Skocz do zawartości


Zdjęcie

Komputer się nie uruchamia po wyczyszczeniu z kurzu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 Hipek13

Hipek13

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 10 04 2011 - 15:08

Witam Wszystkich
Mam problem związany z komputerem.
Komputer nie czyta Monitora.
Opis sytuacji :
Ja i mój tata postanowiliśmy przeczyścić komputer , ponieważ głośno chodził.
Komputer był cały w kurzu.Ok mój tata wyczyścił wiatraczek w środku komputera , obudowę od środka , kurz wydmuchiwaliśmy suszarką.
, a przy włączaniu zawsze był taki dźwięk "pip!" a gdy włączyliśmy go to tego dźwięku nie było i to było dla nas bardzo dziwne.Tata i ja sprawdzaliśmy wszystkie kable i tak jakby wszystko było okey . Przed czyszczeniem komputer chodził.Bardzo proszę o pomoc.

Po wszelkie informacje komputera piszcie w postach , jeżeli będą potrzebne np. jaki system (XP)

  • 0

#2 Gość_cabana_*

Gość_cabana_*

Napisano 10 04 2011 - 15:28

Pierwsze co to powyciągaj i powsadzaj wszystkie wtyki i przewody, przedmuchaj sprężonym powietrzem najlepiej sloty karty graficznej, ramu.

Użytkownik cabana edytował ten post 10 04 2011 - 15:28

  • 0

#3 FOR

FOR

    Prezes

  • 168 postów

Napisano 10 04 2011 - 16:33

Ja miałem podobną sytuację lecz z diodą, która przestałą świecić po przeczyszczeniu środka komputera. Jednak zapaliła się po 2 dniach.

Tak jak powiedział wcześniej cabana sprawdź czy wszystko jest na swoim miejscu. Może któryś kabel podpięty jest "do góry nogami" - sprawdź wszystko dokładnie.
  • 0

#4 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 10 04 2011 - 17:56

Wystarczy po dociskać dwa wtyki 4PIN o 20PIN lub jeden duży 24PIN z zasilacza. A po drugie następnym razem suszarki nie używa się do czyszczenia komputera, tylko sprężone powietrze sprzedawane w pojemnikach w sklepach komputerowych, lub odkurzacza ale z końcówką plastikową unikać rurek metalowych. One szybko się elektryzują i następuje wyładowanie elektrostatyczne które uszkadza w komputerze elementy elektroniczne zwłaszcza układy scalone. Czyli unikać też dotykania elementów na płycie głównej i samej płyty. W czasie czyszczenia nie wyciągać kabla zasilającego, mamy wtedy odprowadzenie ewentualnych przepięć.
  • 0

#5 Hipek13

Hipek13

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 11 04 2011 - 17:09

Przykro mi ale żadna z waszych porad się nie powiodła. :)
Komputer jest przeczyszczony w 80% sprężonym powietrzem.
Czekam na dalsze propozycje. :)
  • 0

#6 Kantoro

Kantoro

    Zaawansowany użytkownik

  • 550 postów

Napisano 15 04 2011 - 20:02

Zrób zdjęcie środka.
Nie uszkodziłeś czasem radiatora na procesorze?

Wszystkie wtyczki na płycie wpiąłeś? Należy pamiętać o zasilaniu procesora czyli kostka 4 pinowa (żółte i czarne kabelki).

Spróbuj uruchomić komputer bez pamięci RAM i zobacz czy wyda z siebie jakiś dźwięk.

Użytkownik Kantoro edytował ten post 15 04 2011 - 20:03

  • 0

#7 Jochnka

Jochnka

    Selfie

  • 356 postów

Napisano 15 04 2011 - 20:07

Sprawdź wszystko. Jaki zasilacz? I co wyjmowałeś?

Użytkownik Jochnka edytował ten post 15 04 2011 - 20:09

  • 0

#8 Hipek13

Hipek13

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 25 06 2011 - 10:00

Zdjęcia środka mojego komputera :
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
  • 0

#9 Wiskas

Wiskas

    Początkujący

  • 20 postów

Napisano 25 06 2011 - 12:19

Daj troszke więcej info o sprzęcie...co to za konfiguracja (wygląda na trochę starszą) i co dokładnie było wyjmowane...obejrzyj/powąchaj proca. Kolega brutus ma dużo racji ludze sobie nie zdają sprawy z ESD (ang. Electrostatic Discharge) grzebanie w komponentach bez uziemienia(np: opaski uziemiającej) zawsze niesie niebezpieczeństwo. Może to czas namówić tate na zainwestowania w troszke nowszą konfigurację...za niewielkie pieniądze mozna złożyć naprawde fajny wydajny sprzęcik.Ale wracjąc do tematu daj jakiś info czy speker daje jakieś znaki życia po wyciągnięciu ramu???
  • 0

#10 Weksel

Weksel

    Intel inside

  • 646 postów

Napisano 25 06 2011 - 12:43

Zmień slot ramu i spróbuj włączyć.
Ewentualnie dociśnij kartę graficzną.
  • 0

#11 Kantoro

Kantoro

    Zaawansowany użytkownik

  • 550 postów

Napisano 27 06 2011 - 13:57

Jaki jest dokładnie komunikat dźwiękowy? Ile sygnałów krótkich/długich?
Po tym będziemy wiedzieć w czym jest problem.

Otwieraliście chłodzenie procesora?

Wyjmij kartę graficzną oraz RaM. Wszystko przedmuchaj i poprawnie załóż i musi działać.

  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: uruchomienie komputera włączenie komputera nie uruchamia się komputer



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych