Skocz do zawartości


Zdjęcie

Konto z ograniczeniami i problem z Trybem Awaryjnym


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

#1 Karu

Karu

    Początkujący

  • 18 postów

Napisano 11 02 2009 - 11:36

Witam. Mój brat strasznie sie rządzi komputerem i zmienił moje konto administratora, na konto z ograniczeniami. Nie moge przez to większości gier i programów instalować :/ Czytałem, żeby wejść przez tryb awaryjny ale tu też jest problem :/ Wciskam F8 i git mam do wyboru i biore awaryjny i cos tam sie laduje i na dole napis. Press Esc. to stop loading SPTD.exe(dokładnie nie pamiętam) i się restartuje komputer i pozniej znowu mam do wyboru i tak w kolko. Naprawde nie wiem co zrobić ;) Bardzo Proszę o Pomoc. Z góry Dziękuje

  • 0

#2 Chinka

Chinka

    Seal of Approval

  • 426 postów

Napisano 11 02 2009 - 16:19

Jeśli znasz hasło na domyślnego administratora, to próbuj wejsć do zarządzania uzytkownikami jako ten użytkownik.

Prawy -> Uruchom jako...

Wpisujesz hasło admina wtedy - wszystko wykonujesz z poziomu konta z ograniczeniami. Z tego, co się nie mylę, to chodzi o program mmc.exe i przystawkę "Użytkownicy i grupy lokalne"

  • 0

#3 Karu

Karu

    Początkujący

  • 18 postów

Napisano 11 02 2009 - 20:37

To własnie nie znam hasła administratora ;/
  • 0

#4 Chinka

Chinka

    Seal of Approval

  • 426 postów

Napisano 11 02 2009 - 21:19

Nawet tego domyślnego (w XP domyślnie po instalacji jest konto o nazwie Administrator i zazwyczaj nie ma ono hasła, a korzystasz z innego, też z adminem)??
  • 0

#5 Karu

Karu

    Początkujący

  • 18 postów

Napisano 12 02 2009 - 09:39

Nie. Tylko Ja i Mój brat mieliśmy administratora. Siostry nie miały ;/ On instalował Windowsa i to on ustalał hasła. Nie wiem co zrobić z tym trybem awaryjnym, bo może tam nie ma hasła :/
  • 0

#6 eunstachy

eunstachy

    Zaawansowany użytkownik

  • 512 postów

Napisano 12 02 2009 - 11:53

Hasła można odczytać np programem SamInside. Ale to już by była skomplikowana operacja.
  • 0

#7 Karu

Karu

    Początkujący

  • 18 postów

Napisano 12 02 2009 - 12:51

Ale on nic nie usunie zadnych hasel? Musze miec pewnosc.
  • 0

#8 eunstachy

eunstachy

    Zaawansowany użytkownik

  • 512 postów

Napisano 12 02 2009 - 15:50

Nie, komputer, i wszystkie hasła pozostaną w stanie nie naruszonym.
  • 0

#9 Karu

Karu

    Początkujący

  • 18 postów

Napisano 12 02 2009 - 16:16

To może znajde gdzieś polski tutorial do tego programu?
  • 0

#10 eunstachy

eunstachy

    Zaawansowany użytkownik

  • 512 postów

Napisano 12 02 2009 - 16:21

daj mi pół godzinki na przypomnienie jak to się robiło (już dawno z windowsa nie korzystałem) i zaraz to opiszę.



Ok co będzie potrzebne?
-Program SAMInside
-Jakaś dystrybucja Linuksa (najlepiej Ubuntu), którą nagrywamy na płytę CD w formacie ISO.

Przed rozpoczęciem zmieniamy w Biosie kolejność bootowania na CD.

1. Odpalamy komputer z płyty CD. Po załadowaniu systemu wchodzimy w Miejsca -> Kopmuter. Odszukujemy dysku na którym jest zainstalowany Windows (dyski nie będą podpisane C, D, X, itp. Ja poznaje mój dysk z Windowsem po tym, że ma on pojemność 20 GB i w Linuksie dysk ten jest podpisany jako Nośnik 20 Gb).
2. Przechodzimy do katalogu \Windows\system32\config\
3. Kopiujemy stamtąd plik SAM oraz system najlepiej do katalogu \Documents and Settings\Nazwa Twojego Użytkownika\Pulpit czyli po prostu na Twój pulpit w Windowsie.
4. Restartujemy komputer i uruchamiamy Windows.
5. Włączamy program SAMInside.
6. Wciskamy CTRL + O i wybieramy najpierw plik SAM który skopiowaliśmy do katalogu podanego w punkcie 3 a później plik system.
7. Zaznaczamy dla jakiego użytkownika chcemy złamać hasło.
8. Wciskamy zółty trójkąt (coś w stylu przycisku play) i czekamy aż program złamie hasła.

Mi na złamanie 11 literowego hasła programowi zajęło 15 min.
  • 0

#11 Karu

Karu

    Początkujący

  • 18 postów

Napisano 12 02 2009 - 17:05

Ok Z góry Ci Dziękuje ;)

  • 0

#12 eunstachy

eunstachy

    Zaawansowany użytkownik

  • 512 postów

Napisano 12 02 2009 - 20:38

Jak coś to daj znać czy się udało.

  • 0

#13 norton

norton

    Stały użytkownik

  • 283 postów

Napisano 12 02 2009 - 20:43

Polecam też livecd ophcrack:
link
Łamie hasła w Windowsie używając tęczowych tablic. W praktyce na XP udało mi się złamać hasło do 14 znaków włącznie. Trwa to krótko - uruchamiamy komputer z płytki (po uprzednim ściągnięciu obrazu i nagraniu) i czekamy ok 5 min. Nie ma żadnej ingerencji w system i użytkownik nie dowie się o próbie uzyskania hasła.
  • 0

#14 Karu

Karu

    Początkujący

  • 18 postów

Napisano 12 02 2009 - 20:49

Norton ale ten program usuwa hasla czy poprostu odczytuje? Bo mi potrzebny tylko do odczytywania jakis :/
  • 0

#15 oskar93

oskar93

    Banned

  • 678 postów

Napisano 12 02 2009 - 21:02

Norton napisal przeciez, ze program nie ingeruje w system a uzytkownik nie dowie sie o probie odzyskania hasla.
  • 0

#16 Karu

Karu

    Początkujący

  • 18 postów

Napisano 12 02 2009 - 21:42

Chyba pójde na sposób nortona. Widziałem nawet filmik z tym sposobem. Co może być jednak tym problemem z uruchomieniem trybu awaryjnego?
  • 0

#17 eunstachy

eunstachy

    Zaawansowany użytkownik

  • 512 postów

Napisano 12 02 2009 - 22:02

Konkretnie chodzi o plik sptd.SYS a nie exe ale to nic takiego.

(wg. google) jest to sterownik programu Daemon. I to ten program wywołuje to zamieszanie z trybem awaryjnym.
  • 0

#18 norton

norton

    Stały użytkownik

  • 283 postów

Napisano 12 02 2009 - 23:22

Tak jak pisałem - nie zmienia ani nie usuwa hasła, tylko odczytuje ;). Wersja livecd do odzyskiwania haseł xp o wadze ok 350MB nie bierze pod uwagę znaków takich jak !@#$%^....więc jeśli ktoś bardzo się postara to hasła w ten sposób nie uzyskamy, ale sposób jest prosty i nie wymaga instalacji niczego więc warto spróbować ;)
  • 0

#19 Karu

Karu

    Początkujący

  • 18 postów

Napisano 18 02 2009 - 15:03

Mam Nero 7 Essential i nie wiem jak nim nagrac obraz iso ;/ Chcialem zainstalowac cdburner ale to potrzebny jest administrator ;/ Pomóżcie.
  • 0

#20 norton

norton

    Stały użytkownik

  • 283 postów

Napisano 18 02 2009 - 15:40

Z tego co pamiętam to w nero jak tworzysz nową płytkę i masz tam opcje wyboru czy jednosesyjna czy wielo, itd. to powinien być przycisk "otwórz". To wystarczy żeby nagrać obraz ISO. Jak nie to można też Alcohol 120%. W nero express poniżej screen.

Załączone miniatury

  • 285628161.jpg

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych