Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jakie wentyle ? ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 snoop100

snoop100

    Początkujący

  • 23 postów

Napisano 21 01 2009 - 21:20

Witam



Moja obudowa to CoolerMaster Cavalier III, ktora posiada wentyl fabryczny 80mm , ktory wieje na HDD, oraz fabryczny 120mm ktory jest z tylu i wywiewa powietrze.

Z przodu mam zaslepki na napedy, ale chce je wywalic i wsadzic na polwoie wysokosci obudowy wentyl 120mm ktory bedzie wiewal powietrze.
i z boku mam miejsce na wentyl 80mm ktory jest na przeciwko coolera od Procesora.


Wiec tak:

1. Jaki wentyl 120mm (najlepiej podswietlany wydajnosc/cisza) proponujecie zalozyc na polowie wysokosci obudowy zeby wpuszczal chldodne powietrze

2. Jaki wentyl 120mm polecacie na tył obudowy, nie musi byc podswietlany, ale moze byc. ( CZy zostawic ten oryginalny Cooler Mastera?

3 I jaki wentyl na bok 80mm poelcacie ?? i jak go usatwic zeby wiewal czy wywiewal ?

4. Mam plyte DFI LanParty DK X48 T2RS, czy wymieniac w niej chldozenie SB oraz NB , jesli tak to na jakie ? bo jak dotykam NB (to jest chyab to z tym napisaem LanParty to czuc ze jest cieply

  • 0

#2 Parry

Parry

    Kobieciarz

  • 325 postów

Napisano 21 01 2009 - 22:17

Mógłbyś zrobić fotki obudowy w środku i na zewnątrz i tą cześć którą chcesz przerobić takto będę miał podglad tego co myśle...

  • 0

#3 snoop100

snoop100

    Początkujący

  • 23 postów

Napisano 21 01 2009 - 22:29

Dołączona grafika

i


Dołączona grafika


A z przodu mam na samej gorze napęd a nizej 4 zaslepki, no i chce zamiast tych zaslepek wstawic 120mm wentyl
  • 0

#4 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 22 01 2009 - 00:09

Nic nie zmieniaj masz bardzo dobry układ, wymiany/cyrkulacji powietrza w obudowie. Tylko tak zaślep zbędne otwory i ten z przodu musi mieć co najmniej tyle samo obrotów co ten z tyłu obudowy a jeśli będzie miał więcej to jeszcze lepiej:
[attachment=1801:dsc00020yw1.jpg]
Tam masz przykładowo które otwory masz zaślepić, powietrze ma trafiać do tylnego wentylatora.

  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: AMD Phenom II X4 wentylator 80mm



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych