Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kodeki i konfiguracja głosników


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 ganczi14

ganczi14

    Początkujący

  • 23 postów

Napisano 05 02 2009 - 18:43

Mam film format mkv. WMP z tymi kodekami (CCCP) bardzo dobrze sobie z nim radzi (pod względem obrazu i jakości dźwięku też), ale... nie mam dźwiku 5.1 (posiadam głosniki Creative T6100), które z tych ustawień wybrać?:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

próbowałem rozwiazań na głosniki 5.1 ale nic, może trzeba coś pozmieniać.... Bardzo prosze o pomoc

Ps: Film ma w sobie zapisany dźwięk 5.1

  • 0

#2 Parry

Parry

    Kobieciarz

  • 325 postów

Napisano 05 02 2009 - 19:07

Według mnie w tych ustawieniach są tylko błędy:
Na tym obrazku zmienić tylko te ustawienia:
1)Zaznaczyć te opcje i zmniejszyć bitrate:
Dołączona grafika
2)W tym zaznaczyć te opcje
Dołączona grafika
Jeśli to nie pomoże najlepiej zainstalować sterowniki od Creativa... A takie pytanie za 100 punktów karta dźwiękowa 5.1 czy 2.1 czy 2.0???

  • 0

#3 ganczi14

ganczi14

    Początkujący

  • 23 postów

Napisano 05 02 2009 - 20:06

Spokojnie, głupi nie jestem :D... karta dźwiekowa nawet 7.1 ( chyba, ale 5.1 to na 200%)

I jeszcze na ile ten bitrate zmnijeszyć ...
To bitrate:

Dołączona grafika

1: te dwa odznaczaj sie przy zaznaczeniu tych przez Ciebie wskazanych

Czyli wychodzi tak:

Dołączona grafika

EDIT: Wprowadziłem te zmiany i bitrate brałem na chybil trafił i nic sie nie zmieniło nadal graja dwa przednie,a centralny i tylnie nie. Spróbuje jeszcze jakies sterwoniki znaleźc... Napewno napisze co i jak.

EDIT2: Dobra zainstalowalem stery beta ze strony ASUSA (mam karte dźwikową wpudowana w płyte głowną) i teraz nawet jak słucham muzy to leci w tylnich i co za tym idzie w filmie tez jest 5.1 ,ale rodzią sie dwa pytania: Jak teraz do końca dobrze skonfigurować tego CCCP? i Czy głos powinien lecec we wszystkich głośnikach czy tylko w centralnym (u mnie leci we wszystkich) ? Bardzo prosze o pomoc z tymi zagadnieniami.
  • 0

#4 Parry

Parry

    Kobieciarz

  • 325 postów

Napisano 05 02 2009 - 22:57

No to jak problem się rozwiązał to widocznie te sterowniki CCCP nie "wyciągały" mocy z twojej karty... Najlepiej sterowniki producenta mieć i spokój... A dlaczego chcesz mieć te stery CCCP ???
  • 0

#5 ganczi14

ganczi14

    Początkujący

  • 23 postów

Napisano 06 02 2009 - 00:40

Bo chce aby już wsyzstko raz a porzadnie było zrobione i mieć pózniej spokuj.... ale chyba tylko ten bitrate jest potrzebny ( nieweim czym wiekszy tym lepiej czy na odwrót) i czy głos ma być tylko w centralnym głośniku czy w pozastałych też ma pobrzmiewać?
  • 0

#6 ganczi14

ganczi14

    Początkujący

  • 23 postów

Napisano 06 02 2009 - 14:40

Dobra zamknijmy sprawe z głosnikami.... teraz pojawił sie drugi problem, a konktrtnie napisy. Film ma w sobie angielskie i rumuńskie, a ja chce polskie. I problem jest nastepujący mam napisy (txt.) i nastepujace filtry:
Dołączona grafika
co mam zrobić, aby wszystko było ok. Szukałem po sieci i znalazłem jakies sposoby to:1. albo leciały mi angileskie i polskie napisy razem, 2.zmniejszał sie obraz i poslkie leciały ( w trybe pełnoekranowym obraz się nie rozszerzał) 3. zostawała połowa obrazu i brak jakich kolwiek napisów.
Ja juz na nic wiecej nie wpadne prosze o pomoc bo juz nie mam na to siły :D.

Ps. Filtry są po angieslku. A nowy post bo jest calkeim o czym innym niż ten wyżej

  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: kodeki



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych