Skocz do zawartości


Damian555666777

Rejestracja: 27 lut 2011
OFFLINE Ostatnio: 11 02 2012 11:19
-----

Moje posty

W temacie: lepiej kupić 12 GB RAM czy dysk SSD - GRY !

28 02 2011 - 20:52

Wiele osób to potwierdza. Intel również - http://www.benchmark..._gry-30943.html

W temacie: lepiej kupić 12 GB RAM czy dysk SSD - GRY !

28 02 2011 - 19:05

RAM dyski są najszybsze jako dyski wirtualne, czasy dostępu są uzależnione tylko od szybkości pracy pamięci RAM, szyny FSB i procesora i liczone w nanosekundach.


Ale ja nie mówię o Ram dyskach po prostu 12 GB RAM a dysk SSD - płynność podczas rozrywki.

W temacie: lepiej kupić 12 GB RAM czy dysk SSD - GRY !

28 02 2011 - 15:09

Jak masz taką możliwość i wiesz jakim programem robi się RAM dyski to chętnie zapoznam się z takim programem. Bo po pierwsze RAM dysk przyśpiesza pracę komputera i to bardzo. Przykład jeśli 300MB/s jest przesyłane do pamięci RAM z dysku HDD (przeważnie 175MB/s), to 1,75GB/s przyśpieszenie 10 krotne, przy 12GB przyśpieszenie 70-cio krotne. Pamięć dodatkowa SWAP jest tylko wykorzystywana jak jest brak miejsca w pamięci RAM na pewne operacje w tym przypadku gra powiedzmy ma 5GB a masz RAM 10GB to ram dysk ci nie jest potrzebny.
RAM dyski raczej stosuje się przy potrzebie szybkiego dostępu do danych ich szybki odczyt i zapis. Kiedyś to masowo stosowano w komputerach 8 bitowych np. w takim komputerze CPU miało bezpośredni dostęp do 64kB jak zainstalowano więcej do 128 kB to nie wszystkie DOS-y odczytywały, obsługiwały tak dużą pamięć w ATARI 65XL to DOS ver 2.5 odczytywała max 128kB pamięci RAM. Więc jak miałeś więcej np. 192kB to nadwyżka 64kB mogłeś używać jako RAM dysk. Z tym że jest to wada bo w momencie wyłączenia komputera tracisz wszystkie dane w RAM dysku. Dlatego powstały CD CristalDisc czyli pamięci RAM podtrzymywane przez akumulatorek jak dziś pendriwe.
Najlepiej mieś grę na pendriwe i pamięć RAM 4GB max to wystarczy i masz płynność gry.


A czy przy 12 GB RAM można spokojnie wyłączyć SWAP ?(chodzi jedynie o gry, nie zamierzam pracować ani w Corelu ani w photoshopie)
Czyli bardziej opłaca się 12 GB RAM-u do gier niż dysk SSD ? Pomijam fakt, że sSD przyspiesza szybkosć wczytywania się leveli - chodzi mi tylko o to co dzieje się bezpośrednie w trakcie gry. Czy 12 GB RAM działa tak jak dysk SSD ?:
-------------------
4 GB RAM (najwięcej użytkowników tyle ma) + dysk SSD 40/64 GB + przykładowy dysk HDD z danymi (np. SAMSUNG 500 GB SATA II)

kontra

12 GB RAM + dysk HDD

Który zestaw da więcej podczas grania ? A co do implementacji gry - czy gra doczytuje z dysku nawet przy wyłączonym pliku wymiany ?? Apropos dysku SSD na PCI-E x4 - niestety nie stać mnie. 1700 zł. to bardzo drogo dla mnie jak na dysk