Skocz do zawartości


Izane

Rejestracja: 25 wrz 2014
OFFLINE Ostatnio: 01 10 2014 08:52
-----

Moje posty

W temacie: Ekran tylko na monitorze zewnętrznym + bsod, laptop Dell Inspiron 1764

26 09 2014 - 20:39

Sprawdziłem, wszystko OK. (A sprawdzałem z moim laptopem bo zamienniki są te same do Acera i Della)

Matryca z Della jest ok, w Acerze działa normalnie, matryca z Acera w Dellu... nie działa.

Czyli wiemy, że matryca OK, laptop ogólnie OK

Zostaje tylko kabel lub jakiś wewnętrzny problem z grafiką?

Kable w Acerze niestety inny wtyk przy płycie głównej więc nie mogłem przetestować ale to już mniejszy problem bo to małe koszta :)

 

Pozdrawiam


W temacie: Ekran tylko na monitorze zewnętrznym + bsod, laptop Dell Inspiron 1764

26 09 2014 - 14:53

BlueScreen to nie problem - błąd odczytany itp, na innym dysku z systemem wszystko jest ok (opanowane).

Problem tylko teraz z diagnozą co jest powodem braku ekranu na LCD laptopa.

 

Inwerter jest raczej ok, na ekranie nie ma jakiegokolwiek obrazu.

 

Tak więc albo matryca albo kable, no chyba, że ktoś ma jeszcze jakiś pomysł.

Z błędów Dellowiskich jeszcze wyskoczyło 5300:0119 czyli "failure while writing and reading video memory"

 

W moim laptopie Acer mam 17stkę i po allegro widzę, że ma ten sam PIN do podpięcia... to będę miał pewną matrycę na podmianę i się okaże, najwyżej dalej kombinowanie :)


W temacie: Ekran tylko na monitorze zewnętrznym + bsod, laptop Dell Inspiron 1764

26 09 2014 - 13:09

Wypiąłem wszystkie kable czyli przy LCD jeden i idący z LCD do płyty głównej.
Wpiąłem znowu, niestety bez zmian.
Znalazłem jakąś starą matrycę pod te same piny, na niej gdy wkłada się wtyczkę z zasilania mignie ekran (lampka) i to tyle, gdy odpalamy laptop to znowu ciemno (ale tu zaś nie mam pewności, czy ta stara matryca w ogóle działa)

Na zapasowej i na normalnej po tych czynnościach w diagnostyce nowy błąd: 2000-0103, opisu brak (coś z pamięcią EPROM).
W sumie przy diagnostyce dużo dziwnych dodatkowych znaków przez co jest nieczytelne (tak jakby błąd grafiki no ale na systemie już odpalonym i innych zero takich problemów).

Jakieś pomysły?

Tak wygląda to wszystko na ekranie:
https://www.dropbox.com/sc/ffooccqb3w45hy5/AAAQ6urLQHjampwbVyRfZOoia

Na zdjęciach kolejno: błąd z diagnostyki, kolejny krok po błędzie (sprawdzanie ekranu) i potem już test CPU.

Ja będę starał się załatwić podobną matrycę do testów bo nie chce na ślepo wydać kasę na nową i okażę się, że to nie to.

Pozdrawiam
Mariusz

W temacie: Ekran tylko na monitorze zewnętrznym + bsod, laptop Dell Inspiron 1764

25 09 2014 - 22:49

O wielkie dzięki, jutro się tym zajmę, po całej operacji (już po naprawie) dam znać co i jak :)

Pozdrawiam