarka padła i należy oddać do serwisu lub kupić nową, bo w tym przypadku porządnego formatu nie zrobisz.
  • 0

#7 timmy

timmy

    Zaawansowany użytkownik

  • 624 postów

Napisano 29 04 2008 - 22:40

aha to sprawdze na jakims innym kompie
  • 0

#8 Nurek

Nurek

    Nie ma jutra bez komputra

  • 3 586 postów

Napisano 30 04 2008 - 08:28

Na dzien dobry odinstaluj deamona i alcohola bo prawdopodobnie one coś namieszały. Sprzet będzie na 100% sprawny, wina jest czegos w systemie. Nie musisz sprawdzać nagrywarki na innym sprzecie, wystarczy ze weźmiesz jakąś bootowalną płytę (np. instalkę insowsa) i sprawdzisz czy się z niej kompa odpali.
  • 0

#9 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 30 04 2008 - 09:14

Nurek alkohol przy kopiowaniu płyty zwłaszcza tych zabezpieczonych podkręca laser i całą elektronikę w nagrywarce, a nie wszystkie nagrywarki to wytrzymują i pada albo elektronika albo laser. Jeśli nie może odczytać żadnych płyt CD i DVD to jak ma bootować :turned: . Tak można postąpić jakby mu czytała chociaż CD, nagrywarka jest wykrywana przez system ale nie czyta płyt. Nawet po odinstalowaniu deamona i alkohola pozostają wpisy szczególnie wpisy w rejestrach z alkohola ich tak łatwo się nie pozbędziesz i bez ponownego formatu się nie obejdzie. Szczególnie jeśli dysk twardy przy instalacji systemu był formatowany spod Windowsa, bo on wyznacza dodatkową partycję 8MB free nie dostępną spod Windowsa a on tam zapisuje swoje najważniejsze dane.
  • 0

#10 timmy

timmy

    Zaawansowany użytkownik

  • 624 postów

Napisano 30 04 2008 - 10:43

usunołem jak narazie alcohola,daemona odpalilem Registry booster 2 i Advanced Registry FIX i odkurzacza wlaczylem ale nic :turned:



a moze da sie jakos przez rejestr????


albo jakims programem to naprawic ??


bo nie moge formata zrobic bo mam za duzo danych na C i sie nie miesci na 2 partycje

aha i jeszcze takie 1 nie bede nowego tematu robil ten caly proces svchost.exe czy jakos tak bierze 22 ramu mozna to jakos zmniejszyc?? bo mam tych svchost z 5 a kazdy bierze od 5-22 ramu
  • 0

#11 Nurek

Nurek

    Nie ma jutra bez komputra

  • 3 586 postów

Napisano 30 04 2008 - 11:35

Nurek alkohol przy kopiowaniu płyty zwłaszcza tych zabezpieczonych podkręca laser i całą elektronikę w nagrywarce, a nie wszystkie nagrywarki to wytrzymują i pada albo elektronika albo laser. Jeśli nie może odczytać żadnych płyt CD i DVD to jak ma bootować :turned: . Tak można postąpić jakby mu czytała chociaż CD, nagrywarka jest wykrywana przez system ale nie czyta płyt. Nawet po odinstalowaniu deamona i alkohola pozostają wpisy szczególnie wpisy w rejestrach z alkohola ich tak łatwo się nie pozbędziesz i bez ponownego formatu się nie obejdzie.

Nie wiem w jaki sposób program może podkręcać laser albo elektronikę? Na czym to niby polega?
Nagrywarka jest wykrywana ale wystepuje bład sterowników - dlatego może nie czytac płyt. Natomiast przed uruchomieniem systemu powinna działac normalnie, o ile jest sprawna.

W menagerze urzadzeń usun nagrywarki jesli są przy nich żółte wykrzykniki. Usuń też kanał EIDE do którego są podłączone i zrestartuj kompa

Szczególnie jeśli dysk twardy przy instalacji systemu był formatowany spod Windowsa, bo on wyznacza dodatkową partycję 8MB free nie dostępną spod Windowsa a on tam zapisuje swoje najważniejsze dane.

Bzdura, pomyśl chwile. Zapisuje najwazniejsze dane, ale jak sformatujesz bez tych 8mb to chodzi normalnie? To gdzie wtedy zapisuje te najważniejsze dane?
To miejsce jest używane przy ewentualnej konwersji do woluminu dynamicznego:
http://support.microsoft.com/kb/293281

  • 0

#12 timmy

timmy

    Zaawansowany użytkownik

  • 624 postów

Napisano 30 04 2008 - 11:44

Kanal EIDE czyli??

  • 0

#13 Nurek

Nurek

    Nie ma jutra bez komputra

  • 3 586 postów

Napisano 30 04 2008 - 11:47

kontrolery EIDE/ATAPI i prawdopodobnie Pomocniczy kanał EIDE (nie wiem do którego masz podłączone, zwykle podłącza się do drugiego)
  • 0

#14 timmy

timmy

    Zaawansowany użytkownik

  • 624 postów

Napisano 30 04 2008 - 11:52

ok usunolem oby 2 i dzik ztym resetuje kompa


kurde nadal to samo

System Windows nie może załadować sterownika urządzenia dla tego sprzętu. Sterownik może być uszkodzony lub nieobecny. (Kod 39)

Aby uruchomić narzędzie do rozwiązywania problemów przeznaczone dla tego urządzenia, kliknij Narzędzie do rozwiązywania problemów.
  • 0

#15 Nurek

Nurek

    Nie ma jutra bez komputra

  • 3 586 postów

Napisano 30 04 2008 - 11:57

spróbuj zrobic to samo tylkow trybie awaryjnym -F8 przed startem systemu
  • 0

#16 timmy

timmy

    Zaawansowany użytkownik

  • 624 postów

Napisano 30 04 2008 - 11:58

Ok



EDIT: Niestety lecz jak chce wejsc w Tryb awaryjny to mi sie komputer Resetuje juz wpisuje urzytkownika daje Enter i pochwili sie komp tnie i reset za chwile probowalem 3 razy


moze to dlatego ze mam SP3? ale mam final Version wiec nie powinno byc problemow
  • 0

#17 Nurek

Nurek

    Nie ma jutra bez komputra

  • 3 586 postów

Napisano 30 04 2008 - 12:18

A masz jakąś bootowalna płytę? Instalkę win, jakiegos linuxa cokolwiek. Ustaw w biosie start z płyty i zobacz czy startuje, będziemy wiedzieli czy nagrawarka jest sprawna. Zobacz też czy po odpięciu jednej z nagrywarek druga nie zacznie działac.
  • 0

#18 timmy

timmy

    Zaawansowany użytkownik

  • 624 postów

Napisano 30 04 2008 - 12:20

Ok wsadze Win XP i sproboje niby probowac instalowac xD i powiem co stego wynikło


EDIT: ok sprawdzilem tylko DVD i odczytało windowsa




aha a co mam zrobic bo svchost.exe mam tych procesow 5 a kazdy mi zajmuje od 5-22 ramu jakim programem albo co mam zrobic zeby to zmniejszyc??


nurek podaj moze Gadu gadu tam, pogadamy xD chyba ze wolisz sobie posty nabic :turned:xD
  • 0

#19 Nurek

Nurek

    Nie ma jutra bez komputra

  • 3 586 postów

Napisano 30 04 2008 - 12:27

Z tego wynika że sprzet jest sprawny a problem tkwi w systemie/steronikach. Zobacz przez uruchom>msconfig>uruchamianie co wstaje na starcie. Możesz też spróbowac wyłączyć wszystko i wtedy odpalic awaryjny
  • 0

#20 timmy

timmy

    Zaawansowany użytkownik

  • 624 postów

Napisano 30 04 2008 - 12:27

ZRobie screena i pokarze ci co wstaje na starcie bedzie EDIt



za 5 minutek tu wejdz na ten temat bedzie screen :turned:


SCREEN

http://autostart.patrz.pl



czy wiesz moze jeszcze jak mozna naprawic ten problem ??

prosze o napisanie kazdej mozliwosci jaka jest mozliwa zeby to naprawic a ja lece spac xD

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych