Skocz do zawartości


Zdjęcie

NEOSTRADA - jak ją rozdzielić na dwa komputery?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 zxcvbnm

zxcvbnm

    Początkujący

  • 39 postów

Napisano 05 12 2006 - 13:40

Witam... mam neostrade 256 i do tej pory pracowalem na modemie sagem'a na jednym swoim kompie... ale brat kupil sobie kompa i musze ta neostrade rozdzielic na 2 kompy (moj i jego) co mi jest potrzebne ze sprzetu i z oprogramowania do tego ?

W jego kompie jest zintegrowana sieciowka w plycie MSI K9N Neo-F a w moim nie ma sieciowki....
Wiec co musze dokupic do swojego kompa lub tez do jego ? Wiecie może ? No i jak to ładnie wszystko połączyc ? z góry dziekuje za okazana pomoc :(

  • 0

#2 Marix125

Marix125

    Starszy:

  • 1 394 postów

Napisano 05 12 2006 - 18:03

Jak masz jedna sieciówkę w jednym komputerze to dopu też do drugiego komputera i będziesz musiał jeszcze kupić kabel sieciowy. Jest to bardzo prosty spoósb na połączenie dwóch komputerów w celu odbierania interentu i nie tylko.

Minusem jest to, że jeden komputer musi byc serwerem czyli, aby na jedny, komputerze był net, drugi musi być włączony. problem ten rozwiązuje kupno routera, niestety inwestycja wzrasta,

Możesz też zrobić neta na dwie karty sieciowe bez przewodowo czyli bez żadnych kabelków, jest to bardzo wygodny sposób. Muszisz kupic 2 kart bez przewodowe, koszt jednej karty to na Allegro około 60zł. Karty są oczywiście nowe.

Czyli jak robisz neta na dwie sieciówki i kabel to koszt karty sieciowej około 20zł. Koszt kabla, zwykle 1zł za m.

Jak robisz neta bez przewodowego koszt dwóuch sieciówek 120zł i za 120zł masz neta na dwóch kompach.

  • 0

#3 zxcvbnm

zxcvbnm

    Początkujący

  • 39 postów

Napisano 05 12 2006 - 23:01

w przypadku dwoch sieciowek bezprzedwodowych rowniez jeden komp serverem... ale czy te karty sieciowe musza byc tej samej firmy ? i jesli bys mogl to powiedz mi jak potem skonfigurowac polaczenie miedzy tymi komputerami bo ja za bardzo nie wiem :/ dziekuje za odpowiedz :P
  • 0

#4 Marix125

Marix125

    Starszy:

  • 1 394 postów

Napisano 05 12 2006 - 23:06

W przypadku dwóch sieciówek jeden komp też musi być serwerem. Lepiej, żeby karty były tej samej firmy np dwie takie
http://www.allegro.pl/item144560253_asmax_...s_fv_gw_24.html

Konfiguracje znajdziesz w google, masz tam krok po kroku opisane co i jak robić :P
  • 0

#5 zxcvbnm

zxcvbnm

    Początkujący

  • 39 postów

Napisano 06 12 2006 - 03:47

dziekuje za pomoc jeszcze raz :P
  • 0

#6 Pecet

Pecet

    Początkujący

  • 106 postów

Napisano 25 12 2006 - 16:38

Ja poleciłbym kupno routera, ale jest to tylko taka moja mała sugestia :P
  • 0

#7 Kuki

Kuki

    Stały użytkownik

  • 179 postów

Napisano 28 12 2006 - 14:48

Ja tez sugerowal bym router nie sa juz wcale takie drogie a neta masz bez potrzeby wlaczania drugiego komputera i masz pewnego rodzaju oszczednosci na pradzie. Oczywiscie jak bys chcial bezprzewodowo to byly by spore koszty jednak jak przez kabel sieciowy napewno mniejsze. Z tymi kartami miej na uwadze tez zasieg i jak masz od siebie oddalone kompy i czy fale beda musialy sie przebijac przez sciany czy sa uzbrojone i grube to wszystko wplywa na jakosc polaczenia
  • 0

#8 Pecet

Pecet

    Początkujący

  • 106 postów

Napisano 29 12 2006 - 22:47

oddalone kapy

Chyba kompy? :):):)
  • 0

#9 Kuki

Kuki

    Stały użytkownik

  • 179 postów

Napisano 01 01 2007 - 13:25

mala pomylka:D nie ma co wypominac:P <bec> pozdrawiam
  • 0

#10 LuQa8

LuQa8

    Obserwator

  • 6 postów

Napisano 01 01 2007 - 13:27

Ja tam radze kupic kilka metrow kabla sieciowego ,jezeli nie masz kasy na router.
  • 0

#11 gallapagos

gallapagos

    Początkujący

  • 19 postów

Napisano 01 01 2007 - 13:52

dziekuje za pomoc jeszcze raz <_<



Polecam lekture w temacie :
/Neostrada-a-LAN-t4833/
opisalem mam nadzieje w sposob prosty
dla winxp


zakupic sieciowke i kabel krosowany i juz

  • 0

#12 zxcvbnm

zxcvbnm

    Początkujący

  • 39 postów

Napisano 10 01 2007 - 01:57

WITAM !

ostatecznie kupilem router i sieciowke do kompa drugiego.... polaczylem ostatecznie radiowo...
i mam teraz takie pytanie... jak stworzyc siec... a mianowicie chcialbym aby mozna bylo przesylac dane między komputerami... zeby wygladalo to w ten sposob...ze moj komputer badz tez foldery ktore udostepnie byly widziane w otoczeniu sieciowym na drugim kompie.... jak to skonfigurowac ? wiecie moze ? szukalem na necie w google ale nic konkretnego nie znalazlem :/ z góry dziękuje :D

  • 0

#13 Hugster

Hugster

    Tweaks.pl Team

  • 426 postów

Napisano 10 01 2007 - 11:23

Witam.

Skoro router rozsyła neta bezprzewodowo i komputery mają sieć to teoretycznie otoczenie sieciowe powinno działać już. Ustaw jeszcze na każdym z nich taką samą grupę roboczą i wejdź w panelu do połączeń sieciowych i wybierz "Konfiguruj sieć w domu lub firmie". Podczas pracy kreatora wybierz opcje "korzystam z bramy" bo jest nią router. Tą samą operację wykonaj na drugim pc'cie. Jeśli po wejściu w "Otoczenie sieciowe" i wybraniu "Pokaż komputery grupy roboczej" nie znajdzie nic spróbuj spingować adres drugiego komputera - dowiesz się czy wogóle jest między nimi połączenie (Start/Uruchom/Cmd/ping xxx.xxx.x.xxx ,gdzie X to adres komputera który sprawdzasz). Jeśli nie będzie stratnych pakietów komputery 'widzą' siebie...

Sprawdź i napisz.


---
Pozdrawiam
Hugster
  • 0

#14 Kuki

Kuki

    Stały użytkownik

  • 179 postów

Napisano 13 01 2007 - 17:31

A propo tematu Hugster wiedzial bys jak skonfigurowac router D-Link G604T pod neo?? bo mam glupie problemy z tym jak cos moze dal bys kilka wskazowek.

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych