Skocz do zawartości


Zdjęcie

Mysz bezprzewodowa - problem z uruchomieniem/instalacja...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 przeemii

przeemii

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 07 06 2008 - 11:24

Witam serdecznie!

Wczoraj wpadła mi w ręce bezprzewodowa mysz Media-Tech model SPHERE FX MT106... Domyślnie posiadam mysz optyczną pod USB - menadżer urządzeń wykrywa ją jako 'Mysz zgodna z HID'. Pobrałem sobie sterowniki do tej bezprzewodowej myszy i robiłem następujące czynności:

Mysz ta składa się z zestawu mysz na baterie + odbiornik (czy jak to się nazywa) podłączany pod PS2... Wszedłem w menadżer urządzeń i odinstalowałem 'Mysz zgodna z HID' poczym odłączyłem moją domyślną mysz z spod USB. Podłączyłem odbiornik (?) do złącza PS2 - zapaliła się na nim zielona lampka, lecz system nie wykrył żadnego nowego sprzętu. Za pomocą klawiatury przeszedłem do sterowników tej myszy i zacząłem je instalować (razem ze sterownikami instaluje się program Browser Mouse). Po instalacji uruchomiłem ponownie komputer - po ponownym uruchomieniu komputera w prawym dolnym rogu ekranu wyskoczył komunikat, że zainstalowano nowy sprzęt i jest zalecany ponownym rozruch komputera...

Tak, więc uruchomiłem ponownie komputer, lecz mysz niestety nadal nie działa - choć w menadżerze urządzeń jest zainstalowana mysz zgodna z PS/2. Ktoś wie, dlaczego - czyżby była uszkodzona?

Dodam jeszcze dwie informacje (dla mnie nic nie mówią, ale może komuś coś powiedzą):

1. Jak już wcześniej pisałem po podłączeniu na odbiorniku (?) świeci się zielona lampka. Nad lampką jest przycisk, gdy go wcisnę wtedy lampka się nie świeci tylko miga ciągle - i klikam ten przycisk znowu kilka razy a ona nadal miga, dopiero po odłączeniu i podłączeniu ponownie jej lampka nie miga tylko się świeci cały czas...
2. Z tyłu na myszy jest zielona naklejka a na niej napis 'OK F7' - hm?

Z góry dzięki za pomoc!

  • 0

#2 spikee88

spikee88

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 15 07 2008 - 06:44

mysz na pewno nie jest uszkodzona poniewaz mam ten sam problem tyle tylko ze u mnie mysz dzialala i przestala w pewny momencie. podlaczalem druga ktora mam przy laptopie (dzialajaca) i tez zadnego efektu.
probowalem tego samego co ty i nic :D dalej sie z tym męcze. myslalem ze problem moze tkwic w biosie ale zagladalem i nic nie znalazlem - usb normalnie smiga, szkoda ze jeszcze nikt sie nie znalazl tutaj kto mial taki problem i sie z nim uporal :blink:

  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: uruchomienie komputera



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych