Skocz do zawartości


Zdjęcie

[C++] Hossa - gra na giełdzie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 GryCpp

GryCpp

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 12 04 2012 - 21:57

Witam !

Chciałbym zaprezentować prostą grę konsolową zrobioną w C++. Programowania uczę się 3 miesiące z podręcznika "Symfonia C++ standard".

Jak sama nazwa wskazuje celem gry jest zarobienie jak największej ilości pieniędzy poprzez kupno i sprzedaż akcji. Rozgrywka dzieli się na tury, a po zakończeniu każdej, dzięki funkcji losującej, ceny akcji rosną lub spadają. Jeżeli chcecie zobaczyć więcej obejrzyjcie mój filmik, albo pobierzcie grę.
Proszę o opinie i rady dotyczące tego co mógłbym poprawić lub dodać, ponieważ gra będzie cały czas ulepszana i modyfikowana.

Link do pobrania:
http://www.sendspace...e3d5eff7f8a7025

Zapraszam też na moje konto YouTube, filmik z grą:

Gra w C++ - Hossa 1.0 - YouTube



  • 1

#2 MarcoMarc

MarcoMarc

    Początkujący

  • 109 postów

Napisano 13 04 2012 - 18:06

Ciekawy pomysł :)
Tylko gra ma jeden szkopuł :)
skoro za ceny akcji odpowiada funcja random to nie to można nazwać tego grą bo nie od nas a od szczęścia zależy wynik.

Co do rozwoju to proponuje zrobić interfejs graficzny z prawdziwego zdarzenia, a dane zamiast generować losową funkcją, pobierać z portalu giełdowego dla paru spółek :)

  • 0

#3 GryCpp

GryCpp

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 13 04 2012 - 23:18

Wiem, mało w tej grze zależy od gracza, a więcej od farta. Jako że jest to moja pierwsza większa aplikacja oparłem ją na prostych funkcjach, ale kto wie... twój pomysł z pobieraniem cen ze strony jest interesujący, ale jak na moje umiejętności na razie nieosiągalny. Postaram się dowiedzieć jak to zrobić i może wprowadzę też oryginalne nazwy spółek.
  • 0

#4 fernandez

fernandez

    150% normy

  • 1 866 postów

Napisano 14 04 2012 - 14:27

to co napisales w filmiku w minucie 2:06, ze to niby blad kompilatora to raczej nie jest prawda

zauwaz, ze masz liczbe zaokraglona, a przy domyslnej konfiguracji cout "wycina" zera z prawej strony

musisz ustawic flage fixed, zeby pozbyc sie tego efektu
wiecej info tutaj:
http://www.cplusplus.com/reference/iostream/manipulators/setprecision/

programu sam nie odpalalem, bo ogladnalem filmik i to mi wystarczy
jak kolega wyzej napisal pomysl ciekawy i mozesz teraz bardziej rozwijac swoja aplikacje, bo baze juz masz :)
  • 0

#5 GryCpp

GryCpp

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 14 04 2012 - 18:27

Ooo... tego szukałem, przyda się i to bardzo, dzięki :)

  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: język C++



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych