Skocz do zawartości


Zdjęcie

Neostrada a LAN


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 napolione

napolione

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 28 12 2006 - 16:56

Mam pytanko - mam z bratem 2 lapotpy połączone siecią LAN i na moim komputerze jest zainstalowana neostrada i jak skonnfigurować jego komputer aby mógł za pośrednicetem mojego korzystać u siebie z neostrady?

pozdrawiam

  • 0

#2 zdzisekbutton

zdzisekbutton

    Stały użytkownik

  • 167 postów

Napisano 28 12 2006 - 18:25

Kabel sieciowy, router...

  • 0

#3 Kuki

Kuki

    Stały użytkownik

  • 179 postów

Napisano 28 12 2006 - 19:36

tak jak powiedzial zdzisekbutton kabel sieciowy (wyjdzie taniej) jednak mniej konfortowo lub router(drozsze ale lebsze rozwiazanie) jak to posiadasz dajesz na wlasciwosci polaczenia (np od noestrrady)zakladaka zawansowane zezwalaj innym uzytkownikom tej sieci na laczoenie sie poprzez polaczenie internetowe tego komputera
  • 0

#4 gallapagos

gallapagos

    Początkujący

  • 19 postów

Napisano 28 12 2006 - 22:52

tak jak powiedzial zdzisekbutton kabel sieciowy (wyjdzie taniej) jednak mniej konfortowo lub router(drozsze ale lebsze rozwiazanie) jak to posiadasz dajesz na wlasciwosci polaczenia (np od noestrrady)zakladaka zawansowane zezwalaj innym uzytkownikom tej sieci na laczoenie sie poprzez polaczenie internetowe tego komputera



W najwiekszym skrocie :
komputer z neostrada nazwijmy A
komputer klient nazwijmy B

w kompie A - wywalamy standardowy program dostepowy neostrady . Tworzymy recznie polaczenie z internetem :START - USTAWIENIA - POLACZENIA SIECIOWE- UTWORZ NOWE POLACZENIE

w kreatorze : DALEJ - POLACZ Z INTERNETEM -KONFIGURUJ MOJE POLACZENIE RECZNIE- POLACZ UZYWAJAC MODEMU TELEFONICZNEGO-
nazwa uslugodawcy wpisz np NEO potem swoja nazwe uzytkownika haslo itp
i daj ok
pojawia sie nowe polaczenie - wlasciwosci - tam udostepnij polaczenie

teraz sieciowke konfigurujesz : (przykladowo)

IP 192.168.0.1
maska podsieci : 255.255.255.0
bez bramy
dns : 194.204.159.1
dns2: 194.204.156.34

i siadamy do komputera B

sieciowka :
ip 192.168.0.2
maska tak samo
brama : 192.168.0.1
dns tak samo
i juz
:) tak to dziala u mnie czasem (czasem bo ostatnio stoi komp z linuxem i on udostepnia neo.)

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych