Skocz do zawartości


Mitek93ns

Rejestracja: 27 cze 2013
OFFLINE Ostatnio: 29 06 2013 15:11
-----

Moje tematy

[worklog] Obudowa PC Blitzcrank

27 06 2013 - 20:16

Witajcie.
 
Obserwuję to forum od dłuższego czasu ale dopiero dziś postanowiłem zacząć brać udział w życiu tego forum.
 
WorkLog
 
Tytuł: Blitzcrank PC Case Mod
Data rozpoczęcia prac: 25.06.2013r
Planowana data zakończenia: 01.08.2013r
Specyfikacja komputera:
      System operacyjny: Windows 7 Home Premium Home Edition
      Typ procesora: Intel® Core™ i5-2300 CPU @ 2.80GHz
      Pamięć fizyczna: 8173 MB
      Karta wideo: NVIDIA GeForce GT 520
      Karta dźwiękowa: Realtek Digital Output (Realtek
      Dysk fizyczny: Hitachi HDS5C1010CLA382 ATA Device
Planowany efekt końcowy: BLITZCRANK 3D
 
Wydaje mi się że projekt jest dość ciekawy, jak wyjdzie będzie super :) Będzie to moja pierwsza modyfikacja, ale z mechaniką oraz budową komputera mam do czynienia od dawna.
 
Zaznaczam że prace nad obudową będą prawdopodobnie posuwały się w średnim / wolnym tempie z racji tego że mam prace na głowie itd. :)
 
Liczę na wszę opinie, komentarze, porady oraz pytania - wszystko to mile widziane.

 


Dzień 1: "Obliczenie, szkice rysunki."
Data: 25.06.2013r.
Czas pracy +/-: 2.5h
Opis: Świeży pomysł, duży zapał nadzieja. Tak podchodzę do tego projektu, oby odpowiednio. Chaotycznie mam projekt poukładany w głowie, strzępki pomysłów itd. Tutaj przedstwie je wam oraz spróbuje zebrać w jaką taką całość.
 
 
Blitzcrank_0.jpg
Tak ma wyglądać mniej więcej efekt końcowy ;)
 
 
 
blitzcrank___exterminate__exterminate__b 
To jest brzuch tego robota ( Blitzcrank'a). Mam zamiar wyciąć tą "ścieżkę" po środku u umieścić tam pod skosem napęd DVD (zastanawiam się czy lepiej zamocować tam standardową wysuwaną stację dysków czy lepiej taką jak jest w radiach że płytę trzeba wsunąć do środka - jakieś linki z allegro możecie podrzucić?- i tu własnie pierwsze pytanie do was jak myślicie co będzie lepsze ?
Na miejscu tych kropek brązowych dam blachowkręty z dość sporymi łepkami tak aby było je dobrze widać, tak jak w oryginale.
 
 
 
 
aa98w6.jpg 
mhzp1s.jpg 
Ciało ma być z boilera. Górę i dół odetnę a obrąb boilera pozaginam tak by wyglądało jak na rysunku a środek rozepchnę by nadać lekko jajowaty kształt jego ciału. Wykorzystam ten pierwszy lub drugi boiler.
Strzałki oznaczają kierunki w których będę wyginał boiler natomiast zielone x oznaczają ucięcie tych górnych przykryw. Drugi boiler będę formował na tej samej zasadzie.
 
 
 
v5ifqp.jpg 
Z tych węży wykonam te elementy które Blitzcrank ma na klacie i rękach oraz na plecach. Zastanawiam się czy da się zakupić gdzieś takie wężyki tyle że do chłodzenia wodnego oczywiście. Wydaje mi się że nie znajdę takich długich ? I czy w ogóle jest sens taki kawał ciągnąć te wężyki - sens na pewno jest taki że będzie do bardzo fajnie wyglądać ale czy jest wykonalne?
 
 
 
spray-can.jpg 
Takie dwie puszki umieszczę mu na plecach. Oczywiście oderwę górną część tego spreya i zamacuje półokrągłe tarczki.
 
 
 
21.jpg 
A jeżeli opcja z Water Coolingiem by wypaliła na plecy chciałbym wpakować mu coś podobnego do tych pojemników. Lecz niestety w water cooling''u jestem raczej laikiem.
 
 
 
Chciałbym by jego lewa ręka (tak jak w grze) była ruchoma tzn. dokładnie by była wystrzeliwana. Nie myślałem tak poważnie jeszcze jak tego dokonać gdyż jest to miły akcent lecz nie koniecznie obowiązkowy. 
Próbować zwykle ze sprężyną ? Czy może jakiś inny pomysł mi podsuniecie ?
 
 
 
Na dziś to koniec. Jutro wrzucę fotki z pierwszych prac w warsztacie. :) Zajmiemy się jego brzuchem ;)
Pozdrawiam i zachęcam do udzielania się ! ;]