Skocz do zawartości


Zdjęcie

Laptop OFF po podłączeniu kabla USB od drukarki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 radekzaj

radekzaj

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 09 12 2007 - 18:56

Witam, mam taki problem (laptop ASUS), że podczas podłączania kabla USB od drukarki laptop nagle mi sie wyłącza całkowicie i nie daje znaku życia, dopiero jak odłączę ten kabel to mogę włączyć laptopa.
Kabel USB i drukarka są nowe, chodziło mi wszystko dobrze aż do wczoraj, gdy nagle laptop się wyłączył (kabel usb był wpięty non-stop od czasu zakupu czyli ok. 2 tyg) i wtedy sam metodą prób i błędów odkryłem, że przyczyna leży właśnie w podłączaniu/odłączaniu USB od drukarki (obojętnie, do którego z 4 slotów wpinam).

Dziś jakoś laptop ruszył z podłączonym kablem, ale po 20min. pojawił mi się komunikat: "Skok napięcia na porcie koncentratora". Co może być przyczyną? Uszkodzony kabel? Czy może coś z zasilaniem koncentratora USB?

Dodam, że dzieje się to również, jak podłączam sam kabel do portu usb, bez podłączenia go z drugiej strony do drukarki.

  • 0

#2 Tequila

Tequila

    Stały użytkownik

  • 386 postów

Napisano 09 12 2007 - 22:14

Próbowałeś na innym kablu ? Może padło mu się (jakieś zwarcie ?) ...

  • 0

#3 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 10 12 2007 - 20:56

Najpewniej gniazdko USB jest uszkodzone, bo system oszczędzania energii w laptopie na portach włącza się jeśli jest podpięte jakiekolwiek urządzenie, a nie sam kabel!
  • 0

#4 radekzaj

radekzaj

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 10 12 2007 - 21:14

Kupiłem dziś nowy kabel i problem zniknął :) , także jednak kabel w jakiś sposób musiał się uszkodzić.

  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: podłączenie komputera do TV podłączenie komputera telewizor



Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych