Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gigabyte Radeon HD 3870 DDR3 Zalman - VPU RECOVERY


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Elavba

Elavba

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 19 07 2011 - 17:30

Witam,
Kupilem wczoraj kartę jak w temacie. Podpiałem ją i przetestowałem w 3dmarkach 2001,2003,2005,2006 bez najmniejszych problemów. Następnie zacząłem sprawdzać gry. Jako, że na komputerze miałem jedynie GTA SA odpaliłem ją. A tu zdziwienie. W momencie gdy zaczęła włączać się gra (już po wybraniu z menu gry i ładowaniu) następuje komunikat o restarcie karty graficznej przez VPU RECOVERY. Sterowniki sciągnąłem ze strony ATI czyli zakładam, że najnowsze. Poprzednią kartą była karta zintegrowana w płycie głównej. Na forach znalazłem że to wina przegrzewania się karty, jednak temperatury jakie widzę w CCC wynoszą maksymalnie 59 stopni sekunde po wyłączeniu gry. Gdy wyłączę opcję VPU Recovery gra zawiesza się i bez restartu całego komputera się nie obejdzie. Karty nigdy nie podkręcałem. Jej zegary sa utawione na 825 rdzenia i 1800 Memory. na jednym forum ktoś napisał, że dla HD 3870 maximum na rdzeniu to 800 Mhz więc w CCC zmniejszyłem je do 775 ale nie przyniosło to poprawy. W RivaTunerze dałem prędkość wiatraka (opcja fixed: na 95%) także to nie pomogło. Karta była na chodzie tuz przed tym jak ją kupiłem w pełni sprawna więc dziwne aby nagle u mnie przestała działać. Odnośnie tego GTA SA dodam jeszcze, że raz mi się gra odpaliła i działała ale po jakichś 5s wystąpił ten restart. Nie testowałem jej na innych grach gdyż nie mam ich. Jutro Będę miał MAfię 2, na której mi bardzo zależy i zobaczę, aczkolwiek wątpię żeby to była wina gry. Dziwne, że w 3dmarkach które są przecież bardziej wymagające graficznie nie było najmniejszego problemu.

Mój komputer:
System operacyjny to XP PRO SP3.
Procesor nówka: E3400 2.6GHz,
płyta Asus P5G41T ,
specjalnie kupiony pod tą kartę zasilacz: CHIEFTEC GPA-450S8 (80+) 450W,
ram: jedna kość GOODRAM 2GB/1333,
leciwy dysk WD 80GB. N

Nie wiem co robić jeżeli w innych grach będzie działo się to samo. Może zmiana systemu na Windows 7 pomoże?

Pozdrawiam i liczę na pomoc.

  • 0

#2 Czarcik_s

Czarcik_s

    Zaawansowany użytkownik

  • 674 postów

Napisano 21 07 2011 - 08:18

Witam
Pisałeś, że wcześniej miałeś zintegrowaną grafikę. Po dokupieniu karty masz teraz dwie karty graficzne, czy ta zintegrowana, jest wyłączona? Jeśli jest wyłączona, to możesz mieć problem ze sterami. Usuń wszystko od tej nowej karty, wyjmij ją, odpal kompa na zintegrowanej odinstaluj wszystko od niej, włóż nową i dopiero wtedy zainstaluj stery oraz directx. Czasami do kart ATI jest potrzebna poprawka do windows (z microsoft) do obsługi HD Audio. Niestety ale bardzo często nie chce ona działać poprawnie, jeżeli nie jest zainstalowana na świeży system - przed sterami do karty. Na płytce od karty powinna być dołączona ta poprawka. Tak że może cię czekać reinstalka systemu. Do win 7 ciut mało ramu - proponuję dołożyć jeszcze 2 GB i od razu wrzucić win 7 64 bit :tajemniczy_mietek:.
Pozdrawiam

PS 2 GB dla win 7 to trochę mało - obecnie nawet gry już dla win 7 podają 4 GB RAM-u (oczywiście nie dla minimalnych wymaganiach) - chodzi zwyczajnie o bardziej komfortową pracę. Oficjalne wymagania dla win 7 to 1 GB RAM-u dla 32 bit i 2 GB RAM-u dla 64 bit. Ale fakt, że win 7 wg mnie przynajmniej lepiej chodzi od XP. Pozdrawiam

Użytkownik Czarcik_s edytował ten post 21 07 2011 - 11:59

  • 0

#3 Gość_cabana_*

Gość_cabana_*

Napisano 21 07 2011 - 10:49

Ja mam 2GB na win7 i śmiga dobrze, czasem w gry można nawet pograć, nie wiem po co 4GB do zastosowań domowych :tajemniczy_mietek:
  • 0

#4 Abback

Abback

    Ojciec Dyrektor

  • 514 postów

Napisano 21 07 2011 - 13:59

Teraz te 4GB to już chyba standard :tajemniczy_mietek: A nóż się przyda bo kto wie czy nie przyjdzie chęć do zagrania w jakąś odjazdową gierkę :alcoholic: Mi na 7 brało 800MB ramu więc nie było źle :0453: Zresztą kości ramu teraz są tak tanie, że raczej porządnego kopa w portfelu nie odczujemy :D

Użytkownik Wujek Celdur edytował ten post 21 07 2011 - 14:03
Nie cytuj wypowiedzi powyżej.

  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: AMD Catalyst Control CCC



Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych