Symfonia pana Jurka jest ciekawą książką, nie dość, że wszystko ładnie wyjaśnia, to jeszcze do tego jest sporo przykładów. Wiesz - każdy preferuje inny sposób uczenia się, ale ja się podzielę takimi radami:
1. Na pewno nie zaczynaj pisać programów od razu po przeczytaniu jakiegoś podrozdziału (przede wszystkim na początku książki) - poczytaj parę stron więcej, bo może coś jeszcze ciekawego albo przydatnego się znajdzie. Jak skończysz czytać konkretny rozdział, będziesz rozumiał, dlaczego kod tak działa, a nie inaczej, to możesz wziąć się za przepisanie listingu (czyli kodu źródłowego), który jest zawarty w książce.
2. Na końcu każdego rozdziału są ćwiczenia sprawdzające zrozumienie tematu - proponuję się nimi zainteresować.
3. Jeżeli uznasz, że rozumiesz dobrze treść rozdziału, to polecam eksperymentowanie z kodem na własną rękę (wymyślaj jakieś proste problemy do rozwiązania i napisz do tego program)
4. Polecam szukać też innych materiałów w internecie dot. C++
A co do środowiska... Wiem, że zostanę być może skrytykowana przez innych, ale do takich banalnych, prostych programików (i po to, aby oswoić się ze środowiskiem) możesz użyć Dev-C++. Kiedy nabierzesz już wprawy, polecam Visual Studio (a dokładnie Visual Studio C++ Express Edition 2008) - warto dodać, że tam nawet proste programy należy tworzyć jako projekty (w dev-c++ tak nie trzeba).
I najważniejsza rada: nigdy nie zapominaj o średnikach

w początkach programowania to jest najczęstszy błąd przy kompilacji programu (jest też parę innych pułapek, ale sukcesywnie będziesz je odkrywać

)
Użytkownik Katarina edytował ten post 19 04 2010 - 22:44