Skocz do zawartości


Zdjęcie

Komputer się nie włącza, wiatraki chodzą, diody się nie świecą


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 KamiloPL

KamiloPL

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 29 10 2011 - 22:45

Witam.
Mam taki problem, zacznę od początku:
Mam monitor z wbudowanym TV i jak zwykle oglądałem TV a komputer chodził, nic specjalnego na nim nie robiłem. Po prostu był włączony. Przełączyłem z TV na monitor aby wejść na neta ale ku mojemu zdziwieniu do monitora nie docierał sygnał a komputer brzmiał tak jak podczas wyłączania lub przechodzenia w stan hibernacji. 0Pomyślałem, że hibernuje (bo go nie wyłączałem) więc nacisnąłem losowy przycisk na klawiaturze. I zaczęło się: komputer nie reagował, dioda power z przodu nie migała jak zazwyczaj podczas hibernacji a dioda num lock na klawiaturze się świeciła (co przy wyłączonym komputerze dziać się nie powinno). Komputer się nie obudził, nie reagował ani na reset ani na przycisk power. Wyłączyłem więc zasilacz i
włączyłem ponownie aby uruchomić komputer. Zasilacz zaskakuje, słyszę jak wiatraczki się kręcą, świeci się dioda na napędzie lecz dioda power ani hdd ani na chwilę nie chcą się zapalić a na monitorze brak sygnału. BIOS nie piszczy, otworzyłem więc obudowę i podociskałem wszystkie kable, grafikę i RAM. Nadal to samo, widzę jak wiatraczki się kręcą, bierze moc przez kilka sekund, potem wszystko na chwilę się zatrzymuje i wszystko od nowa, ale teraz bez zatrzymania, chodzi non stop.

Komputer ma około 2 lata, nigdy nie uległ awarii ani nie odstawiał podobnych numerów.

W skrócie:
-Komputer sam się wyłączył, jednak dioda na klawiaturze wciąż się paliła.
-Nie włącza się, wiatraczki chodzą, świeci się dioda na napędzie, diody HDD i power się nie świecą, BIOS nie piszczy a monitor nie ma sygnału.
-Podociskałem wszystko ale dalej nic.
-Przegrzać się raczej nie mógł, 2 tyg. temu był czyszczony z kurzu oraz nic na nim w tym czasie nie robiłem.
-Nie czuć smrodu spalenizny.

Co się mogło stać i jak to naprawić?

  • 0

#2 jacek82500

jacek82500

    Początkujący

  • 15 postów

Napisano 30 10 2011 - 19:17

Wiesz co mam podobny problem, ale u mnie to nastąpiło w wyniku moich zabaw z wtyczką od wiatraka z obudowy przy włączonym komputerze. Teraz mam tak, że raz na jakiś czas mam identyczną sytuację jak ty. Wiatraki się kręcą, ale komp nie odpala. Wtedy kilka razy włączam i wyłączam kompa przyciskiem i po którymś razie odpala normalnie. Czytałem na ten temat parę innych postów i prawdopodobnie jest to problem związany z zasilaczem. Spróbuj wykombinować jakiś zasilacz i podłącz go. Jak komp normalnie odpali to będziesz miał odpowiedź.

  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: piszczenie komputera uruchomienie komputera włączenie komputera komputer nie włącza się



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych