Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kodeki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 KamilFan

KamilFan

    Początkujący

  • 25 postów

Napisano 05 01 2008 - 16:23

Witam. Mam takie pytanko. Oglądam dużo filmów, koncertów itp. Przeważnie są dobrej jakości. Ale zauważyłem... Że niektóre koncerty jak oglądam (chociaż mają z 1,4GB) nie odbierają fajnie... Widać momentami piksele, itp. Nagrałem koncert na płytkę, wsadziłem do dvd... W TV obraz był normalny... żadnych pikseli, nic... czysty obraz.

Pytałem się znajomych. Mówią że to kodeki. Osobiście Używam K-Lite Codec Pack. Swego czasu miałem ACE mega codecs pack... ale videa brzydko odbierały. Obraz robił się szary... (dziwne) tam gdzie było czarne było szare .... więc odinstalowałem. K-Lite jest ok, nie ma już tego szarego, tam gdzie czarne w filmie jest czarne, a nie jak jakaś mgła...

Więc pytanie. Jakie dobrać kodeki, by obraz odbierał jak w dvd w tv ??. Bez widoczności pikseli, kwadracików i innych.

Z góry dziękuje
------------------------------------------------
Jak można skonfigurować kodeki dobrze ?? wszędzie mam na default. Mam jak wspomniałem k-lite codec pack. ffshow jest chyba odpowidzalne za video.. wszędzie mam na default tam... Nie wiem o co chodzi...

Mam też pytanko... Ponieważ mam ekran LCD Samsug Sync Master 940 N. Oglądając film lub koncert, nad video pokazuje się jasny pasek... takie jakby podświetlenie... Ale nie rozumie... bo czasem on jest bardziej widoczny, a czasem mniej.... Nie wiem czy to wina kodeków czy odwtarzacza (windows media player 9).... To jest zawszne na górze... ale czasem bardziej widoczne, a czasem mniej... nie wiem o co chodzi... Niektórzy mówią że to złe podświetlenie matrycy... Ale z drugiej strony.... jakby to był już taka wada, to by cały czas było to takie same... A nie raz bardziej to widać... raz mniej... nie rozumie. Zamieszczam fotki tego :

http://i19.tinypic.com/6z6kah0.jpg
http://i5.tinypic.com/6p4eqt5.jpg

Przepraszam za aż tak obszerny tekst :D

  • 0

#2 Jotgie

Jotgie

    Zorientowany

  • 905 postów

Napisano 05 01 2008 - 17:59

A jaki procesor, jaka grafa? W ogóle podaj konfigurację kompa.

  • 0

#3 KamilFan

KamilFan

    Początkujący

  • 25 postów

Napisano 05 01 2008 - 18:29

Readon X550, AMD Antlon 3000+ (2.0 ghz), 512 RAM,

  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: kodeki



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych