Skocz do zawartości


Zdjęcie

Mój Komputer


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

#1 miki_cs

miki_cs

    Początkujący

  • 16 postów

Napisano 04 05 2007 - 11:32

Witam (wszystkich bo to mój pierwszy post ;))

Planuję zakup komputera i właściwie dobrałem już wszystkie podzespoły ale nie jestem pewny czy będzie to pewny komputer (ma być głównie do gier).

Płyta główna: Asus P5B-E Plus (nofollow) bo da się na niej nieźle podkręcić procka bez specjalnego chłodzenia INNA KUPIONA

Procesor: Intel Core2Duo E4300 (nofollow)

RAM: Goodram DDR2 2048MB PC667 Dual 2x1024MB (nofollow) INNE KUPIONE

Karta graficzna: Właśnie z kartą miałem największy problem, ale myślę że ta jest dobra dosyć: PALIT XpertVision GeForce 8600GT, 256MB, DDR3 (128bit), PCI-E, TV/DVI, BOX [NE/8600T+T321] (nofollow)

Zasilacz: ATX 450W CHIEFTEC GPS-450AA-101A (uciągnie to wszystko?) (nofollow)

HDD: Seagate Barracuda 7200.10 250GB 16MB ST3250620AS (nofollow)

Obudowa: TRACER MACH TRO-794 (nofollow ) KUPIONE

No to wszystko bo resztę już mam. Tylko się zastanawiam jeszcze czy nie wziąść jakiejś karty dźwiękowej bo podobno to odciąża procesor w grach. Aha i tego Intela to chce podkręcić ;]

  • 0

#2 Trivelt

Trivelt

    Unix fan

  • 406 postów

Napisano 04 05 2007 - 14:45

Komputer jaki zapewne marzy się wielu użytkownikom ;)
BTW jeżeli jest to Twój pierwszy post na forum, polecam dział dział Przedstaw się

  • 0

#3 miki_cs

miki_cs

    Początkujący

  • 16 postów

Napisano 04 05 2007 - 14:59

Czyli co - ogólnie jest dobry? Bo nie jestem pewny tej karty graficznej i dysku twardego (no i RAMu ;))
  • 0

#4 Hellek

Hellek

    Początkujący

  • 15 postów

Napisano 04 05 2007 - 19:18

Karta taka sobie a ramy bardzo dobre
JA MAM :

Celeron 3,06 Prescott Em64T BOX
Asus P5GD1-Fm/s
1024 GoodRam
Grafika fulled by Saphire Ati Radeon X550
Sony DW-U18A
Zasilacz Forton Active PFC
Obudowa SweeX
dysk Quantum 30gb

i jestem zadowolony tylko dysk mnie w serce boli ale 1 czerwca będe miał WD Caviar 200gb
  • 0

#5 miki_cs

miki_cs

    Początkujący

  • 16 postów

Napisano 04 05 2007 - 19:59

a jekiego z GeForce'ów 8 moglibyście mi polecić? bo chodzi mi o to żeby jak wejdzie DX10 nie zmieniać karty na nowszą
  • 0

#6 Kabat

Kabat

    Początkujący

  • 14 postów

Napisano 04 05 2007 - 20:45

Ja tam od Goodramów bym się trzymał z daleka.... mam z nimi przykre doświadczenia ;]

Ja bym troszkę dołożył i wziął te:
http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=1...roducts_id=5092

Co do płyty głównej... Nie wiem czy warto aż tyle na nią wydawać. No chyba że planujesz korzystać z tych wszystkich dodatkowych złączy i innych [beeep]reli ;]
Jeśli nie to bierz tą: http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=1...roducts_id=6353
No i ta płyta również nadaje się do OC. 3GHz z procka na pewno wyciśniesz ;) ;)

Dysk twardy - bierz bez wahania!

Grafika... hmmm już za niedługo w sprzedaży bedzię GF 8600 GE
Oto cytat z jednej strony:

Galaxy GeForce 8600 GE
- taktowanie rdzenia 650MHz (referencyjnie 540MHz)
- taktowanie shaderów 1430MHz (referencyjnie 1100MHz)
- pamięci GDDR3 1.0ns 2000MHz (referencyjnie GDDR3 1.4ns 1400MHz)
- Karta ma tylko o 25MHz niżej taktowany rdzeń niż referencyjny 8600GTS

- spodziewana cena detaliczna: 550 zł*

No i oczywiście obsługuje D10. Już nie mogę się doczekać ! ;]

Wydaje mi sie ze gry przez jeszcze co najmniej rok będą robione na D9 i D10. Dlatego JA jeśli miałbym zamawiać kompa już dziś to wziąłbym sprawdzonego Galaxy GeForce 7900GS (1.2ns, CoolerMaster) 256MB DDRIII.
Ale to tylko moje zdanie ;]
  • 0

#7 miki_cs

miki_cs

    Początkujący

  • 16 postów

Napisano 04 05 2007 - 22:31

Podziękował ;] Pierwsza porządna odpowiedź (bez urazy).
Ale na tej płytce głównej to da się proca podkręcić BEZ dodatkowego chłodzenia (proc jest w wersji BOX)?
Aha, i co myślicie o TYM dysku bo to jest w sumie 50 dych różnicy i 70GB więcej ;)
  • 0

#8 Kabat

Kabat

    Początkujący

  • 14 postów

Napisano 05 05 2007 - 07:28

Jeżeli uważasz że 250GB Ci nie wystarczy to oczywiście rozsądnym wyborem będzie dołożenie do 320. Jeśli nie, to wydaje mi się że nie warto dopłacać.

Ten cooler boxowy powinien wystarczyć. Co do podkręcania. Ten mój model bardzo dobrze się do tego nadaj - osobiście sprawdziłem ;) Nie wiem jak jest w przypadku tej drugiej płyty. Poszukaj recenzji obu tych płyt i porównaj co będzie dla Ciebie lepsze.
  • 0

#9 miki_cs

miki_cs

    Początkujący

  • 16 postów

Napisano 05 05 2007 - 08:45

Poszukałem, przeczytałem, podskoczyłem z radości. ;] ;] ;) na tej płytce świetnie się da procka podkręcić no i ma SLI!Dołączona grafika Jeszcze tylko poczekam na kartę którą mi poleciłeś (jeszcze raz - podziękował) i kupię wszystko. No i jednak będę musiał kupić kartę dźwiękową jakąś ;]. Aha, a zasilacz to wszystko pociągnie? Żeby potem nie było, że sobie włączę CRYSISA (lol) i komputer pierd***** ;). Jeszcze coś jaką kartę dźwiękową moglibyście mi polecić? ja myślałem o tej. Dobra jest? Bo nie chce żeby była za droga ;]
  • 0

#10 Kabat

Kabat

    Początkujący

  • 14 postów

Napisano 05 05 2007 - 09:33

No jakiegoś Sound Blastera byś musiał zakupić. Ale to paredziesiąt złotych... ;)

EDIT: Teraz dopiero zauwazylem ze odytowales swojego posta.

Zasilacz. Byłbym zapomniał ;] ModeCom MC-400 będzie lepszym rozwiazaniem ;] http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=1...roducts_id=2424

Bardzo dobrą kartą dzwiękową jest Sound Blaster Audigy 2 ZS, można ją dostać tylko na allegro i kosztuje ok 200 zł.

Jeżeli nie chcesz tyle na nią przeznaczyć to weź tą SB Audigy SE.
  • 0

#11 miki_cs

miki_cs

    Początkujący

  • 16 postów

Napisano 05 05 2007 - 15:52

myślisz, że ten cały sprzęt pójdzie na 400 watach? bo to jednak trochę prądożerne ;) ;] ;]

  • 0

#12 Kabat

Kabat

    Początkujący

  • 14 postów

Napisano 05 05 2007 - 16:34

No mogę być w błędzie. :/ Najlepiej poszukaj w guglach coś o zasilaczach, lub popytaj innych. Żeby później nie było na mnie jak cos przepalisz... ;)

Aha! Na TYM będzie na pewno dobrze.

  • 0

#13 meesha

meesha

    Zaawansowany użytkownik

  • 527 postów

Napisano 05 05 2007 - 22:18

Poszukałem, nofollow, podskoczyłem z radości. ;] ;) B) na tej płytce świetnie się da procka podkręcić no i ma SLI!Dołączona grafika Jeszcze tylko poczekam na kartę którą mi poleciłeś (jeszcze raz - podziękował) i kupię wszystko. No i jednak będę musiał kupić kartę dźwiękową jakąś ;]. Aha, a zasilacz to wszystko pociągnie? Żeby potem nie było, że sobie włączę CRYSISA (lol) i komputer pierd***** ;). Jeszcze coś jaką kartę dźwiękową moglibyście mi polecić? ja myślałem o nofollow. Dobra jest? Bo nie chce żeby była za droga ;)

Asus P5N-E SLI rzeczywiście rozbudził sporo nadziei wśród ludzi ze względu na cenę i potencjalne możliwości. Nie wykazały one jednak innej rzeczy - płyta jest dość kiepskiej jakości i zdarza się jej dość szybko padać. Nawet bez podkręcania. Kolejnym dużym minusem jest tylko trzyfazowe zasilanie procesora. Przy kręceniu vdroop (spadek napięcia na procesorze względem ustawienia w bios) jest dość spory i skutecznie uniemożliwia dalszą zabawę. Wahania są zbyt duże. Asus pozwolił spbie tu na dość spore przycięcie, bo nawet intel zaleca cztery fazy dla c2d. Dźwięk jest rzeczywiście kiepski, ale to chyba już wiesz. Zamiast P5N-E SLI proponuję MSI P6N SLI-Fi. Cztery fazy zasilania, wyższa jakość wykonania, FSB 400 na pewno robi, a do E4300 (mnożnik 9) tyle wystarczy w zupełności.

Dźwięk - Audigy SE to karta z kodekiem, podobnie jak mój Live 24bit. CA0106, tak się to nazywa. To nie jest prawdziwy DSP EMU, poza nieco lepszym wzmocnieniem sygnału i basami niewiele odbiega od porządnych, zintegrowanych kodeków. Z kolei 2ZS jest drooogi że hej. Lepiej kupić starego dobrego SB Live z serii 100 (SB0100) za 50zł, efekt będzie o wiele lepszy jak Audigy SE. Tam siedział prawdziwy EMU10K1, i nic nie było cięte.

myślisz, że ten cały sprzęt pójdzie na 400 watach? bo to jednak trochę prądożerne ;) ;] ;]

Da radę i markowe 350W. Tylko trzeba odpowiednio dobrać. Topower jest ok, jeśli zależy Ci na ciszy możesz zastanowić się nad BeQuiet StraightPower.
  • 0

#14 miki_cs

miki_cs

    Początkujący

  • 16 postów

Napisano 06 05 2007 - 11:45

meesha, a co myślisz o RAMach które ja znalazłem? Bo Kabat pisał, że nie są za dobre, ale z kolei ja nie mam aż ytle kasy żeby kupować ramy za 400 zeta ;/
  • 0

#15 meesha

meesha

    Zaawansowany użytkownik

  • 527 postów

Napisano 06 05 2007 - 20:30

Sęk w tym że za w miarę dobre 2x1024 trzeba zapłacić ok 400zł, tak jak tutaj: http://www.allegro.pl/item190347503_2_x_1_..._promocja_.html

Jeśli nie, to bierz Kingstony/Kingmaxy/Imro. Z doświadczenia wiem że potrafią się dobrze kręcić - testowałem ostatnio Kingstona 2x512 533MHz, zrobił 900MHz CL4 przy 2V. Na więcej testów nie miałem czasów, ale kostki miały potencjał. Problem jest jedynie taki, że w przypadku tanich kostek rozrzut w osiągach jest bardzo duży - możesz mieć super pamięci, a możesz trafić równie dobrze "klocki".

Geile - kiedyś były faktycznie dobre. Ostatnio coś im jakość strasznie po[beeep]dła. To widać nawet po radiatorach - kiedyś ładne błyszczące, teraz lekkie i matowe. Dużo ma wady. Stąd też niska cena.

Goodramów też raczej bym nie polecał - mieli ostatnio serię ddr2 okropnej jakości i osiągów. Dodatkowo dość dziwacznie zaprogramowany SPD (układ z informacjami dla kontrolera pamięci) może powodować sporo kłopotów. Dało się to odczuć szczególnie na AM2, kiedy to składacze w wielu sklepach odmawiali wstawiania do AMD tych kostek ze względu na brak umiejętności w opanowaniu tematu. Po prostu trzeba było skorygować to co zepsuł Goodram, czyli ręcznie ustawić serię kilkunastu alpha-timingów. Inaczej komputery były niestabilne.
  • 0

#16 miki_cs

miki_cs

    Początkujący

  • 16 postów

Napisano 06 05 2007 - 20:54

A te Patrioty to są na serio dobre? Bo jak tak to chyba nie będę miał wyjścia :)
  • 0

#17 meesha

meesha

    Zaawansowany użytkownik

  • 527 postów

Napisano 06 05 2007 - 23:47

Jak za 2x1GB 800MHz to i tak są w świetnej cenie. Normalnie takie memki zaczynają się od 500zł.

edit: z tańszych możesz spokojowo wziąć dwie takie: http://pc.emarket.pl/pricelist/item.aspx?PID=C4310036

też się dobrze kręcą
  • 0

#18 miki_cs

miki_cs

    Początkujący

  • 16 postów

Napisano 07 05 2007 - 06:47

Dobra to już wszystko (prawie :)) wiem. aha, RAM będzie dobrze działał na tej karcie?
  • 0

#19 meesha

meesha

    Zaawansowany użytkownik

  • 527 postów

Napisano 07 05 2007 - 11:00

Na MSI? Tak, będzie działać dobrze. Wszelka potrzebna regulacja jest w bios.
  • 0

#20 miki_cs

miki_cs

    Początkujący

  • 16 postów

Napisano 09 05 2007 - 18:27

Znalazłem reckę mojej nowej karty (LINK), czyli GeForce'a 8600GE. Prezentuje się zajedwabiście!Dołączona grafika :D ;) :)

  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: ASUS P5B-E



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych